Skocz do zawartości

Pytania do redaktorów Radia Samiec


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :) Dopiero co założyłem konto, słucham radia samiec na YT.

Mam 2 pytania, możliwe, że na jedno z nich nie ma odpowiedzi, przynajmniej ja nie umiem z tym sobie poradzić :)

Studiuję, teraz zacznę 3 rok na Politechnice. Ćwiczę kalistenikę i SW.

Do pytań dodam wstęp tak, żeby każdy miał możliwość przeanalizowania sytuacji:

1. Byłem dzisiaj u Pani krawcowej z mamą, jak to zwykle parę spraw domowych i w mieście jak co weekend. Pani dodatkowo oprócz pracy zbiera podpisy o "przywrócenie praw kobiet", które zostały im zabrane podobno i jeszcze monolog o aborcji itp. Pytam się jakie konkretnie i kiedy zostały zabrane? Odpowiedź: mnóstwo argumentów mi nie znanych, odwołania do pielęgniarek i nauczycielek itp. (Myślę sobie, równo uprawienie jak i tak mają więcej praw w praktyce.) Po czym, od razu bez dania mi chwili namysłu do odpowiedzi, pada kwestia: "My kobiety musimy się zabrać za to wszystko, bo to jest nie normalne co się wyprawia". Po czym jeszcze jakiś hejt na politykę  (też nie popieram polityki jaka jest, ale lepszy PiS lepsze zło niż PO czy KODy itp). Mama podpisała, ja podziękowałem. Wg mnie nie było sensu dyskutować, po tekstach ala KOBIETY BĘDĄ RZĄDZIĆ I BĘDZIE DOBRZE :P Podczas jazdy samochodem podjąłem dyskusję z mamą dlaczego podpisała, chociaż nie było nic napisane o co konkretnie są zbierane podpisy. Tylko hasła typu: Przywrócenie praw kobiet. Podałem mamię argument jak tak chcą tego "równo uprawienia" i tak walczą o aborcję to czemu od razu nie zrobić, żeby testy DNA były obowiązkowe. Mama mówi do mnie, że mam dziwne poglądy i nie jestem za dobrem kobiet.

Pytanie do tej historii - Czy jest można jakaś krótka konkretna wypowiedź, żeby kobietom powiedzieć, że HALO i tak macie już dobrze, a robicie problemy z niczego? (dodatkowo te awantury feministek są po to, żeby zagłuszyć ważniejsze polityczne sprawy)

2. Wkopałem się w nie małe bagno, ponieważ będę teraz mieszkał w mieszkaniu z dwiema studentami, jedna dopiero zaczyna medycyna i te sprawy, druga starsza ode mnie o rok z wydziału.

Wcześniej mieszkałem z kumplami, jednemu nauka nie poszła i zrezygnował z polibudy, a drugi poszedł mieszkać do kumpli z swojej uczelni.

Jakieś rady jak się mieszka i co mnie czeka z dwiema Paniami w jednym mieszkaniu i co robić, żeby nie było problemu? Lubię uczyć się wieczorami, ćwiczę, nie zamierzam z żadną kopulować, do 30 roku życia wkładam ile się da w siebie i rozwój, aby coś osiągnąć jako inżynier :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Marku wiemy, że dużo czytasz. Ja nie mam tyle czasu, ale staram się czytać jak najwięcej. O dziwo coraz częściej słyszę o "swoich książkach" u Ciebie. Niestety są to tylko krótkie wstawki na temat książki ewentualnie autora. Proponuję jedną audycję w tygodniu, może być krótsza na temat jakiejś książki i Twoja ocena/opinia. Wiadomo, że komentarze pod filmem na youtube lub fb rozwiną temat książki. Skoro pojawia się unapcking to może i taka forma będzie urozmaiceniem dla Radia. Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Nie wiem, czy temat był już poruszany bo jestem śierzakiem i nie przewertowałem jeszcze wszystkich tematów, nie mówiąc już o audycjach których są setki... 

W każdym razie, w audycjach często poruszany jest temat duszy i ja wierzę, że człowiek dusze posiada, natomiast zastanawia mnie moment w którym dusza łączy się z ciałem człowieka. Czy dusza związuje się z człowiekiem w momencie zapłodnienia? Gdzieś w momencie prenatalnym? Z chwilą narodzin? i co w przypadku podziału bliźniaczego, który może nastąpić po kilku dniach od zapłodnienia? Dusza dzieli się wtedy na pół rozmnażając się przez podział czy może zsyłana jest kolejna dusza? Zastanawia mnie ta kwestia i byłoby mi bardzo miło usłyszeć komentarz na ten temat.

Pozdrawiam,

Jarek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawił mnie wpis na profilu FB Samcze Runo (pod audycją o połówkach dusz) pewnej osoby i jego pytanie: Panie Marku po co kobieta kończąc związek mówi facetowi bardzo bym chciała mieć w Tobie przyjaciela ...?

 

Może uznasz to za lekki, łatwy i przyjemny temat na audycję? (co ciekawe moja ex żona wypowiedziała w trakcie rozstania podobne słowa).

Edytowane przez Normalny
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

@nefi co by nie mówić zaatakowałem go, ma prawo powiedzieć że "zwyrodniałe radio samiec", przecież się broni. I tak lepiej zareagował niż Popko który groził mi śmiercią i męczarniami po niej :> No ale już nie musi się przejmować, zwyrodniałe Radio Samiec zniknęło z eteru.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym prosić o audycję o pojęciu bullying/mobbing. Mam na myśli sytuację kiedy mamy takiego Sławka,  tylko nie przed komputerkiem, a w większej grupie, w realu fizycznym; którą skupia wokół siebie grupę tyraniem lamusa.  Jak w takich przypadkach reagować i jak radzić sobie z traumą odrzucenia, wstydu i poczucia bycia przegranym. Co zrobić też jeżeli nie możemy oddać bo np: brała w tym udział kobieta.

Edytowane przez śliski ręcznik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Uriel Eckstein napisał:

na stronie "DTube"

 

Kanał znajduje się na vimeo, płatnym koncie dla biznesu, jest już przywrócone około 90% aydycji: https://vimeo.com/radiosamiec

 

Znajdują się tam również nowe audycje, które powstały po kasacji kanału yt, linki do nich znajdziesz w tym wątku:  

 

Kanał jest na etapie przywracania funkcjonalności i przejrzystości, pełną funkcjonalność osiągnie za 2-3 tygodnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha. Rozumiem. Dzięki za odpowiedź.

Rzeczywiście pewnie trochę pracy będzie bo jak przeglądałem vimeo to filmy tak jakby się bez chronologii układają na liście.

Słuchaj a jak już jestem to jeszcze o jednej rzeczy powiem. Jest trochę duplikatów filmów na Vimeo. Od razu podam tytuły i ile razy widziałem powtórkę :

3x
Poczucie własnej wartości czyli pokochaj siebie jaki jesteś Samcu - wewnętrzne dziecko - radiosamiec

2x
Pudzian Popek, czy walka była ustawiona? - braciasamcy.pl

2x
Kobiety są silniejsze od mężczyzn - braciasamcy.pl

---------------------------------------------------------------------

A  z tym "DTube" to chodziło mi o stronę o takiej nazwie. Marek mówił o tym bodajże w pierwszym poście, tematu pt : "Radio Samiec usunięte z youtube".

Ta strona to jest dużo lepsza rzecz od yt serio. Można przede wszystkim trochę kasy zrobić. Ale tak serio na 100%. Nie jak na yt że zero z reklam itd.

Być może dawno wiesz o co chodzi, ale jeśli nie i jakbyś miał wolę by obadać temat to tutaj jest warty zobaczenia przykład :

 

"Jak założyć konto na DTube i zarabiać na nim"

https://d.tube/#!/v/carrioner/ntwvtjwv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mosze Red Czy w skróceniu czasu przywrócenia pełnej funkcjonalności kanału pomoże chronologiczna lista ? Jeśli tak to służę pomocą.

 

A i proszę o łagodny wymiar kary na wypadek gdyby się okazało, że początek powyższego zdania nie wyświetlił się tak, jak zamierzałem tzn. wiadomość do konkretnego poprzednika w danym wątku. O brakach technicznych ogłady forumowej pisałem w powitaniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witaj Marku, mam ciekawy pomysł na audycję na temat którego jeszcze nie było. 

W Japonii i nie tylko jest od dawna pojęcie "waifu", czyli żona z anime. 

Często mężczyźni, którzy nie chcą być z kobietami bo mają za duże wymagania "znajdują" sobie właśnie taką żonę. 

Myślisz, że jest to już nienormalne czy akceptowalne?

Dodam do tego, że w Japonii jest to już na porządku dziennym, ale w Polsce można być jedynie obiektem wyśmiewania przez społeczeństwo.

 

 

 

Edytowane przez Keygasm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kontekście ostatnich problemow z Youtubem i Facebookiem, czy można rozwinąć znaną i całkiem sugestywną myśl:

 

"Żeby głosić kłamstwo, trzeba systemu – profesorów, gazet, ideałów, promowanych bohaterów prasowych, i tak dalej... Żeby głosić prawdę, wystarczy jeden człowiek."   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Marek Kotoński zmienił(a) tytuł na Pytania do redaktorów Radia Samiec
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.