Skocz do zawartości

Czołgi - nie tylko polskie


Rekomendowane odpowiedzi

Przed chwilą, Damian napisał:

Zapytaj mnie :) To co podał @kootas jest nieaktualne.

Trzy dywizje rosyjskie ktore w waunkach pokojowych moga liczyc okolo 17.000 zolnierzy, natomiast w czasie wojny 51.000. W razie wojny konwencjonalnej rosyjskie dywizje pancerne moga wystawic 10.000 czołgów...:)


Tak mi sie przypomniało...:)

Od granicy wschodniej do Odry to dla nich trzy dni :) z czym do ludzi Panowie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy(w czasie kampani wrześniowej) były inne czasy,był duch walki dlatego sie dzielnie opierali.Teraz tego nie ma i dobrze,ja nie chcę ginąć dlatego że Amerykanie umyśleli sobie podrzegać Rosjan do wojny na terenie mojego kraju.Jeśli już dojdzie co do czego to oby Rosjanie rozwalili tą 50 000 Polską armijke najlepiej w 24 godziny,a po 3 dobach mogą być już nawet w Paryżu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leopard II A5, piękna bestia.

 

14990602552_eb5e55db6c_b.jpg

 

Jako że pasjonuję się militariami, jak na mężczyznę przystało, temat czołgów jest mi bliski. Swoją drogą niezwykle zaciekawia mnie konflikt na Ukrainie - armia ukraińska straciła masę T-64 Bułat - czołgi okazują się wrażliwe w starciach z piechotą uzbrojoną w nowoczesne pociski przeciwpancerne. Nie wiem, czy jako kraj nie powinniśmy zainwestować w więcej pocisków PPK Spike niż w jeszcze większą ilość pancernych kolosów.

 

S.

 

 

Edytowane przez Subiektywny
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Subiektywny napisał:

Nie wiem, czy jako kraj nie powinniśmy zainwestować w więcej pocisków PPK Spike niż w jeszcze większą ilość pancernych kolosów.

 

To jest oczywista oczywistość. Koszt pocisku 100k juro, koszt dobrego czołgu z demobilu 6 - 10 kk juro. Czyli w cenie jednego czołu masz 60 do 100 pocisków przeciwpancernych.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doświadczenia drugiej wojny czeczeńskiej, konflikt w Iraku, Syrii oraz na Ukrainie wyraźnie sugerują, że 'ugryzienie' czołgu podstawowego ręcznymi granatnikami przeciwpancernymi (RPG-7 i podobne), który posiada dodatkowy pancerz przeciwkumulacyjny typu ERA - jest bardzo trudne. Czołgi rodziny T-72 z dodatkowym pancerzem ERA potrafiły dostać po kilka trafień z RPG - i wciąż funkcjonować.

Te wszystkie filmy na youtubie z trafieniami, które kończą się efektowną eksplozją ładunków w czołgu - to czołgi bez pancerza ERA. Oraz ten najbardziej znany z Syrii - gdzie czołg dostaje uderzenie pociskiem granatnika 1) od góry 2) typu RPG-29 - na dodatek nie posiada ERY. Z resztą w przypadku pocisków z RPG-29 to one posiadają prekursor, który niweluje w dużej mierze ochronę ERA.

Masa filmów z Syrii to czołgi trafiane amerykańskimi pociskami typu TOW - na nie nie ma mocnych, najnowsze są w stanie spenetrować nawet pancerze M1A1 Abrams. Co dopiero cienki jak konserwa pancerz BWP-1...

 

Tak więc podtrzymuję co napisałem - lekkie, mobilne, łatwe w obsłudze (odpal i zapomnij) PPK Spike są nam bardzo potrzebne. Bo w zasadzie cała reszta posiadanej przez polską piechotę starej broni ppanc - nie ugryzie wozów rodziny T-72 i powyżej. Co najwyżej można z nich pokusić się o niszczenie BWP i kołowych transporterów opancerzonych - na to wystarczy RPG-76 Komar, który ma ok. 300 mm przebijalności pancerza.

 

S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, kryss napisał:

A może lepiej byłoby opracować drony samo naprowadzające termicznie, zdolne przenosić małe ładunki magnetyczne umieszczane od góry,

Stado takich "insektów" niezły burdel  mogło by zrobić, 

pare dobrych lat temu za czasów gdy siedziałem sobie w angli był art ze Polska kupi pare dronów...od izraela%-)2 lata temu chyba kupili...4.a 3 działaja%-)izraelskie drony to w zasadzie amerykańska konstrukcja malego modelarskiego samolociku którego amerykańce najczesciej puszczaja sobie ze statków.koszt wpompowany do izraelskiej kasy to pare baniek%-)za takie gowno z kamerka i mozliwoscia działania w obrebie 250km.

nie wiem kurwa moze jestem prostolinijny i pewne rzeczy sa dlamnie zajebiscie proste ale co to do chuja pana za problem skrzyknac paru modelarzy którzy zrobia porzadna konstrukcje nosną.kolejni wpakuja w to zajebista elektronike z zasilaniem silnika co pozwoli na fhooy godzin w powietrzu a nastepni uzbrojenie?i to nie był by koszt paru baniek za samolocik z kamerka tylko dron konkurujacy z nowoczesnymi konstrukcjami amerykańskimi za pare set tysiecy złotych(licze juz nawet wałki na przetargach na czesci i inne bzdury)

no ale takie cos nie wypali.patrzac na gawrona co kosztował pewnie 150 baniek.oficjalny koszt po wałkach 400baniek.brakujue tylko paru baniek na kosmetyke.no ale chuj nie opłaca sie.lepiej wypierdolic na środek Bałtyku i zatopic wpizdu jako atrakcje dla nurków%-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze troche nie na temat ale kiedys jak wracalem z uczelni to rozmyslalem sobie nad ewentualna wojna z Rosja. Moja uwaga skupila sie w glownej mierze na obronie przeciwlotniczej.

 

I tez doszedlem do takiego samego wniosku co @Subiektywny . Lekkie przenosne rakiety przeciwlotnicze bylyby najtansza opcja i bardzo mobilna . Uzbroic kazdy oddzial w 2-3 takie przenosne wyrzutnie . Np. polskie Gromy - nie jestem pewien ale w Gruzji ladnie spadaly ruskie helikoptery od naszych Gromow .

 

Oczywiscie trzeba uwzglednic zasieg tych pplot. Nie wszystko dosiegna ale w przypadku helikopterow i samolotow na niskim pulapie bylyby zajebista opcja. 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Pikaczu napisał:

pare dobrych lat temu za czasów gdy siedziałem sobie w angli był art ze Polska kupi pare dronów...od izraela%-)2 lata temu chyba kupili...4.a 3 działaja%-)izraelskie drony to w zasadzie amerykańska konstrukcja malego modelarskiego samolociku którego amerykańce najczesciej puszczaja sobie ze statków.koszt wpompowany do izraelskiej kasy to pare baniek%-)za takie gowno z kamerka i mozliwoscia działania w obrebie 250km.

nie wiem kurwa moze jestem prostolinijny i pewne rzeczy sa dlamnie zajebiscie proste ale co to do chuja pana za problem skrzyknac paru modelarzy którzy zrobia porzadna konstrukcje nosną.kolejni wpakuja w to zajebista elektronike z zasilaniem silnika co pozwoli na fhooy godzin w powietrzu a nastepni uzbrojenie?i to nie był by koszt paru baniek za samolocik z kamerka tylko dron konkurujacy z nowoczesnymi konstrukcjami amerykańskimi za pare set tysiecy złotych(licze juz nawet wałki na przetargach na czesci i inne bzdury)

 

@Pikaczu, takie rzeczy już się robi w Polsce o to od kilku lat. Są coraz bardziej zaawansowane - patrz tutaj http://www.defence24.pl/250237,mspo-2015-manta-pionowego-startu-i-bojowe-bsl-warmate

BSL z WB electronics dostarcza do WP i chyba także do Czech i na słowację, ale tego nie jestem pewny :) Zabawki w każdym razie są faaajne ...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Na "geostrategy" youtube w którejś audycji było opis "gry wojennej" w lekko optymistycznej wersji symulacji Polska-Rosja  , w okolicach Suwałek  bitwa pancerna, gdzie "nasi"dzielnie walczyli max do tyg czasu, doktryna Rosyjska przewiduje taktyczne uderzenia nuklearne . Rakieta małej mocy  wyczyściła pole  bitwy,i  które pozwoliło przejść 2 fali wojska rosyjskiego na Polskie .

 

Polska potrzebuje albo super technologicznej przewagi ;P lasery,roboty,pancerze-wspomagane,xD,gwiezdne niszczyciele albo dużej ilości rakiet i lotnictwa i kilka głowić (chemicznych i nuklearnych) najlepiej które skaża pół europy tak żeby w razie  ataku na Polandię wróg zastanawiał się czy będzie oco walczyć i czy sam nie zdechnie zatruty . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W razie długotrwałego konfliktu, zniszczenia przemysłu HI TECH - potrzebującego skomplikowanych surowców, oraz zniszczonego przemysły produkującego elektronikę optykę itd. W pierwszej fazie konfliktu zostaną zniszczone nowoczesne czołgi samoloty, zużyte środki ppanc .  Wojnę będą prowadziły czołgi T72 albo nawet T55. które można tanio i szybko naprodukować tysiącami. A samoloty to będą MIG 23 lub MIG29 (swoją drogą całkiem udany myśliwiec).  Dlaczego tak będzie, bo pierwsze uderzenia rakietowe to będą w ośrodki przemysłowe i zaplecze - co było niemożliwe w czasie II Wojny Światowej ze względu na stan techniki i jej mały zasięg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska w swoim połozeniu geo-politycznym, powinna byc lepiej uzbrojona i wyszkolona niz Izreal który jest o wiele mniejszy...

Dlatego jesli chodzi o ewentualny konflikt powinniśmy zwrócić uwagę na uzależnienie Polski od Rosyjskich surowców, więc jak nawet mielibyśmy  mnóstwo dobrych czołgów, to dostaniemy zakręcony kurek i po temacie, wody do baku nie wlejemy, to tak tytułem żartu :)

Armia, silna i liczebna, aby tak się stało trzeba innego nastawienia do poborowych, a nie jak mój kumpel twierdzi w jego 18 pułku w ponad rok zaliczyli dwa poligony i wystrzelili kilkanaście sztuk amunicji, śmiech na sali, są tacy wirtuozi którzy nie potrafią zrobić 10 podciągnięć na drążku, moze w innych miejscach jest inaczej.

 

Wracając do tematu, armia ma służyć Polsce, niestety na dzień dzisiejszy realizuje cele globalistów banksterskich, co mnie smuci, bo nie jesteśmy samodzielni, i to jest problem...

Broń nuklearny, kilka głowic wystarczy, ale niestety to temat zamknięty, bo ostatnio pod opieka USA pozbyliśmy się ostatnich resztek paliwa nuklearnego, a warto dodać ze  zużyte paliwo jądrowe' to nic innego jak wysoko wzbogacony uran, zużyte uranowe pręty paliwowe, są zużyte jedynie w sensie przydatności dla reaktora w obecnej postaci, zawierają natomiast 95% uranu U-235, 1% pluton z którego można wyprodukować broń nuklearną...niestety wujek Sam i nasi politycy konsekwenti pracują aby osłabić ten kraj totalnie...

Troche jeszcze o rosyjskich czołgach, T-14 porównywany do amerykańskich Abramsom, armata kaliber 125mm, 30mm działo, w dodatku T-90, na podzespołach T-80, posiada pancerze reaktywne, kolejny to T-72, pokazał swoją skuteczność w wojnie Libańskiej w 1982 roku, górowały nad amerykańskimi 'Pattonami' M60...

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Assasyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.