Skocz do zawartości

Euro 2016


Kosa

Rekomendowane odpowiedzi

Przed chwilą, AdrianoPeruggio napisał:

Problemy z obroną, z tym i z tamtym-a nie zastanawia Was, że w 38 milionowym kraju nie można znaleźć co najmniej dwóch równych porządnych składów reprezentacji? Jakie są powody? Mała Holandia może, a duża Polska nie?

Brak kasy, sukcesów, konsekwencji, słabi szkoleniowcy..Polska liga to dno i wodorosty, od kilkunstu lat nie moga sie do LM zakwalifikowac, gdzie dostaja sie drużyny ze Słowacji, Rumunii, czy Gruzji...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Holandia wcale taka mała nie jest - tak się ma do nas, jak my do Niemiec.

W przeciwieństwie do nas posiadają systemowe szkolenie. Co prawda obecne pokolenie trochę odstaje od poprzednich, ale za jakiś czas znów pewnie będą na topie. Teraz z kolei swój czas ma Belgia, w której obrodziło świetnymi piłkarzami.

Po klęsce na EURO 2000 duże zmiany wprowadzili Niemcy. Teraz spijają śmietankę. U nas różnicę między polską myślą szkoleniową, a zachodnią, najlepiej widać w przypadku Krychowiaka, wyszkolonego we Francji. W porównaniu z innymi środkowymi pomocnikami to 2 inne światy.

 

Z tym wyrównywaniem poziomów w piłce aż tak daleko bym się nie zapędzał. Kilka krajów oczywiście poszło mocno do przodu, ale faworyci i tak będą Ci sami. Większość gwiazd w tym okresie powinna odpoczywać po ciężkim sezonie i mało kto jest w naprawdę dobrej formie. Najlepiej widać to po Argentynie, która z taką siłą ognia powinna ładować po 3-4 gole na mecz. Tymczasem od lat w okresie czerwiec-lipiec totalnie męczą bułę wygrywając w bólach po 1-0, 2-1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie to co się dzięje z innymi reprezentacjami to w ogóle jakaś katastrofa. Większość topowych drużyn obniżyło swój potencjał znacznie. Francja, Hiszpania, Portugalia, Anglia to drużyny które tylko groźnie brzmią tak samo jest z moimi ulubionymi Włochami drużyną w której kiedyś grał Del Piero, Totti, Inzaghi czi Vieri teraz tak właściwie ma zerowy atak. Niemców nie liczę bo Oni zawsze dochodzą daleko choć tutaj może różne być.

Włosi czy Anglicy rzeczywiście nie mają już takich gwiazd. Ale za to Włosi mają genialnych trenerów i piłkarzy bardzo elastycznych taktycznie, więc kto wie może być dramat, a może być całkiem fajnie ... Anglicy zaś mają bardzo młodą kadrę. Wiem że to jeszcze nic nie znaczy, ale mogą napsuć krwi każdemu (co do szans na turnieju --> jak Włosi).

 

Portugalia, to całkiem niezły trik marketingowy. Okno wystawowe Mendesa (agent połowy kadry). Poza Ronaldo i Pepe nie ma tam bardzo dobrych zawodników. Na duży sukces mają małe szanse. Chyba że Ronaldo rozegra turniej życia, ale przy jego obciążeniu organizmu (i związanych z tym kontuzjach) to wątpię ...

 

Ale Francja i Hiszpania? Bez gwiazd? To są ekipy z innej planety. Mają dobrych trenerów i jak to nie ma gwiazd?

 

Francja:

Bramkarze: Hugo Lloris (Tottenham - III msc. w Anglii), Steve Mandanda (Marsylia - dobry, uznany bramkarz), Stephane Ruffier (Saint-Etienne)
Obrońcy: Patrice Evra (Juventus - Klasa, choć już nieco podstarzały), Christophe Jallet (Lyon), Laurent Koscielny (Arsena - v-ce mistrz Anglii, klasa światowa), Eliaquim Mangala (Manchester City - duży talent), Bacary Sagna (Manchester City - ograny wyjadacz Premier League), Mamadou Sakho (Liverpool - zrobił ogromne postępy przy Klopp'ie), Benoit Tremoulinas (Sevilla - stary wyjadacz), Raphael Varane (Real Madryt - ogromny talent!, ale chyba nie pojedzie - odniósł kontuzję)
Pomocnicy: Yohan Cabaye (bardzo dobry def. pomocnik),
Maxime Gonalons (Lyon), Geoffrey Kondogbia (Monaco - talent), Blaise Matuidi (Paris Saint-Germain - ogromny potencjał!), Paul Pogba (Juventus - przyszły zdobywca złotej piłki, następca Zidane'a), Dimitri Payet (WHU - ogromny talent, perełka), Moussa Sissoko (Newcastle United - twardy, świetny technicznie pomocnik)
Napastnicy: Nabil Fekir (Lyon - talent), Olivier Giroud (Arsenal - ograny wyjadacz Premier League), Antoine Griezmann (Atletico Madrid - klasa światowa, kandydat do złotej piłki), Alexandre Lacazette (Lyon - ogromny talent),
Paul-Georges Ntep (Rennes), Mathieu Valbuena (Dynamo Moskwa - nieszablonowy, doświadczony drybler)

Hiszpania:

Ktoś z tej kadry odpadł, ale nie sprawdziłem dokładnie kto:)

Bramkarze: Iker Casillas (Porto - gwiazda, choć już gasnąca), David De Gea (Manchester United - GWIAZDA), Sergio Rico (Sevilla)

Obrońcy: Juanfran (Atletico Madryt - min. klasa europejska), Dani Carvajal (min. klasa europejska), Sergio Ramos (Real Madrid - GWIAZDA), Gerard Pique, Marc Bartra, Jordi Alba (wszyscy Barcelona - GWIAZDY), Juan Bernat (Bayern Monachium), Mikel San Jose (Athletic Bilbao)

Pomocnicy: Koke (Atletico Madryt - Ogromny potencjał), Anders Iniesta, Sergio Busquets (obaj Barcelona - GWIAZDY), David Silva (Manchester City - gwiazda), Isco (Real Madryt - gwiazdeczka;), Santi Cazorla (Arsenal Londyn), Cesc Fabregas (Chelsea Londyn - nieco przyblakła, ale jednak dobra klasa europejska), Vitolo, Aleix Vidal

Napastnicy: Pedro (Chelsea FC - dobra klasa europejska), Paco Alcacer (Valencia), Alvaro Morata (Juventus Turyn - duży talent), Nolito (Celta Vigo)

Lista rezerwowa: Saul Niguez (Atletico Madryt - duży talent)

Jeżeli coś przeoczyłem, lub któryś z zawodników nie został wpisany to proszę mi wybaczyć - pośpiech;)

 

Problemy z obroną, z tym i z tamtym-a nie zastanawia Was, że w 38 milionowym kraju nie można znaleźć co najmniej dwóch równych porządnych składów reprezentacji? Jakie są powody? Mała Holandia może, a duża Polska nie?

W Holandii (Belgii, Szwajcarii, Austrii) mają szczegółowe i nowoczesne szkolenie, a Nam do tego jeszcze bardzo daleko. Na szczęście mamy nieco mądrzejszych ludzi w PZPN niż kiedyś. Mam nadzieję, że władze pokroju Piechniczka i Laty nie wrócą. Co zrobili na boisku to ich, ale rządzić nie potrafią.

 

czas ma Belgia, w której obrodziło świetnymi piłkarzami.

W Belgii nie obrodziło ot tak talentami. Po nieudanych imprezach na początku XXI wieku weszła tam firma, która zrobiła audyt szkolenia i przygotowała coś a'la program rozwoju piłki (szkolenie, finanse). Jeśli dobrze pamiętam to ta sama firma odpowiada za zmiany jakie zaszły w niemieckiej piłce po 2002 r. oraz nomen-omen w Holandii. Bodajże w tym roku Ekstraklasa S.A. (organizuje rozgrywki ekstraklasy), za zgodą wszystkich klubów, podpisała umowę z tą samą firmą na audyt i przygotowanie kompleksowego programu rozwoju footballu w Polsce. Polskie kluby zrezygnowały z części pieniędzy za prawa do transmisji żeby opłacić tą firmę, więc chyba coś się z Polsce zmieniło ...

 

Moim zdaniem idzie ku lepszemu. Legia, Lech i Jagiellonia inwestują całkiem sporą część swojego budżetu w szkółki i choć jest to jedynie kropla w morzu potrzeb, to jednak inne kluby zaczynają iść w ich kierunku, np. juniorzy Pogoni walczą o majstra w Centralnej Lidze Juniorów - a'propo fajny twór, bo w końcu najlepsi juniorzy grają między sobą i podnoszą poziom, a nie leją słabeuszy po 22-0.

 

Oczywiście Zachód zapierd..., więc może Zachód po prostu przestanie Nam uciekać, a wtedy będąc tak dużym krajem uda się powoli nadrobić nieco odległości ...

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc o Belgii miałem na myśli fakt, że oni teraz mają efekty, natomiast Holandia cierpi na deficyt wielkich talentów. Za jakiś czas może się to odwrócić, choć oczywiście poniżej pewnego poziomu obydwa kraje nie zejdą.

 

CLJ jest naprawdę dobrym pomysłem, ale na poziomie 16-latków. Dla starszych znacznie lepsze są rezerwy w III lidze. 2 lata temu Wisła zlała w CLJ czołowe kluby dosyć brutalnie, a teraz praktycznie wszyscy w najlepszym wypadku kopią się po czołach w 1. i 2. lidze.

Największym problemem moim zdaniem jest jednak mentalność. Młody dostanie naprawdę dobre pieniądze i traci motywację. Z profesjonalnym podejściem do sportu mielibyśmy znacznie więcej dobrych piłkarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda to prawda.

Prawie każdy młody (a nawet i stary) po wyjeździe na zachód mówi to samo: oj Panowie, tam nie ma że trener niedobry, albo trening za ostry. Jest 3 chłopa na jedną pozycję, w tym jeden zdolny młody, i każdy ostro walczy. Kto nie da rady odpada.

Z drugiej strony pułap finansowy na jakim stoi polska piłka najlepiej pokazuje fakt, że czołowego obrońce byłego mistrza Polski (Kamiński - Lech Poznań) przygarnął spadkowicz z Bundesligi. To oznacza, że ekipa z II ligi niemieckiej jest zdecydowanie mocniejsza finansowo niż (eks)mistrz polski. Trzeba jeszcze duuużo pracy i pieniędzy żeby w polskich klubach toczyła się prawdziwa rywalizacja o miejsce w składzie, co wyeliminuje większość lanserów wśród młodych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polskie media strasznie pompują balonik. Na Euro widzę około 10 drużyn mocniejszych niż Polska. Nawet taka reprezentacja Włoch, która ma jeden z najsłabszych składów od lat, wygląda lepiej i co najważniejsze - gra lepiej. Co pokazały ostatnie mecze towarzyskie. Polska co najwyżej może wyjść z grupy, ale moim zdaniem ich przygoda z tym turniejem na tym etapie się zakończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, verde napisał:

Polskie media strasznie pompują balonik. Na Euro widzę około 10 drużyn mocniejszych niż Polska. Nawet taka reprezentacja Włoch, która ma jeden z najsłabszych składów od lat, wygląda lepiej i co najważniejsze - gra lepiej. Co pokazały ostatnie mecze towarzyskie. Polska co najwyżej może wyjść z grupy, ale moim zdaniem ich przygoda z tym turniejem na tym etapie się zakończy.

Stary, nie porownujmy reprezentacji Polski do Włoch, chocby niewiadomo jak byli by słabi...

Włosi to prawdziwi czempioni, 4x mistrzowie świata, 3x mistrzowie Europy, wicemistrzowie swiata 3x...

A pozatym maja najbardziej utytułowany klub na świecie, czyli AC Milan...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Assasyn napisał:

A pozatym maja najbardziej utytułowany klub na świecie, czyli AC Milan...

Z tego co wiem, od jakiegoś czasu już nie jest najbardziej utytułowany. Barcelona albo Real (albo obydwa te kluby) wyprzedziły Rossonerich w tytułach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Miner
Doceniam, że wymieniłeś całe składy Hiszpanii i Francji tylko w sumie po co? Znasz takie powiedzenie nazwiska nie grają? Co z tego, że napiszesz gwiazda? Idąc tym tokiem rozumowania  ManCity, PSG powinno zdobyć LM palcem w dupie a taka Chelsea powinna być w TOP3 PL a nie kończyć na 10 miejscu. To nie jest kwestia kupowania gwiazd tylko mądrych przemyślanych transferów i metod szkoleniowych a także wewnętrznej dyscypliny klubu czy reprezentacji.

 

Nie hejtuje Cię wcale tylko po prostu widać, że to co podałeś nie ma zastosowania w 100% chyba, że grasz karerę w fifie :). Ja wiem, że niektórzy z wymienionych to zawodnicy klasy światowej reszta albo przygasła lub też zawodnicy jednego sezonu za których krzyczy się bagatela minimum 40 mln ojro o zgrozo! Tylko to nie gwarantuje pucharów inaczej Holandia powinna być na Euro a Leicester nie powinien wygrać PL.

 

Co nie znaczy oczywiście, że futbolem rządzi duży pieniądz.

 

@Assasyn @verde

 

Tak to prawda AC Milan to legenda piłki nożnej obecnie spadli na drugie miejsce najbardziej utytułowanego klubu w Europie po tym jak Real wygrał LM.

 

Choć medal ma dwie strony i ACM to też drużyna, która pokazuje jak można nisko spaść w futbolu jak nie jest dobrze zarządzanym klubem. Po wygraniu LM 2007 (nie liczę wygrania ligi w 2011 bo to w sumie udało się dzięki Ibrahimovići i solidnej jeszcze obronie) Milan wskoczył na równię pochyła. Reszta starej gwardii kończyła swoja przygodę z klubem a zarząd nie wiedział jak uporać się z rotacją w składzie oczywiście dziura w budżecie, która była spowodowana wielkimi pensjami dla piłkarzy 30+  odcisnęła również swoje piętno. Do tego w klubie panuje bezkrólewie; obecny prezes nomen omen Silvio Berlusconi totalnie nie przykłada ręki do klubu a dyrektor sportowy to człowiek, który żyje w danej epoce i jego transfery są drogie nieopłacalne a czasem nawet nie potrzebne oprócz kilku wyjątków. Rodzina Silvio każe sprzedać ojcu klub, ale ten  jak prawdziwy Włoch po 25 latach czuje, że klub jest jego rodziną i nie chcę go sprzedać. Teraz w czerwcu znalazł się kupiec z Chin i wiecie co? Berlusconi leży w szpitalu bo coś mu się z sercem dzieje :)

 

Najlepszy model trenerski, szkoleniowy i transferowy we Włoszech ma Juventus i gdyby prawa tv były wysokie i umowy sponsorskie a także gdyby Włochy były atrakcyjne dla gwiazd to kto wie może mógłby osiągnąć więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Don Salvatore napisał:


Doceniam, że wymieniłeś całe składy Hiszpanii i Francji tylko w sumie po co?

Żeby pokazać, że w tych drużynach nadal są tzw. gwiazdy.

Znasz takie powiedzenie nazwiska nie grają?

Oczywiście:) Znam nawet powiedzenie J. Cruyffa dot. drogich zawodników: jeszcze nigdy nie widziałem żeby worek pieniędzy strzelił gola.

Co z tego, że napiszesz gwiazda?

Tyle, że są to zawodnicy z TOP-u

Idąc tym tokiem rozumowania  ManCity, PSG powinno zdobyć LM palcem w dupie

Ani City, ani PSG nie należą do ścisłej czołówki finansowej piłki. Są kluby bogatsze (Real, Barca i Man Utd.).

a taka Chelsea powinna być w TOP3 PL a nie kończyć na 10 miejscu. To nie jest kwestia kupowania gwiazd tylko mądrych przemyślanych transferów i metod szkoleniowych a także wewnętrznej dyscypliny klubu czy reprezentacji.

Tak, masz 100 % racji. Na tym polega piękno piłki. Z tym że ja odpowiadałem na zarzut braku klasowych zawodników. Nie twierdziłem nigdzie, że ta czy inna drużyna na pewno coś osiągnie. Takie rzeczy określa się jedynie poziomem prawdopodobieństwa i najlepsi są w tym bodajże bukmacherzy.

Nie hejtuje Cię wcale

Dziękuję:)

tylko po prostu widać, że to co podałeś nie ma zastosowania w 100% chyba, że grasz karerę w fifie :). 

To prawda.

Ja wiem, że niektórzy z wymienionych to zawodnicy klasy światowej reszta albo przygasła lub też zawodnicy jednego sezonu za których krzyczy się bagatela minimum 40 mln ojro o zgrozo! Tylko to nie gwarantuje pucharów inaczej Holandia powinna być na Euro a Leicester nie powinien wygrać PL.

To prawda.

Co nie znaczy oczywiście, że futbolem rządzi duży pieniądz.

W krótkiej perspektywie (jeden sezon, jeden mecz) wszystko może się wydarzyć (Leicester). Ale w dłuższej perspektywie do osiągania sukcesów w piłce są potrzebne ogromne pieniądze (poszukaj kto gra w półfinałach LM przez ostatnie 10 lat - ciągle mamy Bayern, Real i Barce).

 

ACM to też drużyna, która pokazuje jak można nisko spaść w futbolu jak nie jest dobrze zarządzanym klubem.

To prawda. Ten wielki klub stał się jakimś folwarkiem do rodzinnych porachunków.

 

Najlepszy model trenerski, szkoleniowy i transferowy we Włoszech ma Juventus i gdyby prawa tv były wysokie i umowy sponsorskie a także gdyby Włochy były atrakcyjne dla gwiazd to kto wie może mógłby osiągnąć więcej.

Już bardzo dużo osiąga. I przy takim zarządzaniu w ciągu najbliższych 10 lat powinien wskoczyć do finansowego TOP-u.

 

Edytowane przez Miner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Psycho napisał:

Piłka piłką a mnie ciekawi jak to od strony kibolskiej będzie wyglądać.

 

W Marsylii już były jakieś burdy, pół kraju strajkuje, śmieci nie wywożą, do strajku mają przystąpić piloci Air France.  Wyobraźmy sobie jak media zachodnie szczułyby na nasz kraj, gdyby to działo się w Polsce przed czterema laty.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Endeg napisał:

 

W Marsylii już były jakieś burdy, pół kraju strajkuje, śmieci nie wywożą, do strajku mają przystąpić piloci Air France.  Wyobraźmy sobie jak media zachodnie szczułyby na nasz kraj, gdyby to działo się w Polsce przed czterema laty.

 

Wątpię czy by szczuły skoro u władzy były platfusy liżący rowa UE :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Psycho napisał:

 

Wątpię czy by szczuły skoro u władzy były platfusy liżący rowa UE :)

 

O takiej sytuacji pisałem hipotetycznie. My (Polacy) chcemy być bardziej papiescy od Watykanu i bardziej europejscy od pasztetu sztrasburskiego. Dzięki temu i łapówkom od ukraińskich oligarchów ten turniej był organizacyjnym sukcesom. Potrafimy się spiąć na maksa przy takich iwentach.

 

Ale nawet za nieświętej pamięci rządów PO były poszturchiwania i pomruki ze strony decydentów UE, wtedy jak i teraz za PiS-u traktują nas jak byty niższej kategorii.  Przykładowo gdy rok temu (jeszcze za PO) były upały i przed obozem w Oświęcimiu zainstalowano kurtyny wodne, to zostało porównane do rozpylania Zyklonu B. Tymczasem jak Niemcy ulokowali grupy uchodźców w byłych obozach koncentracyjnych to już nie było B jak Zyklon tylko OK, bo wg mediów władze niemieckie w obliczu problemu nie miały innego wyjścia.

 

http://niezalezna.pl/71203-po-buchenwaldzie-czas-na-dachau-niemcy-upychaja-uchodzcow-w-bylych-obozach-koncentracyjnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, verde napisał:

Z tego co wiem, od jakiegoś czasu już nie jest najbardziej utytułowany. Barcelona albo Real (albo obydwa te kluby) wyprzedziły Rossonerich w tytułach.

OK...Widac nie jestem na bierzaco :)

Edytowane przez Assasyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Krogulec napisał:

Mecz jak z Litwą tyle że nie 0:0 tylko 1:0. Nie ma czym się podniecać. Pierwszy raz oglądałem mecz Polaków bez emocji. Może to starość? Może wiedziałem że wygramy?

 

Po pierwsze to porównywanie meczów towarzyskich i to rozgrywanych kilka dni przed Euro do meczów turniejowych jest bez sensu. Po drugie dobry mecz z naszej strony i co najważniejsze 3 punkty. Może trochę skuteczności brakowało.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.