Skocz do zawartości

ZUS


Rekomendowane odpowiedzi

Tylko u nas cos co istnieje niezgodnie z prawem zaslania sie prawem w przypadku sciagania oplat.

Panowie. Nie ma co tu pierdolic o tym czym jest ZUS i jak okrada obywateli bo to w 5sek mozna w internecie znalezc. Rozwiazania.

Niedlugo moi rodzice chca zalozyc mala dzialalnosc oparta na sprzedazy internetowej i strasznie sie denerwuja z powodu tego, ze zaraz jak sepy te kurwy z US i ZUSu sie na nich rzuca.

Panowie. Czy znacie jakies sposoby, zeby w pelni legalnie uniknac placenia haraczy na US i ZUS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz założyć działalność poza granicami polski.

Czechy, Słowacja...

http://www.firmawczechach.pl/jednoosobowa_dzialalnosc.html

 

Przy okazji,

Przy zakładaniu firmy chcą wprowadzić kaucję, a na pewno odwiedzi Was urzędnik.

Cytuj

 

Do urzędów skarbowych w całej Polsce przyszły pisma, które nakazują fizycznie sprawdzać, czy pod podanym adresem rzeczywiście prowadzona jest działalność gospodarcza - dowiaduje się Radio ZET. 

Chodzi o zweryfikowanie, czy osoby zakładające jednoosobowe firmy nie są faktycznie tzw słupami, czyli fikcyjnymi przedsiębiorcami. Pismo nakazuje sprawdzać każdego bez wyjątku.

W kilku warszawskich urzędach skarbowych wybrane grupy urzędników z różnych działów otrzymały dodatkowe obowiązki i muszą każdą osobę, która zarejestrowała wniosek o założenie firmy, fizycznie odwiedzić

 

http://wiadomosci.radiozet.pl/Wiadomosci/Kraj/Zakladasz-jednoosobowa-firme-Spodziewaj-sie-wizyty-fiskusa-00034524

 

Sam sobie organizujesz pracę, sam będziesz szukać klientów, a j.bane biurwy będą Cię nachodzić.

Wychodzi na to, że lepiej wziąć zasiłek, i tyrać na czarno.

SOCJALIZM.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Tomko napisał:

@kootas Tak, czytalem o tym. Ale jesli zalozysz firme na Slowacji czy w Czechach to z jakiej racji urzednicze scierwo przyjdzie skontrolowac czy prowadzisz firme?

Wybacz, nie dodałem, że to powód do założenia firmy poza PL.

Bo kontrolować chcą firmy założone w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Ja mam firme w UK ladnie zarejestrowana i dzialajaca. Musze dokladnie sie dowiedziec, bo z tego co wiem to nie ma problemu z rozszerzeniem zakresu i zatrudniajac kogos z rodziny, moze moge miec jakies bonusy. Sam jestem w UK, rodzice w PL wiec zaden urzad sie nie przyjebie do niczego. Jedyny problem to ubezpieczenie, ale prywatnie wyjdzie niebo taniej i szybciej niz placac skladki zdrowotne na NFZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co pamiętam, dzwonisz do hrmc i ich powiadamiasz. Najprościej zrobić dla rodziny UTR numer i załatwiać płatność fakturami, przy okazji ma prawo do świadczeń w UK.

Dla przykładu: dodatkowo wziąłem ubezpieczenia od choroby( za składkę 45 funta mam mieć 800 na miesiąc za niezdolność do pracy) i dwa różne NW, bo nie wszystko było w jednym, to wyszły grosze, w sumie 15 funta.

 

 

 

Co do czeskiego systemu:

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Moja propozycja odnośnie reformy tego reliktu komuny i kolesiostwa:

 

Każdy przedsiębiorca płaci obowiązkowo miesięcznie stałą kwotę w wysokości 100 zł. Do tego od dochodu 10% i nie ma tutaj górnej granicy tak jak obecnie, że płacą tylko 1300 zł Ci co zarabiają po 20-30 tys. Zarobisz 20.000 zł to płacisz 2000 zł + 100 zł = 2100 zł. Przez pierwsze dwa lata dla nowych firm może być zwolnienie z tej składki w wysokości 100 zł.

 

Do tego oczywiście powołać organ zewnętrzny, niezależny, który kontroluje przepływ środków wydawanych na potrzeby ZUS. Czy wiecie, że obecnie tylko 10% z tych wszystkich pieniędzy, które nam zbierają idzie faktycznie na emerytury ? Reszta zostaje przejedzona na placówki, pracowników, przetargi, system informatyczny itd. Bardzo niewydolny system. 

 

Ważne też jest, aby system ten nie był zmieniany co 4 lata jak przyjdą nowi politycy. Konstytucyjnie zapisać takie zasady.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.