Skocz do zawartości

Program do nagrywania gier łatwy do obsługi?


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym na youtube wstawiać oprócz gadania także filmiki - np. z gier. Jaki program byście mi doradzali? Miałem open broadcaster ale obsługa tego była niemożliwa, tylko się zdenerwowałem. No i wiadomo, żeby był za free najlepiej, albo ewentualnie za jakąś niewielką kasę.

 

Chcę żeby nagrywał jednocześnie ekran i głos. Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z najbardziej popularnych to Fraps, od razu zresztą wyświetla ilość klatek na sekundę w danej grze. Kiedyś z niego korzystałem, jak sobie nagrywałem jakieś tam bzdety.

 

Tylko ostrzegam, że musisz mieć dużo wolnego miejsca na dysku, bo te filmy strasznie dużo ważą.

 

Nie wiem, ile kosztuje - przyznaję się bez bicia, że miałem pirata, ale to stare czasy, 15 lat miałem. Teraz już od dawna nie korzystam z takiej metody pozyskiwania oprogramowania czy gier. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MSI Afterburner. Darmowy jest .Przy instalacji z tego co pamiętam trzeba się zgodzić na program Rivia, żeby Afterburner mógł nagrywać.

Obsługa stosunkowo łatwa, wybierasz format(MKV lub AVI ), kompresję i jakość, ustalasz skrót klawiszowy, sterownik mikrofonu, odpalasz grę i nagrywasz. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windows live movie maker. Wrzuć, zedytuj jeśli trzeba i wybierz export z ustawieniem dla YT lub ustal własne parametry (wiadomo, plik z większym bitrate to mniej "kaszany" na YT, ale i dłuższe buforowanie).

Jeśli nie masz live movie maker, trzeba pobrać dodatkowy darmowy pakiet od Microsoftu.

Można też użyć format factory, albo myślę, że powinny być może jeszcze jakieś opcje w oprogramowaniu NVidii jeśli nie chcesz się męczyć z plikiem.

Mi niestety sof nvidii nie dizała, bo nie mam odpowiedniej karty. Dlatego używam FRAPS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam windows movie maker - nie ma live żadnego, a w movie maker w ogóle nie chce przyjąć nowego video, rozmiar znowu 4GB. Zmniejszyłem w format factory i wyszła jakość gorsza niż na komórce. Szkoda że nie ma opcji zmniejszania filmu tak, żeby był podany rozmiar, Do 1,5GB mogę wkleić, ale 4GB? Kto to obejrzy? No i dupa blada. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale 4GB to da się przesłać na YT. Maksymalnie można 128 GB. Jeśli więc dysponujesz plikiem i nie musisz się nim bawić, to ślij prosto i tyle. Może i wysyłanie potrwa dłużej, ale dzięki temu kompresja YT nie popsuje jakości. Każdy wysłany film na YT ulega kompresji, więc to nie jest tak, że po przesłaniu filmu będzie buforował mi się film o wielkości 4 GB. Wielkość będzie mniejsza.

WIdzę jednak, że Shadowplay ma dużo opcji. Pogrzeb Marku, tu masz poradnik: 

http://www.download.net.pl/jak-nagrywac-filmy-z-gier-przez-nvidia-shadowplay/n/7907/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie rację chłopaki, wrzucać ile się da na YT oni i tak obcinają rozmiar. Tylko sporo czasu to trwa przy moim łączu.

 

Dnia 5.06.2016 o 21:13, Oświecony napisał:

Marku, to jakim programem w końcu nagrywasz gry? Też chciałbym spróbować coś nagrać, ale nie gry. Ja miałem My Screen Recorder, ale ten program mi zamulał.

 

 

 

 

Geforce experience, łatwy w obsłudze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Farbowana Kita niehabilito napisał:

Tylko sporo czasu to trwa przy moim łączu.

Łącze asymetryczne...zastanawiam się czy operatorzy komunikacyjni nie powinni w końcu dawać szybszą prędkość uploadu...w końcu już nie tylko pobieramy ale i wrzucamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.