Skocz do zawartości

Nokia x2 - męski telefon dla mnie?


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

http://allegro.pl/nowa-nokia-x2-czarna-okazja-wysylka-z-polski-24h-i5894711632.html

 

Co sądzicie o tym telefonie? Bardzo mi się podoba, niestety - ma bluetooth 2,1 zamiast 3,0, co oznacza jak mniemam że gorsza jest łączność? Dla mnie to bardzo ważna sprawa, ponieważ gadam tylko przez słuchaweczkę bl. i kiepściejszy zasięg jest dla mnie bardzo niewygodny.

 

Co tu robić? I skąd oni biorą te telefony, skoro w 2010 były produkowane?

 

 

Nie mogę przeżyć tego, że sony ericsson nie robi swoich telefonów. Gdybym mógł się cofnąć do tyłu pięć lat, kupiłbym ich kilka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek, wyprodukowanie takiego telefonu kosztuje 3 - 4 $ (im bardziej zmasowana produkcja, tym mniejsza cena jednostkowa), firma produkuje tego multum, są modele mniej lub bardziej popularne, załóżmy że cena tego telefonu w detalu to 70 dolarów. I często po wycofaniu danego modelu z produkcji zostają tego całe kontenery na magazynach. Zazwyczaj 3-6 miesięcy po zakończeniu produkcji firma robi wycofanie produktu ze sprzedaży i dalej zalegają tego kontenery na magazynie, a magazynowanie też kosztuje, powierzchnia magazynowa musi na siebie zarabiać.

 

Wtedy koncern robi wielką wyprz i sprzedaje hurtem np. 10 000 telefonów po 10 dolarów za sztukę, przychodzi azjatycki biznesmen i bierze 10 czy 100 000 sztuk, firmie zwraca się koszt produkcji i znikają koszty magazynowe czytaj jest miejsce na składowanie nowych modeli. Później sprzedaje to pół hurtowo np. pakiet 500  sztuk po 20 dolarów za sztukę innym biznesmenom, którzy to puszczają w detalu.

 

Później biznesmen sprzedaje to na ebay lub allegro czy innych serwisach po 50 dolarów za sztukę. Telefony są nowe i objęte gwarancją producenta, najczęściej międzynarodową.

 

Ot, cały sekret robienia biznesu. Producentowi się zwróciły koszty magazynowania i produkcji czyli pozbył się nadmiaru towaru. Bogatszy biznesmen zarobił 100%, kolejny, który to rozprowadzał w detalu też zarobił 100%.

 

Macie przy okazji tego pytania odpowiedź na to, jak się szybko pomnaża kasę na tzw. okazjach.

 

Dodam oczywiście, że musi być spełnionych kilka warunków, podstawowy to towar wycofany z rynku, w który inwestujecie musi mieć odpowiedni poziom popularności, abyście nie zostali z towarem + kilka innych, no ale wiecie jak macie głowę na karku sami dojdziecie do odpowiednich wniosków, jak nie to nie jesteście stworzenie do zarabiania pieniędzy w ten sposób.

 

 

 

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.03.2016 at 11:41, Mgbwandu napisał:

http://allegro.pl/nowa-nokia-x2-czarna-okazja-wysylka-z-polski-24h-i5894711632.html

 

Co sądzicie o tym telefonie? Bardzo mi się podoba, niestety - ma bluetooth 2,1 zamiast 3,0, co oznacza jak mniemam że gorsza jest łączność? Dla mnie to bardzo ważna sprawa, ponieważ gadam tylko przez słuchaweczkę bl. i kiepściejszy zasięg jest dla mnie bardzo niewygodny.

 

Co tu robić? I skąd oni biorą te telefony, skoro w 2010 były produkowane?

 

 

Nie mogę przeżyć tego, że sony ericsson nie robi swoich telefonów. Gdybym mógł się cofnąć do tyłu pięć lat, kupiłbym ich kilka.

Mialem X3-02. Podniecilem sie, gdy dowiedzialem sie, ze sa na symbianie. X3-02 wygladalo zajebiscie, mialo genialny jak dla mnie design, polaczenie dotyku z klawiszami. 3dni sie cieszylem telefonem. Najgorszy chlam jaki w zyciu mialem a odkad pamietam mialem nokie. Wyswietlacz to jakies gowno z gietkiego plasitku bo to naciskowy a nie przewodzacy wyswietlacz. Jesli chodzi o symbiana (to cie zainteresuje pewnie) - system jak dla dzieci. Wolny, kretynski, w ogole nie mial intuicyjnych ulatwien menu jak w starych nokiach, okrojony z opcji konfiguracyjych. Przy skrzynce wypelnionej wieksza ilosciwa wiadomosci zaczyna mieszac wiadomosci miedzy odbiorcami! Niepodobny do symbiana ze starszych nokii z serii N czy tych biznesowych (nie znam sie az tak dobrze). W wielkim skrocie - jesli to ta sama seria telefonow to pieniadze wyjebane w bloto. Zobacz co na mgsm pisza.

Aha. Jakos rozmow w tej X3-02 tragiczna. Taki poglos chujowy jakbym do blaszanego pudelka gadal. Chyba zbyt czuly mikrofon i w sluchawce slyszalem szum otoczenia z mojej strony.

Widze tez, ze ma dedykowane klawisze muzyczne. Cos co ja w telefonie zawsze chcialem. Ale po ikonie widze, ze ma ten sam odtwarzac multimediow co X3. Krew cie zaleje czlowieku z tym. Jak masz 20 piosenek w jednym folderze ok. Jak lubisz posluchac muzy to sobie wez ze soba bidon z nervosolem.

Edytowane przez greturt
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Nokia X2 :), to ostatni telefon klasyczny jaki miałem zanim się przedstawiłem na "smartfona". Miło wspominam, obecnie użytkuje go mój tata. Co jest w nim fajne to w chuj mocne głośniki, na cały regulator daje jak jakaś wieża albo telewizor, świetny do słuchania muzyki. Kolejny plus, radio działa bez słuchawek (antena wbudowana). Ma też fajną latarkę LED, mocno świeci. Bateria długo trzyma (jak to z Nokia). Kurczę z tym bluetooth, niestety nie doradzę, używałem tylko do przesyłania plików. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja 2.1 od 3.0 różni się głownie przepustowością.

Jeżeli używasz tylko słuchawki/zestawu głośnowówiącego to nie powinno być żadnej różnicy w jakości oraz zasięgu.

Przy standardowych urządzeniach - klasa 2 - zasięg wynosi do 10m.

 

Różnica może być przy innych urządzeniach np. smartwatch itp. które mogą wymagać do prawidłowego działania wersji 3.0 lub 4.0 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak. Telefon super, wszystko zajebiście, jednak bluetooth beznadziejny. Mam SE k800I i też miał BL 2,1, charczało przez słuchaweczkę i zrzuciłem to na karb wielu telefonu - w tym jest tak samo. Rwie połączenie nawet wtedy, gdy telefon jest od słuchaweczki 50cm. 

 

Nie wiem teraz co robić, bo tel mi się bardzo podoba, ale dużo gadam przez BL i jest to dla mnie olbrzymie utrudnienie. Da się coś z tym zdziałać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.