Skocz do zawartości

Podróż autostopem


TenZly

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie bracia!
Jakoś tak brak sukcesów tutaj, aż możnaby pomyśleć że samcy ich nie odnoszą ;-)
Tak więc czas na moją cegiełkę.

Mam 23 lata i w ten weekend odważyłem się zrealizować moje marzenie od 16 rż, pojechać autostopem do obcego miasta. Celem był oddalony 200km od mojego miasta Poznań.
Chciałem poznać nowych ludzi, zobaczyć na własne oczy obrazy Malczewskiego, jeden Claude Moneta, przeżyć przygodę i poczuć wolność, jaką się ma gdy ma się cel, trochę jedzenia i wody na drogę i wszystko staje się otworem.

Choć to dziwnie zabrzmi, miałem od dzieciństwa introwertyczną naturę i bałem się, że to się nie uda albo nie nawiąże kontaktu z ludźmi. Okazało się wręcz przeciwnie - kierowcy to wspaniali kompani, rozmowni, uśmiechnięci i skorzy do kontaktu - czasem nawet za bardzo, bo wracając ostro zaimprezowałem :D

Sukces zmotywował mnie do tego stopnia, że gdy w pon wróciłem do pracy, logując się do systemu i spr facebooka natrafiłem na ogłoszenie uroczej damy która szuka towarzystwa do wypadu pod namiot do Szwecji... Mam tylko dwie stówy w kieszeni, trzymajcie kciuki bym wrócił żywy ;-) oczywiście obiecuję braciom że wszystko sumiennie opiszę w następnym temacie!

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję :>

Przy okazji wyprawy do Szwecji zdaj również relację w dziale społeczeństwo jak tam wygląda sprawa 'wzbogacania kulturowego'. I czy rzeczywiście jest tak strasznie jak to malują.

 

20 minut temu, TenZly napisał:

Chciałem (...), przeżyć przygodę i poczuć wolność, jaką się ma gdy ma się cel, (...) i wszystko staje się otworem.

Chciałbym to zobaczyć, jak wszystko staje się otworem. To się chyba czarna dziura nazywa z fizyki :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maroko, południe Europy, Bałkany, Łotwa, Litwa, Estonia, Finlandia - dorzucę od siebie - za śmieszną kasę oczywiście ;)

Pakuj mandżur i nie zastanawiaj się ani chwili ;)

Fajne panny siedzą na takich forach, nie tak jebni.te jak większość od selfików i fejsików ;)

Edytowane przez OnTakiJakis
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TenZly napisał:

Witajcie bracia!
Jakoś tak brak sukcesów tutaj, aż możnaby pomyśleć że samcy ich nie odnoszą ;-)
Tak więc czas na moją cegiełkę.

Mam 23 lata i w ten weekend odważyłem się zrealizować moje marzenie od 16 rż, pojechać autostopem do obcego miasta. Celem był oddalony 200km od mojego miasta Poznań.
Chciałem poznać nowych ludzi, zobaczyć na własne oczy obrazy Malczewskiego, jeden Claude Moneta, przeżyć przygodę i poczuć wolność, jaką się ma gdy ma się cel, trochę jedzenia i wody na drogę i wszystko staje się otworem.

Choć to dziwnie zabrzmi, miałem od dzieciństwa introwertyczną naturę i bałem się, że to się nie uda albo nie nawiąże kontaktu z ludźmi. Okazało się wręcz przeciwnie - kierowcy to wspaniali kompani, rozmowni, uśmiechnięci i skorzy do kontaktu - czasem nawet za bardzo, bo wracając ostro zaimprezowałem :D

Sukces zmotywował mnie do tego stopnia, że gdy w pon wróciłem do pracy, logując się do systemu i spr facebooka natrafiłem na ogłoszenie uroczej damy która szuka towarzystwa do wypadu pod namiot do Szwecji... Mam tylko dwie stówy w kieszeni, trzymajcie kciuki bym wrócił żywy ;-) oczywiście obiecuję braciom że wszystko sumiennie opiszę w następnym temacie!

Jaka ekipa ruszacie do tej Szwecji tzn. w ile osob jedziecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młody_Pelikan: z opisów podróżników stopem po Szwecji wynika że to rozdmuchany problem i z czymś takim się nie spotkali. Był nawet cały wątek poświęcony Szwecji i gwałtom/kradzieżom. Zabawne że Polacy obawiają się rabunku jak przy Arabach wyglądają jak przysłowiowi Rumuni czy Cyganie. 

Icman: Malczewskiego szanuję, mimo iż nie każdy jego obraz uważam za przyciągający wzrok, estetyczny i udany. Niemniej "Błędne koło" zrobiło na mnie OGROMNE wrażenie. Co do reszty obrazów - podoba mi się pomost u niego między niedokładnymi pociągnięciami pędzla a chęcią jak największego odwzorowania. Między realizmem a baśniowymi, pastelowymi barwami na jego obrazach.

A propos Malczewskiego: znasz muzykę SBB do serii spektaklów Leszczyńskiego "Malczewski"?

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.