Skocz do zawartości

Seriale nie tylko dla Pań


Noodie

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Noodie napisał:

@greturt To Wayward Pines wyglada klimatycznie, pojdzie na pierwszy ogien. 

 

Czy drugi sezon Fargo jest rownie dobry jak pierwszy? 


Wayward Pines I sezon rewelacja. Klimat Twin Peaks. Mystery drama z dodatkiem sci-fi. Mam powazne watpliwosci co do drugiego sezonu, ale zobaczymy. Bardzo polecam.

Rowniez serial wg mnie rewelacyjny (moj ulubiony) omijany przez panie. "24" z Kieferem Sutherlandem. Sensacyjny oparty na political fiction. Trzyma w napiecu, sa dynamiczne zmiany akcji i wydarzen oraz bardzo rozwiniete watki poboczne. Swietny serial akcji.

Edytowane przez greturt
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

@Tamten Pan Utopia fajna? Bo nie moglem przebrnac przez pierwsze 2 odcinki. Angielski klimat i jezyk mnie wkur...

 

Moim zdaniem zajebista. Ale znam kilka osób które potrzebowały więcej skumulowanej akcji i przestały po kilku. Moim zdaniem warto przetrwać niektóre dłużyzny (za wiele ich nie ma, imo akcja jest bardzo wartka) i dowiedzieć się o co w ogóle w tym wszystkim chodzi. Ja to wszystko wciągnąłem na raz, więc nie rozumiem jak kogoś może nie wciągnąć.

BTW wydawało mi się, że mieszkasz w UK?

Ja też nie lubię angielskiego klimatu i brytyjskiego akcentu, wolę American, ale moim zdaniem tutaj akurat idealnie to pasuje.

 

Zapomniałem o jeszcze jednym wykurwistym serialu - też jest brytyjski, jakoś tak się złożyło.

BLACK MIRROR!

Każdy odcinek opowiada inną historię i przedstawia czarną wizję przyszłości - niezbyt odległej lub odległej. W jednym sezonie są chyba 4 odcinki. 2 sezon ma być jakoś niedługo.

Z tego co pamiętam każdy odcinek robią inni scenarzyści albo inny reżyser (nie jestem pewny, tak mi się zapamiętało), więc klimat się zmienia i różni, ale ogólnie bardzo mocno polecam.

Moim zdaniem wspaniały i ZAJEBIŚCIE daje do myślenia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Tamten Pan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Zdecydowanie mogę polecić kilka seriali (dodaję mały cytat z opisem, zarysem fabuły):

- Utopia ("Grupa obcych ludzi wchodzi w posiadanie wyjątkowej powieści graficznej, napisanej przez geniusza i szaleńca, który ukrył w niej coś, czego pożądają bardzo potężni ludzie. Organizacja o nazwie Sieć wyrusza śladami naszych bohaterów, pozostawiając po sobie pasmo trupów. W tej walce nie ma jeńców." - tutaj muzyka i zdjęcia na ogromny plus! Coś pięknego!)
- Narcos (cała fabuła kręci się wokół Pablo Escobara, jego nielegalnego działania w świecie narkotykowym - świetne zdjęcia)
- Breaking Bad ("Frustracja. Rozpacz. I desperacja. Oto powody, dla których przeciętny do bólu nauczyciel chemii staje się członkiem przestępczego podziemia. Oto historia zmęczonego życiem faceta, który niemal z dnia na dzień zostaje producentem najczystszej na rynku metaamfetaminy i wrogiem wydziału antynarkotykowego. Oto jak przykładny ojciec i mąż wchodzi do świata, w którym własne bezpieczeństwo trzeba okupić bezwzględnością, a nawet zbrodnią. Oto jak zwykły człowiek staje się złym człowiekiem." - 
- Gra o tron (nie trzeba przedstawiać)
- Sherlock ("Ogląda się to z autentycznymi wypiekami na policzkach. Dialogi ostre jak brzytwa, humor tryska pomysłowością i brytyjskością w najlepszym wydaniu, nakręcone jest to z rytmem i pomysłem a wszystko razem polane sosem aktorstwa najwyższej próby. Jest to niczym nie skrępowana rozrywka, nie ujmująca (co niestety rzadko spotykane) inteligencji widza a dająca pełną satysfakcję z oglądania.")
- Peaky Blinders ("Fabuła serialu osadzona jest w latach 20. XX wieku, tuż po zakończeniu I wojny światowej i koncentruje się na postaci Thomasa Shelby`ego, lidera gangu Peaky Blinders, działającego w Birmingham" - piękne brytyjskie klimaty okraszone odpowiednim akcentem językowym.)
- Mad Men ("Akcja serialu rozgrywa się w Nowym Jorku na początku lat 60 XX w. w fikcyjnej agencji reklamowej Sterling Cooper i skupia się na Donie Draperze, dyrektorze kreatywnym agencji, oraz ludziach otaczających go w życiu zawodowym i prywatnym. Serial przedstawia zmiany obyczajowe zachodzące w Ameryce tamtych lat.")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Banshee - serial, 4 sezony. Pełna historia. Bardzo wciąga :) Pozytywnie się zaskoczyłem rozwojem akcji. Dużo przemocy, seksu, czarnego poczucia humoru. Pokręcony delikatnie :D 

 

Suits, świetny serial. 

 

Gotowe na wszystko :D - obejrzałem cały. W sumie podobał mi się. Jedna Pani mi kiedyś poleciła i jakoś się wkręciłem. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wayward Pines zaczął się bardzo dobrze, ale im dalej w las, tym więcej facepalmów, zmęczyłem niby pierwszy sezon ale jak będzie coś dalej, to raczej do tego nie wrócę.

Banshee genialne - przemoc, krew i cycki :)

Man in the High Castle - na podstawie Philipa K. Dicka - alternatywna historia Stanów Zjednoczonych po II WŚ wygranej przez hitlerowskie Niemcy - świetny klimat, zdjęcia, muzyka

Danger 5 - również o II WŚ, ale w wykoślawiony, karykaturalny sposób - dzieło geniuszu, ciężko mi to opisać, jest to stylizowane na produkcje z lat 60-tych, efekty specjalne celowo prymitywne (np. zeppeliny na sznurkach porywające wieżę Eiffla), jakieś nazi-dinozaury, japońskie roboty, gadające owczarki niemieckie, zobaczcie trailer, dla mnie bomba

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.07.2016 o 23:45, mac napisał:

 

Gotowe na wszystko :D - obejrzałem cały. W sumie podobał mi się. Jedna Pani mi kiedyś poleciła i jakoś się wkręciłem. 

 

No kurna, wiadomo, mój serial życia! :D Jak ktoś nie oglądał to zdecydowanie również polecam. Choćby dla samych tekstów Gabrielle ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UTOPIA ... nie trzeba reklamowac kto zobaczy 1 odcinek

The Frankenstein Chronicles  - (Sean Bean) 7 odcinków - XIX-wieczny Londyn. Inspektor John Marlott bada serię morderstw... bardzo dobry!    szkorbut,błoto,syf,morderstwa,ogorzałe mordy  czyli klimat ;P Trailer 

Livvagterne - Biuro ochrony (Duński) Uhonorowane w 2009 roku nagrodą Emmy "Biuro ochrony" to emocjonujący serial kryminalny prezentujący zagrożenia, jakie czyhają na osoby publiczne w Danii, oraz losy tych, którzy ryzykują własne życie, by chronić innych....  ciekawy serial inni aktorzy  TRAILER

Kremen - 4 odcinki Rosyjski - Komandos Specnazu...  


Serial który zapamiętałem na całe życie Przystanek Alaska i muza przewodnia ! Link MUZA 

Edytowane przez Voqlsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Najlepszy serial jaki powstał.... polecam zwłaszcza 2 pierwsze sezony gdzie grał widoczny i pozniej tragicznie zmarły na stwardnienie rozsiane  Andy Whitfield, wydaje się być urodzony do roli Spartacusa... 2 ostatnie sezony z innym aktorem już troszeczke gorsze ale ciągle wysoki poziom..

 

 

 

1. Spartacus

2. Vikings

3. Daredevill

4. Prison break

 

Pozdrawiam

 

 

Edytowane przez Holden Caulfield 90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Wrzucaja własnie 3 sezon The Fall - calkiem ciekawy serial o seryjnym mordercy z Belfastu. Szkoda, że po tak dlugim czasie od poprzednich sezonow bo duzo pozapominalam. Super klimat, mam nadzieje ze utrzymaja poziom. Miło zobaczyć 50 twarzy geja (Jamie Dornan) w zupełnie innej roli. Zagral świetnie, wiec jest dla niego nadzieja -  jak dla Matthew Mcconaughey'a, on tez był długo kojarzony tylko z komediami romantycznymi. 

Z nowosci jest rowniez Westworld ale to akurat wg mnie nie ma klimatu, przynajmniej do tej pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

"Gwiazdy lombardu" to serial o trzypokoleniowej familii prowadzącej rodzinny biznes w Las Vegas. Otwarcie pokazuje męską solidarności i to jak przekazywane są wzorce i tajniki zawodu od dziadka poprzez ojca aż po wnuka.

Przy okazji kupowania i sprzedaży rozmaitych przedmiotów można dowiedzieć się sporo o historii USA i np. wojskowości, sztuki. motoryzacji.

 

http://tvpuls.pl/programy/gwiazdy-lombardu/sezon-15

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja od siebie dodam Girls - amerykański serial o kobietach próbujący odnaleźć się w życiu po studiach i przeżywających zderzenie z prawdziwą dorosłością. Nie wiadomo czemu porównywany z "Seksem w wielkim mieście", bo oprócz miejsca i płci głównych bohaterów nic ich nie łączy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Kostiumowe:

- peaky blinders,

- downton abbey,

- gran hotel,

- poldark,

- mr selfridge,

- the village,

- bomb girls

+ jeszcze nie oglądałam, ale opis mnie zachęca:

- mAnhattan,

- la dama velata.

Prawnicze:

- good wife,

- the suits (uwaga, obejrzałam 4 sezony, potem ponoć poziom spada),

Przygodowe:

- miniseriale na podstawie powieści jamesa clavella: szogun, tai-pan, noble hause (stare, ale dobre),

- klondike.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.