Skocz do zawartości

ZUS


Rekomendowane odpowiedzi

25 lat składkowych żeby mieć zagwarantowaną ustawowo emeryturę minimalną? (obecnie to ok 880zł)

A gdy będzie się miało mniej niż 25 składkowych to tylko tyle ile się uskłada kapitału, czyli może być w chuj mała poniżej 880zł ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Brat Jan takie coś to w ZUSie mogą policzyć, ale nie ma nawet cienia szansy, aby dobić do emerytury minimalnej.

 

"Szacuje się, że jeżeli 67-letnia osoba przez 25 lat nie zarabiała minimum 2,6 tys. zł brutto, to nie wypracuje emerytury minimalnej (obliczenia podajemy bez uwzględnienia inflacji i wzrostu PKB)."

 

Coraz więcej osób będzie dostawało emeryturę minimalną oraz emeryturę w wysokości poniżej minimalnej.

Jak już ktoś chce się w to bawić, to najlepiej wpłacać tak mało jak to możliwe aby nabijać staż, a zaoszczędzone pieniądze inwestować na własną rękę.

A po emeryturę warto się zgłosić, nawet jak mamy mieć te 45 groszy świadczenia, bo jako emeryt mamy też pokrywaną składkę NFZ z budżetu. Wiadomo w tym wieku częściej się choruje i potrzebuje hospitalizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hooy mi po jakiej kolwiek emeryturze jak 1100mi zapierdalaja zeby oddac mi 880?%-)

ja rozumiem ze to idzie na psiarnie.straż.nfz i reszte w raz ze szkolnictwem.ale to jest na tyle samonakrecajaca sie maszyna ze jeszcze kradna z tego oraz obecna opłata jest nie współmierna.przykładowo z tego co daja to juz pogrzebu sie nie zrobi.a samo 880pln styknie biednie na samo jedzenie od 1 do 1%-)liczac sobie tak o ze ceny jedzenia oplaty i inne bzdury jak co roku wzrosną i patrzac na europe to minimalna emerytura powinna wynosic 2 koła

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, kryss napisał:

Unikać płacenia jak to możliwe

 

Nie do końca. Można wpłacać przez 40 lat małe sumy, a już pierwsza wypłata emerytury minimalnej zwróci nam z nawiązką wszystko.

Dziwne, ale obecny system to umożliwia.

Tylko trzeba robić to z głową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dziś minimalna składka ZUS (bez UZ i FG) to ca 780 PLN. 

Zakładając że płacisz 25 lat po 780 PLN miesięcznie to masz 234 tys PLN. A to już jest mieszkanko, które może przynosić przychód większy niż minimalne świadczenie.

Jeśli to samo robi twoja druga połowica, "macie" prawie pół miliona do dyspozycji. 

 

Ciekawostki:

- oficjalni pracownicy płacą znacznie wyższe składki, mając małe możliwości manewru. Odłożą stracą więc znacznie więcej.

- statystyczny emeryt żyje na emeryturze tylko parę lat, więc otrzyma de facto śladowy zwrot ze swojego haraczu (średnia długość życia ca 73, wiek emerytalny 68). Taki ZUS to więc teoretycznie kapitalny biznes.

- porównajcie oficjalny wskaźnik inflacji na przestrzeni paru ostatnich lat ze wskaźnikiem o jaki są indeksowane składki.

Edytowane przez Rnext
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem krótko: Do wieku emerytalnego brakuje mi jakieś 40 lat. Czy mam uwierzyć, że za te 40 lat, obecny wiek emerytalny i już i tak głodowe składki emerytalne się utrzymają, skoro już dzisiaj ZUS ma 50 mld PLN dziury budżetowej? Dziękuję, nie jestem debilem.

 

A ZUS-owi "gratuluję"  zniszczenie wspaniałego człowieka, jakim był (i jest) Jacek Pikuła, polecam historię do poczytania:

http://wolnemedia.net/skrawek-nieba/

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kootas napisał:

System już dawno upadł, a oni nadal pobierają składki.

Mi przysłali, że mam 550 zł na miesiąc emereturę, wyz(że)bieraną.

 

@kootas ma rację. ZUS juz dawno padł.

 

Zastanawia mnie dlaczego piszecie o "zdechłym psie" ?

Pies już dawno zdechł, tylko go jeszcze nie pogrzebali !!!

SH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Rnext napisał:

średnia długość życia ca 73, wiek emerytalny 68

 

Mężczyźni, tak. Kobiety około 9 lat dłużej, kobiet jest więcej i pracują krócej, będą zgarniać większą pulę.

 

Z czasem mogą dziać się dziwne rzeczy z długością życia, według mnie, jest to obecnie zupełnie nieprzewidywalne.

Sporo osób ucieknie przed obciążeniami, to pogłębi problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grecja bankrutowała kilka razy a jakoweś świadczenia emerytalne się tam pobiera. Tak samo KRUS, który mimo jeszcze większego deficytu egzystuje,daje nadzieję że jakoś ZUS dociągnie do 2050r. tyle że stopa zastąpienia będzie mieć mniejszy rozmiar niż stópka gejszy.

Warto wiedzieć, że emerytury z przedwojennego ZUS-u były wypłacane w czasie II wojny św. na terenach okupowanych przez Niemców.

Edytowane przez Endeg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, kwiatek napisał:

Mężczyźni, tak. Kobiety około 9 lat dłużej, kobiet jest więcej i pracują krócej, będą zgarniać większą pulę.

 

Tak, również się zastanawiam gdzie się podział kwik środowisk feministycznych walczących o równouprawnienie, czyli zrównanie wieku emerytalnego bądź jego odpowiedniej adaptacji do oczekiwanej długości życia K i M. Dobra, pytanie było retoryczne. Wszyscy tu wiemy że żyjemy w systemie skonstruowanym na bazie pasożytowania na mężczyznach.

 

Żeby była jasna moja postawa - zamiast durnego systemu emerytur, powinna być jakaś "renta senioralna", równa dla wszystkich, od tego samego wieku a zarządzać comiesięcznymi przelewami mógłby nawet komputer zamiast rzeszy bezrobotnych, poutykanych w marmurowych pałacach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Endeg napisał:

Grecja bankrutowała kilka razy

Grecja nie zbankrutowała.to zwykły farmazon.poleciał w grecji odpowiednik polskiego wigu 20.nikt nikomu nie broni grac na giełdzie na spadki.a o spadajacym greckim indeksie swiat usłuszał jak juz sie odbijał.po za tym co maja banki do gospodarki danego kraju?tyle samo co wygrana w totka w którego sie nie gra.no chyba że jest sie Sorosem i wypłaca sie 5 baniek z angielskiego banku a ten zdycha bo niema kasy%-)ale to sa wszystko osobne byty

oddzielne byty a jednak.państwo a banki.to banki wyznaczają kurs waluty na podstawie.stopy bezrobocia.pkb.sytuacji politycznej i innych pierdolotów ale w strefie euro to sie inaczej rzadzi%-)

wyznacznikiem tego czy w kraju jest dobrze to od zawsze były

1!!!!!!!świadczenia socjalne i ich wysokość

Polska-od zawsze chujnia ale dla jebanych cyganów 2200na łape za nic.bo są kurwa.no dobra mamy wałek na 500pln na dzieciaka
ukRAINA-benefity na wszystko.jak sa jakies zmiany i dany benefit przestaje istniec to 2 nowe wprowadzaja
dojczlandy-stać ich na rzesze bezrobotnych turków i stac ich na alibabów.stac na tyle ze nie opłaca sie pracować bo w nie których wypadkach a nawet i w ogóle socjal wiecej kasy daje
francja-stac ich na alibabów
2!!!!!!!świadczenia medyczne%-)
w polsce od zawsze chujnia sciepa narodowa co roku na zdezelowany sprzet kupowany przez wiadoma państwowa organizacje którego szpitale nie chcą oraz na finansowanie wielkiego koncertu na którym co roku rozmaite słuzby zatrzymuja ponad 100osób%-)ale to sie do mediów nie dostanie

świetnym przykładem jest usa ostatnich lat po kryzysie bankowym.ludzie stali w kolejkach do obwoźnych lekarzy

to sa 2 główne wyznaczniki czy w kraju jest dobrze czy nie.unas trzeba dojebac i rozjebac to wszystko.szpitale pierdolnac na prywatne.a w system emerytur wprowadzic minimalną=rozkrasc wszystko wpizdu

jak to bedzie wprowadzane?tak samo jak w angli.na tym samym patencie tylko ze w ubogim wykonaniu.pierdole juz o tym od paru dobrych lat

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Pikaczu napisał:

Grecja nie zbankrutowała.to zwykły farmazon.poleciał w grecji odpowiednik polskiego wigu 20.nikt nikomu nie broni grac na giełdzie na spadki.a o spadajacym greckim indeksie swiat usłuszał jak juz sie odbijał.po za tym co maja banki do gospodarki danego kraju?t
 

 

Miałem na myśli serię bankructw tego kraju sprzed ponad wieku.

 

"Stan niewypłacalności przydarzał się europejskim krajom 73 razy. Rekordzistami są Grecy, którzy od momentu uzyskania niepodległości w 1829 roku połowę czasu spędzili w stanie bankructwa i restrukturyzacji zadłużenia. Z kolei Hiszpanie są liderami pod względem liczby bankructw. Od uzyskania niepodległości w 1476 r. osiągali stan niewypłacalności sześć razy w XVIII i siedem razy w XIX wieku. "

 

 

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/637010,bankructwo-poludnia-europy-to-norma-zobacz-ile-razy-bankrutowali-w-swojej-historii.html

 

http://wpolityce.pl/polityka/115124-grecja-juz-raz-splajtowala-ponad-sto-lat-temu-ale-scenariusz-byl-podobny-do-dzisiejszego

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na emeryturę od Państwa nie ma co liczyć (przynajmniej ktoś taki jak ja, który prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą). Kilka lat miałem ponad średnią krajową na rękę, później otworzyłem działalność (łącznie pracuje ponad 12 lat). W zeszłym roku dostałem piękny list z ZUSu, że jak będę dalej do 67-go roku życia pracował na własnym, to dostanę emeryturę 760 zł brutto. Czyli jak odejmą składkę zdrowotną i podatek to bedę miał na połowę opłat.

Tak więc albo samemu należy odkładać, albo będziemy po śmietnikach grzebać jako emeryci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

To jest przerażające Panowie. Dzisiaj za 2000 zł miesięcznie żyje się na granicy ubóstwa. W zasadzie to opłaty i jedzenie. Jak można przeżyć za np 770 zł?

 

Ja raczej w niedługim czasie bym się spodziewał niezłego zamieszania na scenie finansów światowych i systemów finansowo - politycznych czyli spory DEBT RESET. Ciekawe jak to rozegrają i kiedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.