Skocz do zawartości

Męskie gry.


Eredin

Rekomendowane odpowiedzi

Albo na nietypowe opowiastki o wrażeniach np z dodatku SIMS 3. Swego czasu Maciej Makuła (oddelegowany przez portal Gaminator) zany jako VinZay na premierę dodatku do gry odwalił kawał dobrej roboty :D:

http://www.gaminator.tv/video/19404,Wra%C5%BCenia-z-pokazu-Sims-%C5%9Aredniowiecze.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cytat

 

Ktos ze starszych pamieta moze taka gre jak Clash? Na Ms-Dos :D

Ewentualnie Majesty?

 

 

Grałem w Majesty jak miałem 9 lat, za cholerę nie rozumiałem, co tam robić - pamiętam, że nie sterowało się bezpośrednio postaciami jak w ''normalnych'' strategiach. Ale wciągało jak diabli. Nawet bym pograł teraz, ale zgubiłem płytę.

 

Cytat

Myślę że w temacie męskich gier nie może zabraknąć Painkillera

 

Kołkownica to chyba moja ulubiona broń. :D Jak już w temacie środka przeciwbólowego rodzimej produkcji jesteśmy, to coś podobnego, znanego nieco szerzej na świecie: 

 

Na tym filmie akurat gość chyba ma komputer sprzed wojny, bo mu niemiłosiernie spowalnia. 

 

W Twierdzę graliście Panowie? Ja najmilej wspominam Krzyżowca (tego pierwszego). Mnóstwo godzin spędziłem na pustyniach i w oazach. ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Vercetti napisał:

W Twierdzę graliście Panowie? Ja najmilej wspominam Krzyżowca (tego pierwszego). Mnóstwo godzin spędziłem na pustyniach i w oazach. ;) 

 

Twierdza Krzyżowiec był samodzielnym dodatkiem do podstawy wydanym w roku 2002. Twierdza natomiast została wypuszczona w 2001 roku.

 

Owszem grałem, ale tylko multiplayer.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc ,,tego pierwszego'' miałem na myśli właśnie z 2002 roku - niedawno wyszedł Krzyżowiec 2, ale jak znam życie to nie umywa się do klasyki. 

Ja przez internet nigdy nie lubiłem grać. Kiedyś w Quake'a 4 grałem, gość mi nie mógł dać rady i zaczął wypisywać bluzgi. ;) 

Ogólnie to wolę w ciszy i spokoju, popijając herbatkę, delektować się fabułą. 

 

Rzut okiem na półkę z grami: Kane & Lynch, pierwsza część z wciągającą fabułą i dobrym klimatem, dwójka to już lekka porażka. 

No i Outfront: Na tyłach wroga. - to chyba jakaś kontynuacja/samodzielny dodatek do Soldiers: Ludzie Honoru. Moja przygoda z tą grą zakończyła się równie szybko, jak się zaczęła. Nigdy nie dałem rady nawet pierwszej misji ruszyć, zresztą od dawna nie próbowałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Vercetti napisał:

Mówiąc ,,tego pierwszego'' miałem na myśli właśnie z 2002 roku - niedawno wyszedł Krzyżowiec 2, ale jak znam życie to nie umywa się do klasyki. 

 

Aha... to druga część wyszła?:o Nic mi o tym nie wiadomo, może dlatego że od lat nie gram w nic i nie interesuje się przemysłem gier. W każdym razie, dziękuje za informację, ale i tak się nie skuszę.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nikt nie wymienił serii Command and Conquer? Serio? :( Panowie, ranicie manie.

Zwłaszcza za czasów Westwood (EA kupiła i dość mocno zjebała tę serię):

 

Command & Conquer: Tiberian Sun - rozgrywa się w postapokaliticznym świecie w którym w roku 2055 meteor przeniósł na Ziemię surowiec zwany Tyberium, niezwykle cenny ale też zabójczy minerał, niszczący życie na ziemi i mutujacy ludzi. Walka organizacji (coś w stylu ONZ) globalnego superpaństwa z sektą obłąkańców czczącą Tyberium (nieco w stylu ISIS z domieszką zaawansowanych technologii zajebanych kosmitom).

 

Command & Conquer: Red Alert 2 i dodatek Yuri's Revenge. - tutaj mamy alternatywną historię. Albert Einstein cofnął się w czasie żeby zabić Hitlera, ale zapomniał o Stalinie. I sowieci zgotowali USAńczykom wjazd na chatę.

 

Zajebiste RTSy z unikalnym systemem rozbudowy bazy i walki.

Grywalność 11/10. Prawie całą podstawówkę przy tych grach spędziłem. W gruncie rzeczy te gry są tak kozackie i miodne że jeszcze niedawno ściągnałem sobie emulację z internetu (rocznik 1999 i 2000, więc na windowsie 8 już nie pójdzie) i zarwałem pół nocy gnębiąc wroga sterowcami, bombami atomowymi i sztucznymi burzami.

 

Zajebista muzyka, dobre fabuły i zwroty akcji, cutscenki z aktorami (np. Udo Kier i wielu innych), kozackie jednostki - np. genetycznie modyfikowane gigatyczne ośmiornice niszczące statki, delfiny z wzmacniaczami na płetwach naparzające falami ultradźwiękowymi, piechurzy Tesli rażący prądem, samobójcze ciężarówki z mini-ładunkiem atomowym, koleś z probówki przejmujący kontrolę nad umysłami, szalona komandoska-seksbomba biegająca z ładunkami C4, latające spodki itd).

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Spintires bodajze. Gralem kilka minut kiedys, calkiem fajna gra. Za dzieciaka wyczekiwalem na cos takiego, wtedy bym sie rajcowal. Teraz... gra jest w porzadku, ale jakos mi odeszly symulatory. Od kiedy moge rozne rzeczy robic na zywo, jakos mnie nie bawia w grach. :P 

 

Ciekawe, czy wprowadza kiedys jakies sniezno-zimowe klimaty albo np. pustynne do tej gry. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzytwa, 

 

Pierwsze to ZIL z radiostacja. Za jakies 10 patykow mozesz miec z demobilu. 

 

Drugie to chyba Tatra... nie jedstem pewien. Musialbym sprawdzic. Woz do przewozu rakiet balistycznych. Swietna zabawka ale dostepna jedynie bez rusztowania do przewozu pociskow. Sprzedawane sa pojedyncze sztuki wiec cena indywidualna. 

 

A co? Chcesz zamiast terenowki? :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vercetti - tak to Spintires. :> Zazdraszczam możliwości ujeżdżania takich wehikułów. Ja mogę sobie co najwyżej na ekranie pograć albo popatrzeć przez płot jak stoi i rdzewieje toto w jednostce wojskowej po drodze do pracy.

@Arox - to drugie to MAZ 7310, w grze dostępne masz jeszcze takie cuda jak Ural 4320, Tatra 813, MAZ 535, ZIŁ 130, KAMAZ 6522, KrAZ 255 i parę innych. :)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A "Operation Flashpoint" z 2001?Nie grał nikt?Dosyć wierny jak na tamte czasy właściwie symulator żołnierza,2 kulki w korpus i cie nie ma,2 w nogi i nie możesz chodzić.Gra jest podzielona na kilka epizodów,wcielamy sie w żołnierza piechoty,czołgiste,pilota i jednostke specjalną która wykonuje typowo sabotażowe zadania jak zakradnięcie sie do bazy wroga,podłożenie ładunków i odpalenie ich z bezpiecznej odległości:)(coś pięknego,najlepsze misje).Ginie się często i często też nie wiadomo skąd strzelają,bardzo miło wspominam gre.Jak ktoś lubi wojenne gry to jest to pozycja obowiązkowa!

 

 

 

Aż chyba zainstaluje:P

Edytowane przez Młody_Pelikan
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Brzytwa Az takich wehikulow jeszcze nie dosiadalem :P - chociaz Kamaza cywilnego mam nadzieje dosiasc... kiedys. W sumie to ogolnie mi chodzi o symulatory, gralem kiedys w Euro Truck Simulator i jak sie pozniej z kumplem przejechalem kilkukrotnie po kraju ciezarowka, to jakos tak wszystko na ekranie nagle zaczelo blado wypadac i mnie znudzilo. Podobnie Landwirtschaft Simulator/ Farming Simulator - z tym, co tam jest, akurat mam kontakt od ''zawsze'', troche kiedys w zimie popykalem i rzucilem. Wole gry z fabula i robic takie rzeczy, ktorych nigdy za zycia nie zaznam. 

 

 

W Operation: Flashpoint gralem i to dosyc sporo, bodajze 11 lat temu dali w CD-Action. Jako 11 letni szczyl przezylem spore zaskoczenie - czemu tu nie jest jak w Call of Duty? :P

Nie moglem sobie poradzic na tamten czas z misjami, wiec bawilem sie edytorem, jezdzilem roznymi pojazdami itp. Ogolnie milo wspominam, kiedys chcialbym wrocic do tego i grac juz ''na powaznie''. 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Vercetti napisał:

Nie moglem sobie poradzic na tamten czas z misjami, wiec bawilem sie edytorem, jezdzilem roznymi pojazdami itp. Ogolnie milo wspominam, kiedys chcialbym wrocic do tego i grac juz ''na powaznie''

 

No,jest taka misja zaraz na początku że ci załatwiają twój oddział a ty lądujesz sam w lesie,naokoło w chuj piechoty wroga i co gorsza gdzieniegdzie wozy opancerzone(możliwe że też smigłowiec patroluje teren,ale nie pamiętam),trzeba sprytnie omijać wroga,chować sie i nie wdawać sie w walke,pierwsza trudna misja:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Operation Flashpoint? Nie grało się? Nie ma lepszej "szczelanki". Nie zadne Medal of honor, czy Call of Duty wychodzące co rok. TAKTYKA PANIE! TAKTYKA!

Do tego zestawienia zawsze dodaje Project Igi. Czemu nie wyszła trójka tego nie wiem. Ale to powinien byc wyznacznik gier fps-skradanka.

 

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/it/0/03/Project_igi.png

No panowie, ja jestem zmasakrowany przez tego skrina. MP40?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.05.2016 at 12:15, Vercetti napisał:

 Az takich wehikulow jeszcze nie dosiadalem :P - chociaz Kamaza cywilnego mam nadzieje dosiasc... 

 

Wracając do symulatora i robiąc mały offtop. Miałem okazję dosiadać staruszka Urala. Był to przerobiony ciągnik czołgowy na auto do wywozu drewna z lasu. Czyli posiadał przyczepo-wózek z kłonicami. Największą przeróbką była wymiana silnika benzynowego i skrzyni biegów na dieslowskie z Renault Magnum z I serii z amerykańskim silnikiem MACKa 500 KM. Nigdy nie dowiedziałem się ile to pali na godzinę pracy w terenie, ale błoto po lusterka, 50 ton drewna na kłonicach a ten szedł przez to z prędkością 3-4 km/h... :D

 

A Kamaz.... JAk go ra wyprodukowali, to może tylko kabiną różni się :D Ruskie mają talent do solidnych konstrukcji, bo Tajga i Syberia nie wybaczają.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Mosze Red zmienił(a) tytuł na Męskie gry.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.