Skocz do zawartości

Reklamacja gruszki bokserskiej


Rekomendowane odpowiedzi

Hejka, problem wygląda tak. Kupiłem mniej niż rok temu gruszkę bokserską olimpa ze skóry - wcześniejsza szybko się zepsuła, musiałem wysyłać za kilkanaście zł. list a dętka którą wymienili tyle mniej więcej kosztowała. No to teraz ta była ze skóry - no i nie dość że "skóra" zniszczona, to jeszcze dziura w dętce. Piszę z gościem:

 

Treść wiadomości
Witam,

Gruszka ma całą popękaną skórę, oraz chyba dużą dziurę gdzieś w środku - była nieużywana przez zimę i nie nadaje się kompletnie do użytku.

Jak mogę ją reklamować?

Pozdrawiam

 

 

 

Witam

Proszę wysłać gruszkę wraz z oryginałem dowodu zakupu na adres:
Olimp-Sport Sp. z o.o.
ul.Oświęcimska 13
41-400 Mysłowice
opisać co dzieje się z gruszką, napisać, że kupił Pan w firmie Jasport, podać swoje dane
Tam rzeczoznawca obejrzy gruszkę i podejmie decyzję.

Pozdrawiam,
jachu1960

 

 

Witam,
 
Nie wiem czy znajdę dowód zakupu - ale przecież mam dowód w postaci przelewu i zrobienia u Pana transakcji. Może być? A kto pokrywa koszty przesyłki, listu itd?
 
Pozdrawiam

 

 

Oczywiście już nie odpisał. Od gościa kupiłem a mam wysyłać do olimpu? Stracę hajs na wysyłkę i czas, a i tak mi nic nie oddadzą.

 

 

To link do niej: http://allegro.pl/gruszka-bokserska-podwieszana-skora-olimp-i5746161868.html  Pisze że nie ma gwarancji na uszkodzenia mechaniczne, to dziura w dętce pod to podpada? Mogę wystawić mu negatywa, ale i on mi wystawi...

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj jeszcze się dodzwonic może do niego Marku jak nie odpowiada. Trudno, żeby gruszki nie uszkodzic mechanicznie.. Cholera wie czy uznaja tą dziurę w dętce za wade fabryczną.  Jak ostatnio oddawałem na gwarancje zegarek to zapłacilem za przesyłkę w jedną stronę, za powrót płaciła firma.

Edytowane przez Lukulus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba was pokićkakło, żeby płacić za przesyłki - gwarancja rękojmia - na to się powołujecie i zawsze:

 

Przesyłkę ZAWSZE pokrywa sprzedający lub producent

2 lata od daty zakupów

Dowód zapłaty nie jest potrzebny - oni jedynie muszą przypisać do jakiej transakcji trzeba przypisać reklamację: więc dajesz im ew datę, potwierdzenie przelewu i adres dostawy - jakoś muszą to znaleźć - nie obchodzi Cię, jak.

 

ZAWSZE trzeba pisać, że to się stało wczoraj najpóźniej

ZAWSZE jako powód reklamacji piszecie - "Podczas użytkowania"

 

W ten sposób macie 100% pewność reklamacji rozpatrzonej pozytywnie. Chyba, że faktycznie widać, że to stało się dawniej niż miesiąc albo 2 tyg (to chyba jedyny obowiązek konsumenta - czas w jakim musi zgłosić reklamację)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nadal nic nie rozumiem. Po prostu jebnę mu negatywa - i 7 dych ponad w dupcię.

 

I ciekawostka - miałem tę gruchę na allegro w kupionych a teraz nie mam, WTF? I jak sprawdzić ten zakup na allegro? Dlaczego to jest tak skomplikowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane kupionych przedmiotów są z konta allegro usuwane po pewnym czasie.

Jak chcesz znaleźć dane sklepu na allegro to poszukaj w swojej skrzynce mailowej maila od allegro z informacjami o zakupie. Wpisujesz w szukajkę 'gruszka bokserska' i powinno znaleźć odpowiedniego maila.

 

Poza tym dlaczego chcesz mu negatywa wpierdolić jak nawet nie spróbowałeś reklamować towaru? To nie jest uczciwe i wg. mnie dostaniesz negatywa zwrotnego - całkiem słusznie zresztą.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.