Skocz do zawartości

Seriale nie tylko dla Pań


Noodie

Rekomendowane odpowiedzi

Z Wikingami jestem na bierząco, Dexter wiadomo klasyka. Lie to me jest w stylu Hous'a? Jedna historia = jeden odcinek? Good Wife mnie nie wciągnał, chociaż słyszałam, że niezły.

Szukam czegoś, co "urwie tyłek", a po True Detective(mistrzostwo), Breaking Bad, The Killing i Mad Menach to ciężko. House of Cards też się kończy niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lost był fajny na początku, potem robi się tasiemiec i zaczyna nudzić. Ja w całości poświęciłem czas tylko na Gre o Tron :) i Sherlocka, którego nikt tu jeszcze nie wymienił, a jest na prawdę spoko. Suits też jest w miarę.

Edytowane przez Drizzt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze seriale jakie oglądałem w życiu:

-Breaking Bad

-Better Call Saul

-The Killing

-Broen (szwedzko-duński kryminał, Broen czyli The Bridge/Most) - zajebiste.

-True Detective, pierwszy sezon. Drugiego jeszcze nie oglądałem, ale zacząłem i niezbyt mnie podjarał.

-The Take (3 odcinki tylko)

-Utopia (!) - jak dla mnie to jest poziom Breaking Bad. Przez pierwsze 2 albo 3 odcinki w ogóle nie wiadomo o co chodzi, panuje atmosfera totalnego zagubienia i psychozy, co jeszcze bardziej podkręca atamosferę. Grupka przypadkowych ludzi z forum o komiksach spotyka się na piwo żeby następnego dnia na kacu zdać sobie sprawę, że dwójka wynajętych przez kogoś psychopatów chce ich zabić. Okazuje się że nigdy nie mogą już wrócić do swojego poprzedniego życia i muszą ciągle uciekać, albo zostaną upolowani i zginą. Wszystko wyjaśnia się dużo później. Zdjęcia, muzyka, fabuła (mroczna i inteligentna, sporo nawiązań do teorii spiskowych itd.), kreacja postaci (np. ci panowie z pierwszej sceny poniżej, ale dopiero później naprawdę się rozkręcają), gra większości aktorów- 10/10. Tylko 2 sezony, także wielki zżeracz czasu też to nie jest.

 

 

 

 

 

Edytowane przez Tamten Pan
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utopia wyglada zachecajaco. Dokladam do listy. 

Most był calkiem niezły.  

True detective uwielbiam, drugi sezon inny i musze podejsc jeszcze raz, bo oczekiwania byly jednak inne. 

The Killing - a szczegolnie trzeci sezon - był super. 

Z takich fajnych polecam jeszcze : 

- Mr Robot 

- Narcos - o  Pablo Escobarze

- Top of the Lake - fajny klimat

- Fortitude - taki dosc ciężki

- Americian Horror Story ale tylko 2 sezon

- Weeds - fajna komedia

- Oficer 

- Gilmore Girls - babski ale mam sensyment do niego

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Tamten Pan napisał:

-Utopia (!) - jak dla mnie to jest poziom Breaking Bad.

 

Ta zniewaga wymaga sprostowania. Breaking Bad to może i serial dobry, chociaż patrząc na poziom naiwności scenariusza ja nikomu go nie polecam. Utopia to serial genialny, chociaż jego fanom też teoretycznie można zarzucić naiwność. Kwestia tego, czy jak ktoś wierzy, że WTC nie runęło od uderzeń samolotów, to jest naiwny czy nie (akurat ten temat nie pojawia się w serialu). Uważam, że stawianie Utopii na tym samym poziomie co Breaking Bad to jak stawianie FC Barcelony na tym samym poziomie co Jagiellonia Białystok. Oba to drużyny piłkarskie, ale zupełnie inna liga. Żeby tutaj nie offtopować to tak się składa, że oba te seriale mają swoje tematy na forum, także jakby co zapraszam tam do dyskusji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fargo - tak, świetny klimat, gra, bardzo dobry serial. Wiedziałem że o czymś zapomniałem!

 

Cytat

Ta zniewaga wymaga sprostowania. Breaking Bad to może i serial dobry, chociaż patrząc na poziom naiwności scenariusza ja nikomu go nie polecam. Utopia to serial genialny, chociaż jego fanom też teoretycznie można zarzucić naiwność. Kwestia tego, czy jak ktoś wierzy, że WTC nie runęło od uderzeń samolotów, to jest naiwny czy nie (akurat ten temat nie pojawia się w serialu). Uważam, że stawianie Utopii na tym samym poziomie co Breaking Bad to jak stawianie FC Barcelony na tym samym poziomie co Jagiellonia Białystok. Oba to drużyny piłkarskie, ale zupełnie inna liga. Żeby tutaj nie offtopować to tak się składa, że oba te seriale mają swoje tematy na forum, także jakby co zapraszam tam do dyskusji.

 

@Quizas - Szczerze mówiąc to myślałem że ktoś raczej opierdoli mnie "w drugą stronę". 

Fakt, Utopia jest genialna, już sama lekko komiksowa stylizacja , przerysowanie postaci i muzyka dodają ze trzy punkty na skali.

Czy Breaking Bad jest takie naiwne? Nie wiem, poza kilkoma scenami rozłożonymi na 5 sezonów (typu wielki magnes fuck yeah science) jakoś tego nie odczułem.

Były tylko typowo serialowe "prześlizgnięcia", ale nie widziałem nigdy serialu bez chociaż leciutkich naciągnięć fabuły.

 

Wiadomo, gdyby to było prawdziwe życie to Walt zginąłby już w pierwszym odcinku z tą sceną z RV na pustyni, ale tak samo bohaterowie Utopii zginęliby w drugim odcinku zajebani przez Lee i Pietra jak te dzieciaki w sklepie z opening scene. No i w drugim sezonie Utopii też było sporo naciągnięć jak we wszystkich innych serialach jakie kiedykolwiek widziałem.

Dla mnie to podobny poziom, tam gdzie Breaking Bad dało dupy tam Utopia nadrabia i na odwrót. Oba seriale u mnie stoją na tej samej półce, albo bardzo blisko. 

 

Fakt że Utopia jest dużo bardziej inteligentna i nie dla mas, z jakiegoś powodu zakończono po dwóch sezonach - pewnie do zbyt szerokich problemów się odwoływała i za bardzo zmuszała do myślenia, przeciętny Angol nie ogarniał.

Amerykanie chcą zrobić remake Utopii, ale czarno to widzę :D Już sam brak akcentu okropnie spieprzy sprawę. Poza tym takich rzeczy jak strzelanie do dzieci w szkole nigdy nie wyemitują w USA.

 

Skoro twierdzisz że Breaking Bad jest dużo gorsze, to jaki inny serial na poziomie Utopii mógłbyś polecić albo postawić na podium obok?

 

Aaa - jeszcze pierwsze cztery sezony Dextera uważam za świetne. Niesamowity klimat i też fajne przerysowania.

Po sezonie czwartym już nie ma sensu bo żenada.

 

Dexterewicz: Polecam dla tych którzy widzieli chociaż jeden odcinek Dextera :D 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Tamten Pan
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.04.2016 at 20:49, Noodie napisał:

Jest ktos na bierzaco z serialami? Wszystkie dobre sie niestety pokonczyly,  ewentualnie trzeba pol roku czekac na nowy sezon (walking dead), wiec troszke lipa. Polecicie cos?

 

Tylko nie Gre o Tron :P

 

Moze macie liste jakis ulubionych i znajde cos dla siebie. 


Wayward Pines.

@Tamten Pan Utopia fajna? Bo nie moglem przebrnac przez pierwsze 2 odcinki. Angielski klimat i jezyk mnie wkur...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.