Skocz do zawartości

Banki straszą blokadą rachunków


The Saint

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,
rano logując się na swoje konto wyskoczyło mi takie o to cudowne słodkie okienko
aliorbankoswiadczenie.png 
Pierwsza myśl. Ktoś chce pod pretekstem oświadczenia wyciągnąć ode mnie dane. 
Poszukałem poczytałem i okazało się, że to jednak prawda. Na podstawie podpisanej ustawy o ciągnięciu lachy amerykanom, klienci banków w polsce mają wypełnić oświadczenie dla Usraela, podając przy tym swoje dane oraz swój NIP.  Alior postanowił zrobić to elektronicznie, inne banki podobno mają przysyłać listownie gotowe formularze do wypełnienia. Czekam jeszcze za listem z mBanku. Czyli w efekcie jeśli posiadasz więcej rachunków czeka Cię niezła papierologia. I kilka wizyt na poczcie. W przypadku sprzeciwu bank ma wszelkie podstawy do blokady konta. Najlepsze jest w tym to, że oni jawnie straszą blokadą rachunku, w oficjalnym piśmie.
Będzie ciekawie. W umowie nie ma słowa o tworze FACTA. Mogą posypać się pozwy?
Ilu będzie ludzi, którzy to oleją to jak każdy przychodzący z banku i zachęcający do wzięcia kolejnej pożyczki.
Zostawie dwa linki wyjaśniające sprawe dokładniej:
http://samcik.blox.pl/2016/04/Logujesz-sie-do-bankowosci-elektronicznej-a-tu.html
http://pulsinwestora.pb.pl/4366438,32419,banki-moga-zablokowac-oszczednosci


 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja pieniądze od dwóch lat trzymam "w skarpecie"...

I tak oprocentowanie w bankach jest marne, a po tym, jak zajebali nam w majestacie prawa pieniądze z OFE, wszystkiego można się spodziewać.

Na przykład przejęcia przez państwo naszych pieniędzy z prywatnych kont bankowych, bo skoro z OFE można było UKRAŚĆ i nic , to dlaczego nie z banków ?

 

Nikt nie wie ile mam i gdzie, i niech się odstosunkują ode mnie! :-)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajebiście, a miałem otwierać ponownie rachunek w tym banku. No to mają klienta mniej, choć z drugiej strony obawiam się, że skoro podpisano taką a nie inną regulację, to i inne banki poszły w ślad Aliora. Oszczędności jak oszczędności, można trzymać w tzw. "skarpecie", ale jak tu człowieku otrzymywać wypłatę z ewentualnej roboty? Rachunek w Aliorze zlikwidowałem ponieważ zaczynali skubać ode mnie 6 złotych miesięcznie za brak przychodów z pracy/stypendiów/etc.

Edytowane przez Phantom Slasher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Zbliżamy się powoli do oczekiwanego punktu.
Tym artykułem (pod którym nikt się nie podpisał) przypominają grożąc paluszkiem, że czas składania oświadczeń dobiega końca.
http://biznes.interia.pl/finanse-osobiste/news/co-to-jest-fatca,2412620,4141#commentsZoneList

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam ciekawą historie do opisania, która zakończyła się dziś jakieś 2 godziny temu.

Myślę, że to odpowiedni dział, bo dotyczy banku.

 

Już opisuję:

Od jakiegoś tygodnia czasu dzwonili do mnie z warszafki na mój numer, domyślałem się, że to bank, tak więc nie odbierałem rozmów,

tym bardziej, że byłem zajęty. Jednak teraz mam trochę wolnego czasu, to przedwczoraj odebrałem.

Oczywiście miła po głosie pani z banku z centrali w warszafce.

 

Dzwoni z ofertą karty kredytowej, bajowata suma - limit jakieś naście tysi zeta.

Ja odpowiadam po co mi taka, mam już jedną z limitem kilka tysi, mi wystarczy.

Ona nalega dalej, nawija, że opłaty niewiele większe a karta lepsza.

No to Ja nawijam, że jak już to się decyduje, niemniej jestem za granicą i niech to załatwimy telefonicznie.

Ona - no problemos, wszystko przygotuję, karta przyjdzie mi do domciu (lub banku), ja sobie zaaktywuje i z automatu stara zostanie wyłączona.

 

W międzyczasie mam mieszane uczucia czy dobrze zrobiłem, że się zgodziłem:D.

 

Dziś odbieram telefon od pani która bardzo mnie przeprasza i mówi, że jest jej przykro ale zgodnie z "nowymi przepisami:)",

nie dostanę karty, ponieważ jak to ujęła "banki" wycofują się z kredytowania ludzi pracujących za granicą:).

 

Oczywiście pieniądzę zdeponowane u nich i to spore jak na warunki polskie im nie przeszkadzają.

Nawet posunałem sie do tego, że obecnej firmie która mnie zatrudnia podałem "ten" rachunek aby zasilić konto przed świętami.

Trzymam na życie i trochę więcej.

 

Zapaliła mi się żółta lamka a teraz już nawet czerwona.

Wg mnie, coś sie szykuje, coś niedobrego, może "wariant grecki".

Jesli już to niech to zrobią w styczniu jak zdąże wybrać ostatnią wypłatę, za listopad:D

Jak tylko przyjadę do Polski to postaram się wybrać prawie wszystko i schować pod drzewkiem oliwnym.

Coś mi tu smierdzi i to mocno.

SH.

 

BTW.

Czy tylko Ja mam lekką paranoję, czy może ktoś z was również.

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Horrera:( a myślałem, że mam tu ratunek:D

Czyli tylko spółka Gold'ie & Goldblum może coś wiedzieć.

Ja nie mieć znajomości z nimi, bo Ja nie wiedzieć, czy mi się to opłacać i czy mnie stać aby stracić:).

 

@wroński dzięki, że chociaż TY masz, już się lepiej czuję.

Chociaż po tobie mogłem sie tego spodziewać.

Paranoja to twoje drugie imię, wróć, mój błąd.

 

Na drugie to Ty masz "Chroniczny brak gotówki", na trzecie "Paranoja":rolleyes:

Ale dzięki, że nie jestem sam;).

Dziękować, dziękować.

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.