Skocz do zawartości

Atak szału nożownika - głupka, co byście zrobili?


Rekomendowane odpowiedzi

Luknijcie na film. Totalnie się wkurwiłem komentarzami "mówionymi" Janusza i Grażynki: "polska policja" i inne, równie prymitywne komentarze - to co mieli zrobić? Naćpany gość z kosą może pociachać kilka osób, a ci się burzą że koleś pałami dostaje po korpusie, bo po głowie go nie lali. 

 

Skończony idiota. Wypadł z okna, wzięliby go do szpitala i już by siedział w domu i odsypiał. A tak z dziesięć lat do puchy. Nieprawdopodobny debil.

 

A tak strategicznie, koleś leży i macha nożem, co byście zrobili żeby go unieszkodliwić właśnie w tej sytuacji? Może ten rower mu rzucić na korpus? Odrzuciłby. Co tu zrobić? zaintrygowało mnie to.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiej patrzeć z okna i oceniać, jak to Policja jest nieprofesjonalna. Klient miał odjebane pewnie po jakichś dopalaczach, machał kosą, ranił jednego policjanta. Każdy jest tylko człowiekiem, nawet policjanci. Oni też się mają prawo bać.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę panowie, że nie ogarniacie.

 

Policjanci na filmie to niemoty.

 

Chodzą szukają zeszłego tygodnia, a obezwładnianiem napastnika za pomocą gazu zajmuje się lekarz/ ratownik, co jest kurwa?

 

Patrzcie uważnie, policjanci z bronią palną wchodzą sobie wzajemnie na linie strzału.

 

Później napierdalają bezmyślnie pałkami, zamiast obezwładnić, no i oczywiście ich narzędzie pracy/ broń wypada z łapek. 

 

Gdyby ten gość był ogarnięty i miał taki zamiar to by ich tak jak tam stoją wymordował, zarówno policjantów jak i lekarzy.

 

 

Marek, co mieli zrobić?

 

Są techniki interwencji do stosowania w takich sytuacjach, gdzie może operować 2 , 3 lub 4 policjantów jednocześnie. Ci panowie na zdjęciach mają ewidentne braki w wyszkoleniu jeśli chodzi o techniki interwencyjne policji. Nie przestrzegali zasad bezpieczeństwa jeśli chodzi o użycie broni.

 

Oni nie zostali prawidłowo przeszkoleni (oczywiście przypuszczam, że przeszkolenie mają, na papierze), nie powinni nigdy wyjść na ulicę.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mili panowie to jakieś ostatnie ofermy. Co do osobnika, który leżał na ziemi wypowiadać się nie będę, jednak trzeba przyznać, że ma dobrą pracę nóg a swój morderczy dziryt dzierży o wiele pewniej niż tamci pałki.

A tamten drugi na glebie pewnie sam się nadział jeśli ma podobne umiejętności co reszta tej radosnej gromadki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@red Zgadzam sie. Goscie kurwa jak niemoty stoja. Co by bylo jakby bylo dwoch nozownikow? I dlaczego policja nie ma teaserow? Dostalby bolcami raz i bylby spokoj, potem do ziemi, leb kolanem i po sprawie. Ale przeszkolenie na papierze, rozbroic, pieniedzy nie ma na policje... Panstwo istnieje teoretycznie. Wszystko jak w zwiazku radzieckim. Za granice stystyki piekne, usmiechaja sie te jebane ryje typu schetyna, kopacz, kaczynski do TV a kurwa policjanci niedlugo beda miec palki z bajkolandu i pistolety na lotki.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka tygodni temu była w internetach akcja policji z któregoś kraju europejskiego, gdzie dwóch policjantów obezwładniło PRAWIDŁOWO nożownika, i to takiego co stał na nóżkach i dość agresywny był. 

 

Nie użyli broni palnej (chyba nawet nie mieli jak dobrze pamiętam :P ). 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Holandia. Taka fajna całkiem dupka ok. 170cm, z 65kg, też dała radę. A asfalt był sporawy.

Raz jebła, drugi raz jebła a potem go od tylca wytegowała.

Tyle, że ona wiedziała co robi :D

 

Pytanie brzmiało co bym zrobił.

Spytałbym jaki ma nóż B)

Edytowane przez wroński
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W USA już dawno miałby odstrzelony ten naćpany łeb.

 

Najbardziej wkurwiają mnie te komentarze nagrywających. Typowe polactwo szczególnie ta tępa paniusia. Ciekawe co by zrobiła na ich miejscu? Pewnie już by leżała z kosą pod żebrami. Owszem panowie są ciotowaci nie potrafią go obezwładnić plus tagikomiczna akcja z tym mopem ale skoro gość ranił innego funkcjonariusza, rzuca się, wymahuje tym nożem to co mają robić? Napierdalają go.

 

A co z paralizatorem? Nie załatwiłby sprawy?

Edytowane przez Kosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym wejściem na linię strzału to faktycznie coś nie tak w wyszkoleniu... ale widocznie nie wyszkolili chłopaków, sami mają się szkolić? Musi być trener i powtarzać tysiące razy daną sytuację. Pewnie hajsu brakuje, jak zwykle. A co do paralizatorów, to ponoć niektórzy umierają od tego, taki policjant miałby przejebane po czymś takim, może i by poszedł do pierdla.

 

Ale co byście zrobili, żeby go unieruchomić? Tak strategicznie patrząc. Może tak - jeden trzyma za nogę, drugi angażuje go z przodu, więc gość rąk używa do obrony przed nimi, a trzeci w oczy wali gazem nonstop - dałoby radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Farbowana Kita niehabilito napisał:

Z tym wejściem na linię strzału to faktycznie coś nie tak w wyszkoleniu... ale widocznie nie wyszkolili chłopaków, sami mają się szkolić? Musi być trener i powtarzać tysiące razy daną sytuację. Pewnie hajsu brakuje, jak zwykle. A co do paralizatorów, to ponoć niektórzy umierają od tego, taki policjant miałby przejebane po czymś takim, może i by poszedł do pierdla.

 

Ale co byście zrobili, żeby go unieruchomić? Tak strategicznie patrząc. Może tak - jeden trzyma za nogę, drugi angażuje go z przodu, więc gość rąk używa do obrony przed nimi, a trzeci w oczy wali gazem nonstop - dałoby radę?


Marek, tak samo mozna umrzec od uderzenia palka w glowe/korpus itd. Za noge dziekuje trzymac bo wystarczy, ze koles umie zrobic 1 brzuszek i mam noz w glowie. Dziekuje.

W najgorszym wypadku palowac skurwysyna po rece z nozem, polamac kosci na popcorn.

Edytowane przez greturt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem,  że tej czarnej pałki używa się tylko do stosowania chwytów obezwładniajacych. Do bicia raczej biała  dama. Obrona przed nożem na pewno nie jest łatwa, a koleś machał nim jak  pojebany. Najlepszy byłby paralizator. 

Edytowane przez Lukulus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Farbowana Kita niehabilito napisał:

Ale co byście zrobili, żeby go unieruchomić? Tak strategicznie patrząc. Może tak - jeden trzyma za nogę, drugi angażuje go z przodu, więc gość rąk używa do obrony przed nimi, a trzeci w oczy wali gazem nonstop - dałoby radę?

 

Ponieważ typ jest bardzo agresywny, ale leży na ziemi i ma obrażenia czyli nie ucieknie ani nie będzie nikogo gonił.

 

Przyjmuję, że biorę go żywcem, a nie mam paralizatora, który jest najlepsza opcją.

 

 

Po pierwsze nie pozwolił bym się zbliżyć żadnemu medykowi do momentu, aż typ będzie skuty.

 

 

Oddelegował bym jednego policjanta, żeby trzymał z dala widzów.

 

Gaz wbrew pozorom ma spory zasięg, na zmiękczenie cały pojemnik, jak nie zadziała to drugi, nawet trzeci. Nawet jak jest naćpany to po kilku minutach adrenalina mu opadnie i odczuje gaz.

 

W między czasie kazał bym skombinować koc.

 

Jak już typ zaczął by wykazywać oznaki iż gaz działa. Powinno go się podejść minimum z dwóch stron, jak jest możliwość to z trzech.

 

Każdy policjant powinien podejmować działania  (okrzyki, hałasy) żeby go zdezorientować, aby nie mógł skupić się na konkretnym celu. 

 

Koc zarzucić na głowę, odruchowo próbuje się wyplątać, naćpany czy nie jak nie widzi to dąży do tego, żeby znów widzieć. 

 

Atak na uzbrojoną rękę, albo pałkami do momentu wypuszczenia broni, albo dwóch policjantów idzie masą na uzbrojoną rękę i  zakłada dźwignię, oczywiście to jest bardziej ryzykowne

rozwiązanie. 

 

Skupić się na ręce z nożem, do momentu, aż typ będzie rozbrojony, wszystko inne jest wtórne, niech sobie kopie, wierzga, bije pustą ręką.

 

 

Czyli:

 

- zabezpieczenie ekipy medycznej i widzów

- użycie gazu

- rozproszenie uwagi

- pozbawienie napastnika zdolności widzenia

- atak skupiony na uzbrojonej kończynie

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem mamy spieprzony system. Nie powinno być żadnego mopa, żadnego okładania pałkami.

Żadnego zarzucania kurtek czy kocy na głowę też nie.

 

Powinien dostać ostrzeżenie, strzał ostrzegawczy a kolejny już w nogę. Albo paralizator. Nie obchodzi mnie to, że napastnik umrze. W momencie kiedy agresywna osoba sięga po broń i próbuje ranić osoby w otoczeniu automatycznie stwarza zagrożenie życia dla innych osób i powinien zostać wyeliminowany.

 

Nie chciałbym być w sytuacji, gdzie napizgany koleś wymachuje obok mnie kosą a policja zastanawia się jak tu mu nie zrobić krzywdy. To mi jako obywatelowi ma nie dziać się krzywda a policja powinna natychmiast eliminować zagrożenie.

 

Nie wiem z czego to wynika, nie jestem znawcą prawa, że policjanci obawiają się zareagować ostro (ale jednocześnie szybko i skutecznie), ale właśnie z powodu takich akcji m. in. policja nie cieszy się zbytnim szacunkiem wśród społeczeństwa. Widzimy ich albo jako nieporadne łazęgi albo kutasów wlepiających mandaty za byle gówno.

 

Moim zdaniem powinni dostać uprawnienia. Interwencyjni powinni dostać na wyposażenie mundury z kamerkami. Wychodzi na akcję - włącza nagrywanie. Wtedy jasno widać przebieg akcji z wielu perspektyw, są dowody na słuszność działań. Prawo powinno dawać możliwość policjantowi skutecznej i bezpiecznej (dla obywateli, nie napastnika) interwencji, ale jednocześnie z zaostrzeniem odpowiedzialności (karnej) za nieuzasadnione użycie broni. Niestety to wymagałoby nakładu na sprzęt, większego nakładu na szkolenia i być może dokładniejszej selekcji.

 

Czyli pewnie niewykonalne...

Edytowane przez Nomorepanic
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W USA dostałby od razu kulkę. Tam się nie cackają...

 

Co do noża - na zajęciach z krav magi mamy elementy walki nożem i obrony przed nim.

Napiszę krótko na podstawie doświadczeń - zatrzymać i zablokować skutecznie gości z nożem - jest CHOLERNIE TRUDNO. Jeden zły blok, jeden zły chwyt i aj !

Pozostaje szybka, strategiczna ewakuacja na z góry zaplanowane pozycje tj. nawiewać ile się da !

 

Macie świadomość, że ONI BOJĄ SIĘ ZROBIĆ MU KRZYWDĘ ? POLICJA SIĘ BOI ! Niech gościowi coś się stanie to interweniujący będą pół roku z tłumaczeń, przesłuchań i papierków nie wychodzić.

 

S.

Edytowane przez Subiektywny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policja widać slabo przeszkolona w tym zakresie...Natomiast co bym zrobił? cięźko powiedziec, sam jestem uzbrojny w długi nóż i gaz żelowy...

Naćpanego nożownika ciezko zatrzymac, ale raczej wyciagnal bym gaz...Dla obrony własnej gotów jestem zabić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia Wednesday, June 01, 2016 o 09:48, Nomorepanic napisał:

Moim zdaniem mamy spieprzony system. Nie powinno być żadnego mopa, żadnego okładania pałkami.

Żadnego zarzucania kurtek czy kocy na głowę też nie.

 

Powinien dostać ostrzeżenie, strzał ostrzegawczy a kolejny już w nogę. Albo paralizator. Nie obchodzi mnie to, że napastnik umrze. W momencie kiedy agresywna osoba sięga po broń i próbuje ranić osoby w otoczeniu automatycznie stwarza zagrożenie życia dla innych osób i powinien zostać wyeliminowany.

 

Nie chciałbym być w sytuacji, gdzie napizgany koleś wymachuje obok mnie kosą a policja zastanawia się jak tu mu nie zrobić krzywdy. To mi jako obywatelowi ma nie dziać się krzywda a policja powinna natychmiast eliminować zagrożenie.

 

Nie wiem z czego to wynika, nie jestem znawcą prawa, że policjanci obawiają się zareagować ostro (ale jednocześnie szybko i skutecznie), ale właśnie z powodu takich akcji m. in. policja nie cieszy się zbytnim szacunkiem wśród społeczeństwa. Widzimy ich albo jako nieporadne łazęgi albo kutasów wlepiających mandaty za byle gówno.

 

Moim zdaniem powinni dostać uprawnienia. Interwencyjni powinni dostać na wyposażenie mundury z kamerkami. Wychodzi na akcję - włącza nagrywanie. Wtedy jasno widać przebieg akcji z wielu perspektyw, są dowody na słuszność działań. Prawo powinno dawać możliwość policjantowi skutecznej i bezpiecznej (dla obywateli, nie napastnika) interwencji, ale jednocześnie z zaostrzeniem odpowiedzialności (karnej) za nieuzasadnione użycie broni. Niestety to wymagałoby nakładu na sprzęt, większego nakładu na szkolenia i być może dokładniejszej selekcji.

 

Czyli pewnie niewykonalne...

Jeśli chodzi o użycie broni to tu prawdopodobnie byłoby uzasadnione, z tym, że jak chłop jest na jakichś dragach to po postrzale w nogę mógłby dalej działać.  

Nie wiem na ile Ci policjanci byli dobrymi strzelacami ale znając polskie realia to nie bardzo wiedzą jak celnie strzelać a dochodzi jeszcze duży stres. ( 5 strzałów na pół roku - strzelania zaliczeniowe i tyle.Nie ma opcji żeby nauczyć się strzelać w takim systemie )

Oczywiście, że policjanci boją się konsekwencji bo polskie prawo a raczej sądownictwo jest pod tym kontem kompletnie zjebane, plus przełożeni srający o utratę stołka - wolą poświęcić człowieka niż się za nim wstawić. 

Kolejną rzeczą jest to, że ludzie teraz wszystko nagrywają wiec policja boi się działać skutecznie - nie oszukujmy się,  w takich sytuacjach trzeba działać skutecznie i raczej brutalnie a nie pierdolic się z tego typu ludźmi. 

Policja działa - źle, nie działa też źle. 

Dziennikarze wyłapują każdą sensację i robią aferę bo to dla nich pieniądze. 

 

Zaostrzanie i tak mega wysrubowanych przepisów jest więc do dupy. .

 

Jeśli już nie chcieli strzelać to mieli chyba czas, żeby skombinowac z najbliższej jednostki paralizator ewentualnie strzelbe z amunicją gumową - może by zadziałało jakby chłop wylapal kilka gumowych kul. 

 

Paralizator z założenia nie robi krzywdy więc policjant jest czysty nawet jak coś się stanie. 

Gorsza sprawa, że do użycia paralizatora trzeba mieć przeszkolenie i kwit na to a większość policjantów nie ma. 

 

Tu kolejny problem. Nie tylko potrzebny był paralizator ale i chłop z uprawnieniami. :)

 

Kamery na mundurach przy naszym prawie to kompletna bzdura i wiązanie rąk policji, która MUSI niejednokrotnie działać na granicy prawa.

 

PS.

Mógł sobie darować tego mopa. ....:D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.