Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, AdrianoPeruggio napisał:

 

dedykujmy myśl tę niczem srebro jakie cenną białogłowom tak próżnym, co pustym we jestestwie swojem

 

Wiesz co, akurat ja nawet przy pisaniu postów w tym temacie nawet na moment nie pomyślałem o tych istotach. Po prostu nauczyłem się już dawno usuwać je ze swoich rozważań. Stanowią tylko zbędny balast.

Ale tak, racja. Jazgot, harmider, słowotok bez treści to typowo kobiece przywary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, AdrianoPeruggio napisał:

 

 
Jest to zakon księży Marianów więc w sumie jedno i drugie zakon- bo mają swoją wspólne a księża pewnie dlatego, że noszą normalne sutanny nie mają habitów.

Teraz obecnie czytam żywot Franciszka z Asyżu na którego się tak powołuje papież tylko niestety papież wziął sobie to imię pewnie tylko dlatego, że Franciszek z Asyżu jest nazywany ubogim biedaczyną a jak to dzisiejszy modernizm-socjalizm tylko, że papież wyrywa korzeń wiary i zasadza liberalno-ekumeniczne ziarno z którego nic dobrego nie wyrośnie.

Wcześniej czytałem z ich księgarni dużo rozważałem o żywotach świętych, fajne książki o duszy nie pamiętam tytułu i jedna o liturgii była bo reszta to już typowe ekumeniczne dzieła.

 

Znalazłem-ale myślałem,że to tematyka tylko dla koneserów, jesteś młody więc zapewne interesują Cię dupy i szybkie samochody:) Mieć 22 lata i rozkminiać taki temat to osobliwe, przyznasz?

Co Cię skłoniło do tej tematyki? Bo kto dzisiaj-szczególnie młody-myśli o zbawieniu, Kościele, skoro hormony buzują, samice wokoło i tematyka kościelna niszowa.

 


Cieżko tak opisać w jednym zdaniu, ale spróbuje :) Moje życie bywało całkiem przewrotne i jest do dziś, ale zawsze miałem świadomość zgłębiania tradycji europejskiej i co za tym idzie kultury kościoła katolickiego. Nigdy jakoś nie byłem szczególnie zainteresowany kobietami choć w młodszym wieku chodziłem z paroma to nigdy się tym nie zatracałem wolałem zawsze pokazać klasę i a dziewczyną pokazać żeby obeszły się smakiem. Szybkie samochody mnie nie interesują jak zdałem prawko mam 7 letni i samochód i wiem, że tak jak mówisz to tylko dodatek i o wiele lepiej się żyje. Czuje się wolny mimo, że jestem religijny to jakoś nigdy się nie przyzwyczaiłem do religii, ale czuje że jest ona cześcia mnie i chcę ją zgłębiać. Osobliwe to prawda, ale zrozumiałem że muszę pogłębiać to ponieważ razem z tym pogłebia się mój rozwój duchowy którego pięlegnuje. Lubie turystykę Europę i jakoś czuje respekt jak widzę dzieła Rafaela Santiego czy Michała Anioła stąd też bardzo uwielbiam Włochy który każdy region jest świetnym miejscem. Do tego czytam dzieła filozofów zacząłem od tych Chrześcijańskich: Augustyna, Akwinatę czy Jana od Krzyża, ale wiem też że nie mogę zamykać się tylko na same dzieła religijne stąd też moje horyzonty pogłębia Fryderyk Nietzsche mimo, że w kwestii wiary mówi tak nie inaczej ale nie sposób się nie zgodzić z nim w kwestii nihilizmu czy afirmacji (Proszę o wyrozumiałość nie mam wykształcenia wyższego tym bardziej filozoficznego więc tok mojego rozumowania jest indywidualny). To tyle o mnie, może kiedyś napiszę swoją historię bo to dobry materiał na ksiązkę. Jestem teraz w domu opiekuję się niepełnosprawnymi sam to drogę wybrałem choć mogłem od tego uciec, ale jak mawia Nietzsche

"Ten kto wie dlaczego żyje nie troszczy się o to jak żyje" i pomimo wszelkich przeciwności trwam z uśmiechem na ustach :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Don Salvatore napisał:

 
 

Teraz obecnie czytam żywot Franciszka z Asyżu na którego się tak powołuje papież tylko niestety papież wziął sobie to imię pewnie tylko dlatego, że Franciszek z Asyżu jest nazywany ubogim biedaczyną a jak to dzisiejszy modernizm-socjalizm tylko, że papież wyrywa korzeń wiary i zasadza liberalno-ekumeniczne ziarno z którego nic dobrego nie wyrośnie.

Jestem pod wielkim wrażeniem, bo odnajdywać posoborowe plewy pośród ziaren prawdy, to większość dzisiejszych księży, papieży nie umie, a co dopiero młodzian? Jak to robisz-po czym rozpoznajesz ekumenizm? Kto dzisiaj krytykuje ekumenizm? Grono siwych tradycjonalistów i garstka ideowców. Powiedz-sam to zacząłeś zgłębiać, czy też moje posty były początkiem.
  Lubie turystykę Europę i jakoś czuje respekt jak widzę dzieła Rafaela Santiego czy Michała Anioła stąd też bardzo uwielbiam Włochy który każdy region jest świetnym miejscem.

To prawda.

  Jestem teraz w domu opiekuję się niepełnosprawnymi  

Ze swojej rodziny, czy zawodowo? Nie myślałeś o założeniu biznesu?

Polecam film o św. Patryku, św. Franciszku i św. Filipie Neri.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wielkim wrażeniem, bo odnajdywać posoborowe plewy pośród ziaren prawdy, to większość dzisiejszych księży, papieży nie umie, a co dopiero młodzian? Jak to robisz-po czym rozpoznajesz ekumenizm? Kto dzisiaj krytykuje ekumenizm? Grono siwych tradycjonalistów i garstka ideowców. Powiedz-sam to zacząłeś zgłębiać, czy też moje posty były początkiem.

Mogę siebie porównać do Niccolo Machiavelliego - który napisał księcia bo był zainspirowany osobą Cezara Borgii tak i ja Ekumenizm w czystej postaci zacząłem obserwować u siebie w małym miasteczku na parafii, kiedy w 2005r odchodził proboszcz tradycjonalista a przyszedł typowy proboszcz namaszczony ekumenizmem pod płaszczykiem dobra dla kościoła. Bywałem parę razy u niego na plebanii i to są księża tak zepsuci moralnie panuje u nich totalna rozwiązłość tam każdy chcę zabłysnąć przed ludem coś ala pastor w USA a w duszy totalna pustka. Kiedy zacząłem coś rozmawiać o biblii czy tradycji to ich słowa były na ten temat znikome. Więc praktykę nowych soborowych księży znałem od podszewski bardzo dobrze, natomiast byłbym głupcem nie mówiąc, że teorię pojąłem od Ciebie.

To prawda - Nie wiem jak nazwać ta magię Rzymu czy innego regionu (Toskanii, Ligurii, Południa Neapol, Umbria w Asyżu jest tak cicho) , ale np w niedzielę wybrać się na spacer po Rzymie odwiedzić Fontanne Di Trevi wybudowaną w 1732 roku przez Klemensa XII (pierwszego, który poznał się na masonach) a potem robisz wielki skok cywilizacyjny i idziesz pod schody hiszpańskie na via del corso do jakiejś nowoczesnej kawiarenki i cieszysz się zapachem dobrej kawy i tiramisu :)

 

Ze swojej rodziny, czy zawodowo? Nie myślałeś o założeniu biznesu?

Polecam film o św. Patryku, św. Franciszku i św. Filipie Neri.

 

Tak brat jest niepełnosprawny od urodzenia, do tego mam ojca po udarze i babcie chorą  do tego czasem dorabiam (choć nie muszę, ale chcę pracować) sobie na boku jako kierowca usług z jednej z firm. Matka jest słaba psychicznie (wszystko dla tego, że żyjemy w małym miasteczku i tutaj każdy się nakręca i każdy żyje problemami) oprócz tego jest jeszcze siostra więc nie chce, żeby od małego miała spaczone wyobrażenia na całe życie więc postanowiłem, że na razie się nie wyprowadzę.


Oprócz filozofii lubię też psychologię bo jestem urodzonym uważnym obserwatorem i wszystko dogłębnie analizuje przez to u znajomych czy bliskich krewnych jestem ich oparciem.


O Biznesie myślałem, ale na razie to jest niemożliwe jak wiesz, chociaż jak Bóg da to kiedyś może spróbuje swych sił.


Dzięki za filmy na pewno obejrze :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Don Salvatore napisał:

 To prawda - Nie wiem jak nazwać ta magię Rzymu czy innego regionu (Toskanii, Ligurii, Południa Neapol, Umbria w Asyżu jest tak cicho) , ale np w niedzielę wybrać się na spacer po Rzymie odwiedzić Fontanne Di Trevi wybudowaną w 1732 roku przez Klemensa XII (pierwszego, który poznał się na masonach) a potem robisz wielki skok cywilizacyjny i idziesz pod schody hiszpańskie na via del corso do jakiejś nowoczesnej kawiarenki i cieszysz się zapachem dobrej kawy i tiramisu :)

Swój człowiek. Bowiem prawdą jest, że muzykę piękną mają, kobiety, futbol, jedzenie, krajobrazy, samochody z wdziękiem.

Słuchasz włoskiej muzy? Jeśli tak, to jakiej?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adriano- Salvatore nie odpowiada, ale też jestem fanem włoszczyzny a mnie np. mnie najbardziej pasują niewielkie włoskie mieściny typu Aqui Terme, Mantua, Canossa, Rapallo, Akwin czy CinqueTerra. Nie mówiąc o tym, że na włoskim bucie mieści się połowa dzieł sztuki stworzonych przez ludzkość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie nie zauważyłem, że temat został kontynuowany ;)

 

Dnia 3.04.2016 at 22:23, Don Salvatore napisał:

Słuchasz włoskiej muzy? Jeśli tak, to jakiej?


Nie mam jednego gatunku, z każdego znajdą się jakieś perełki poczynając od lat 70s po klasyczną muzykę aż do muzyki współczesnej.

 

 

4 godziny temu, Endeg napisał:

Adriano- Salvatore nie odpowiada, ale też jestem fanem włoszczyzny a mnie np. mnie najbardziej pasują niewielkie włoskie mieściny typu Aqui Terme, Mantua, Canossa, Rapallo, Akwin czy CinqueTerra. Nie mówiąc o tym, że na włoskim bucie mieści się połowa dzieł sztuki stworzonych przez ludzkość.


To prawda, każda rzeźba obraz czy fresk ma zamkniętą w sobie magię.

Co do małych miasteczek też sie zgadzam byłem w paru urokliwych miejscach z wyżej wymienionych odwiedziłem Cinque Terre do tego mogę podpiąć Positano bardzo podobne Portofino, Ravello czy Salerno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Nie chce zakładać nowego tematu, dlatego o aferze z księdzem Sową skrobnę tutaj, chyba że admini zmienią tytuł na: cała prawda o księdzu Kaczkowskim i Sowie.

 

 

Tym razem z taśmy bije elokwencja księdza Sowy

Dobór słów niewybredny i są to "niebanalne" rozmowy

Gdy pohukuje Sowa i jego przyjaciele

To dalszych skandali będzie jeszcze wiele.

 

 

Przeraża nie tylko mafijny język, wulgaryzmy, buta, ale chyba najbardziej to że o setkach milionów czy miliardzie mówią jak my o setce czy dwusetce. Znani dziennikarze, będący na topie u poprzedniej władzy, jak Tomasz Lis i Konrad Piasecki bagatelizują sprawę, mówiąc że ksiądz sobie plotkował przy % a podsłuchiwać jest nieładnie.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.