Skocz do zawartości

PisDa "pińcet złoty" na dziecko! Jak "nagle" zabierają z domów dziecka...


DOHC

Rekomendowane odpowiedzi

http://mamadu.pl/126339,przykry-los-maluchow-z-domow-dziecka-rodzice-chca-je-odzyskac-bo-dostana-500-zl

 

Warto poczytać. Powiedzcie mi gdzie ty sens? Płacimy największe podatki w Europie, pracujemy więcej niż Niemcy, Belgowie! Ile zarabiamy? Gówno. Państwo zgarnia VAT za art. dziecięce, ale daje 500PLN rodzinom (normalnym, ale i patologii), gdzie tu pomoc? Jak kontrolować wydane pieniądze? Nie ma szans. 

 

Ja pracuję i jestem karany podatkiem. Jak zachoruję to albo prywata w gabinecie bez paragonu albo czekaj miesiące frajerze, a tu dostają żywą gotówkę do wszelakiej dyspozycji za sam fakt spłodzenia potomka. Toniemy w gównie po uszy, bracia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Państwo już ściąga teraz 730 mld rocznie, co za różnica 25 mld w tą czy tamtą? Przecież wiadomo, że gdyby państwo nie świadczyło usług za cenę jedynie 1600 zł miesięcznie na przeciętnego Polaka (i 3770 zł na Polaka pracującego) to ludzie umieraliby na ulicach. Tylko liberały i korwinowcy tego nie rozumieją, że rząd musi nas ruchać na ponad 700 mld rocznie (i wpisywać do budżetu 370 mld), bo to dla naszego dobra.

 

No patrz na armię wydajemy 37 mld rocznie, a na ZUS tylko 200 mld (do budżetu się nie wpisuje żeby niepotrzebnie nie straszyć ludzi). W końcu 800 zł emerytury, którą może ktoś dostanie w wieku 70+ lat jest tego warte, prawda? 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska to terytorium antyrodzinne. Koszty życia są nieadekwatne do zarobków. Rodzina to luksus i dzieci to luksus również dla bogatych. Zarabiając średnią krajową jak utrzymać samicę i dziecko? Takie warunki mimo tych 500 stówek to antyrodzinny kraj.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, DOHC napisał:

http://mamadu.pl/126339,przykry-los-maluchow-z-domow-dziecka-rodzice-chca-je-odzyskac-bo-dostana-500-zl

 

Warto poczytać. Powiedzcie mi gdzie ty sens? Płacimy największe podatki w Europie, pracujemy więcej niż Niemcy, Belgowie! Ile zarabiamy? Gówno. Państwo zgarnia VAT za art. dziecięce, ale daje 500PLN rodzinom (normalnym, ale i patologii), gdzie tu pomoc? Jak kontrolować wydane pieniądze? Nie ma szans. 

 

Ja pracuję i jestem karany podatkiem. Jak zachoruję to albo prywata w gabinecie bez paragonu albo czekaj miesiące frajerze, a tu dostają żywą gotówkę do wszelakiej dyspozycji za sam fakt spłodzenia potomka. Toniemy w gównie po uszy, bracia.

 

To jest część długoterminowego planu PIS. Dać ludziom pieniądze, rozkręcić gospodarkę i stworzyć przestrzeń do obniżki podatków.

Tak więc całościowo ma to sens, jeśli spojrzeć tylko na ten jeden krok to rozdawnictwo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jakby było 500 zł odpisu, od podatku na każde dziecko, to nieroby szłyby do pracy.


Ale wtedy nie byłoby dodatkowych wakatóœ dla swoich przy rozdawnictwie.

Słyszałem, że każde 500 na dziecko to koszt 1500 zł dla podatnika.

Kolejna dziura w dnie gospodarki.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, PeresSzymon napisał:

A co mają powiedzieć na Słowacji, Węgrzech, Rumunii czy Bułgarii, gdzie zarobki mniejsze a ceny nieporównywalnie większe niż u nas.

a co mają powiedzieć głodujące dzieci w Afryce? Nie chodzi o to aby się licytować....

 

Podatki płaca wszyscy i cały czas... nawet jak wychodzi rano po bułke i mleko w sklepie już zapłaciłeś podatek, jak tankujesz paliwo płacisz podatek nawet jak srasz płacisz podatek podcierając się papierem toaletowym w którym on jest....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, PeresSzymon napisał:

 

@kootas

Ale jaki odpis 500 zł jak większość mających dzieci nie płaci w ogóle podatku, to co niby mieliby odpisywać.

To najpierw niech zaczną pracować, a potem odpisują sobie kasę.

Nie chcę, żeby nieroby zrobiły sobie z dzieci środka utrzymania.

A ci co ciężko pracują, nie mogą mieć dzieci, bo są w pracy, aby płacić podatki na nierobów.

Gdzie tu sens?

To chów wsobny, premiuje się cechy negatywne- nieróbstwo, a kara pracowitych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kootas Chodziło mi o to, że już dzisiaj jak ktoś ma dzieci to wracają mu cały zapłacony podatek PIT. Więc tutaj już nie ma pola manewru do dalszych zwrotów.

500 zł, naprawdę takie kokosy, całe rodziny się będą z tego utrzymywać i wychwalać jak się im podniosła stopa życiowa.

A teraz trochę historii, Polska, lata powojenne 45-60, bieda z nędzą (u nas ludzie wstawali o 4 rano, szli 5-10 km do pociągu, żeby dojechać do pracy), większość jedzenie trzeba było sobie samemu wyhodować. I co. I wtedy ludzie mieli troje i więcej dzieci.

Teraz każdemu to się w głowie przewraca, popracuje ledwo 8 godzin, wszystko kupi w sklepie, ale strasznie narzeka, że teraz ciężko wychować, bo praca, bo brak pieniędzy. Gdzie tu sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie tu sens, pytasz?

Proste.

Obciążenie podatkami jest za duże.

Każdy pracujący, poza budżetówką, utrzymuje kilku nierobów na państwowym garnuszku.

Sens jest wtedy, jak kasa zostaje w Twojej kieszeni, sam dobrze wiesz, na co możesz ją wydać, a jak źle to zrobisz, to Twoja decyzja.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, kootas napisał:

Z chęcią się założę, że do dnia 15.04.2016 złoto osiągnie minimum 7K USD.

Np. o 100$

 

 

15.04.2016 to mamy dzisiaj :P uncja złota kosztuje +/- 1230 usd, a te 100 dolarów co je właśnie wygrałem wyślij Markowi jako cegiełkę na rzecz rozbudowy forum ;) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, red napisał:

No i widzisz powielasz matrix, dziecko powinno się utrzymywać do spółki z samicą, a nie utrzymywać JĄ i dziecko.

 

Czy ja wiem? Jeśli byłbym zainteresowany związkiem monogamicznym i zakładaniem rodziny to chętnie poszedłbym na taki układ zakładając, że podatki mnie już nie dotyczą.

Są tego plusy: dominacja nad samicą oraz nikt nie powie, że muszę jej pomagać w obowiązkach domowych, bo ona nie ma czasu.

 

 

6 godzin temu, kootas napisał:

Z chęcią się założę, że do dnia 15.04.2016 złoto osiągnie minimum 7K USD.

Np. o 100$

 

Przyjmuję zakład, tzn. że za rok tj. 15.04.2017 cena GOLD (XAUUSD) wyniesie minimum 7000.

Jeśli tak będzie to Ty wygrywasz, jeżeli nie to przegrywasz.

Zakład o 100 USD.

Potwierdzasz?

Edytowane przez von.hayek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.