Skocz do zawartości

Warto posłuchać - dlaczego Jezus musiał przyjśc i umrzeć?


Niose

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.youtube.com/watch?v=kYZcLAtPNV0

Marek, tak często powtarzasz, ze nie rozumiesz dlaczego Jezus umarł.

Tutaj link do ciekawego opowiadania o biblijnym koncepcji stworzenia, przyszłego świata, dlaczego Jezus musiał przyjśc i umrzeć (od 1:07:00 mniej wiecej) Polecam całość

Edytowane przez Niose
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Niose, widzę, że być może też padłeś ofiarą zaszczepiania tego programu religijnego w dzieciństwie. Piszę "być może", bo nie znam Twojej historii i "też", bo wielu ludzi padło tego ofiarą. Marek często o tym wspomina w swoich audycjach i mówi, że nie wiadomo, czy on w ogóle istniał. Odpowiadam zatem dyplomatycznie: Jezus istniał tak samo, jak istniał Mitra, Ozyrys, Śiwa czy Zeus.

 

Jezus to bóstwo słoneczne naszej ery - Ery Ryb, która trwa od 1 roku i będzie trwać do około 2150 r. Dlatego Jezus podróżował z dwiema rybami - Gwiazdozbiór Ryb. Końcówka "-us" została dodana do słowa "Jes" lub "Yes", co oznacza m.in. 'ogień'. Tak jak w słowie "Christ-us" (w grece: "Khristos", gdzie sam rdzeń "khrist" ma źródło w języku egipskim). "Khristos" to Święty Olej - płyn mózgowo-rdzeniowy - który, co ciekawe, ma podobno zapach ryby.

 

Ogień - słońce-światło o wschodzie - został zrodzony z Marii - Mare - z morza (wody). Jezus dostał datę narodzin 25 grudnia - to pochodzi od Mitry, który urodził się 25 grudnia. Wtedy rzeczywiście słońce symbolicznie się rodzi po trzech dniach zastoju - 22, 23 i 24 grudnia.

 

Już tyle lat jesteśmy zwodzeni i oszukiwani...

 

PS

Papież Leon X powiedział: "Ile korzyści przyniosła nam i naszym ludziom bajeczka o Chrystusie, wiadomo!".

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesłuchałem większość tego nagrania... to nie dla mnie. Budowanie całej wiary i systemu wierzeń na książce którą napisali Żydzi? To już lepiej by było zrobić to na podstawie książki Tuska o tym jak zrobił w Polsce cud. Brednie straszne.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odświeżam wątek. Przesłuchując w tym momencie ostatnią audycję @Farbowana Kita niehabilito, gdzie padły słowa: "Ktoś kiedyś umarł, kto uważa(ł), że chodzi po wodzie!". Chodzi o Jezusa! Tyle, że to nie żaden Jezus chodzący po wodzie, tylko dla ludzi morza - to słońce kroczyło po wodzie. Symbol litery "omega", to słońce stykające się z powierzchnią wody.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tekst z  Ewangelia według Świętego Mateusza wyraźnie mówi

'' Idźcie raczej do owiec, które poginęły z domu Izraela4 ''

Jestem posłany tylko do owiec, które zginęły z domu Izraela" (Mt 15,24).

Tak a propos, dziś odwiedziłem okolice i miesjcowosci blisko granicy z Rosją, widziałem taki wielki transparent na kościele w jakiejś wiosce...

''Już 325 lat jesteś z nami Maryjo'' 1690-2015... Zapomnieli chyba zmienic na rok 2016, czyli 326 już...

Od tamtej pory Rzeczpospolita ma same sukcesy...

 

1) Rozbiory

2) Rzez Wołyńska

3) II Wojny Światowe

4) Stalinizm a potem komunizm

5) Przegrane powstania

6) Platforma Obywatelska i kolesie z innych frakcji panujących po dziś dzień

7) 123 lata nieobecności na mapie świata

 

Jeżeli jestem zbyt pewny w swoich argumentach i ktoś chciałby wylać na mnie kubeł zimnej wody, bądz podważyć opieke Maryi, zapraszam do dyskusji...

 

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno by było dobrze, jeżeli główny obiekt kultu prawdopodobnie pochodzi z grabieży, a jego ofiarodawcą jest jeden z największych zdrajców w historii Polski. Zresztą śluby były złożone w 1656, czyli łapie się też większość potopu i najazd Rakoczego. O wojnach północnych szkoda nawet wspominać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Assasyn napisał:

Jeżeli jestem zbyt pewny w swoich argumentach i ktoś chciałby wylać na mnie kubeł zimnej wody, bądz podważyć opieke Maryi, zapraszam do dyskusji..

 @Assasyn

A po co ? Jak nie wierzysz to NIC cię nie przekona, koniec historii.

Wiara to DAR dany przez Boga, zapewniam cię że nie wszyscy taki mają.

Ja kiedyś byłem taki jak większość na forum, tylko że, w równaniach mi coś nie pasowało;).

Pewne doświadczenia i przeżycia życiowe szybko mnie zweryfikowały (tu Bóg zaingerował)

I zapewniam cię, że mimo iż jestem "grzesznikiem 1 kategorii:P", świadomy kary jaka mnie może dosięgnąć,

to mimo wszystko jestem bardziej szczęśliwy niż wcześniej.

 

A punktów od 1 do 7 czy 1007 to nikt z nas nie zrozumie z prostego powodu.

Jesteśmy tylko zwykłymi prościutkimi umysłowo stworzeniami a Bóg jest alfą i omegą;).

Tak więc nie marnuj czasu i energii na "zrozumieniu" Bożego planu stworzenia, bo depresja pełna gwarantowana.

Trzym się kilerze:P.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Oświecony  istnienie Jezusa jest bezdyskusyjne, dziwię się że twierdzisz inaczej, musiałeś zostać zmanipulowanym podobnie jak @Niose w kwestii wiary. Sam jestem ateistą/agnostykiem, ale jego istnienie nie pozostawia wątpliwości. Wątpliwe są zaś jego "cuda" i inne zmartwychwstania. 
 

Ot, był wykształconym myślicielem który zrobił wrażenie na innych, dlatego stał się sławny. 

W udowadnianie tutaj istnienia Jezusa się bawić nie zamierzam, wystarczy że jest masa opracowań na ten temat, dla chcącego zgłębić wiedzę nic trudnego. 

Edytowane przez Luke.theonlyone.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Luke.theonlyone. Wcale nie jest bezdyskusyjne. Źródeł histirycznych jednoznacznie mówiących o jezusie brak(Testimonium Flavianum jest sfałszowane). Bo za źródło historyczne chyba nie uznamy pasterskich opowieści z chodzeniem po wodzie i zamiany wody w wino?

@SledgeHammer Czy ty wierzysz w typowo chrześcjijańskiego Boga? Z ciekawości co ci" nie pasowało w równaniach " że odwołujesz się do czegoś co ma chyba więcwj sprzeczności niż prawdy(ciągle mówie o monoteistycznych bóstwach). Dlaczego wierzysz akurat w takiegio Boga w jakiego wierzysz? Jest tyle opcji do wyboru. Odnosze wrażenie iż używasz boga jako wentyla dla rzeczy z którymi nie jesteś w zgodzie. 

Jestem duż8 bardziej skłonny wierzyć w to iż jesteśmy symulacją niż dziełem boga tzn osobowego boga, bo aą wersje sensowniejsze. Przepraszam za nachalność ale strasznie mnie ciekawią wierzące osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Luke.theonlyone. @Mordechaj B'rzyt-wa @Brzygot Sam nowy testament jest źródłem historycznym, nawet więcej, dziś mamy te same pisma co wtedy starożytni, odsyłam do wiadomosci o  kodeksach

]http://biblia.oblubienica.eu/ 

 

Dalej, cuda, zmartywchstanie...to wszystko jest prawdą, Jezus tylko wypełnił to co jest zapowiedziane o Nim w pismach proroków i psalmach

Polecam ten wykład. Jezus nie jest jakimś tam nauczycielem..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mordechaj B'rzyt-wa napisał:

Co Ty mje tu piszesz za banialuki chopcze.

Toż to myśmy sami tą książkę napisali dla gojów, a teraz chcesz mi moją własną propagandę sprzedać xD

Ogarnij się.

 

Mordechaju, skryba to zajęcie dla goja, sami pisali, nasi ludzie dyktowali. :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj "warsztaty" z symulacją cofnievcia się do roku 50 n.. i próbą przybliżenia osoby Boga tylko i wyłacznie z pism żydowskich, polecam

https://www.youtube.com/watch?v=zLoXnEgkcWE

https://www.youtube.com/watch?v=-jaVYpGiem8

 

a tutaj o Jezusie z serii Tajemny Plan

https://www.youtube.com/watch?v=kYZcLAtPNV0

 

 

@Assasynzałożyłem nowy wątek o Jezusie...ja zgadzam się z tym co mówi Biblia o Jezusie, a kościół katolicki naprawdę bardzo miesza i trzeba spojrzeć do samego tekstu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Niose napisał:

@Assasynzałożyłem nowy wątek o Jezusie...ja zgadzam się z tym co mówi Biblia o Jezusie, a kościół katolicki naprawdę bardzo miesza i trzeba spojrzeć do samego tekstu

Która Biblia? jest wiele i każda inaczej napisana, żeby dyskutować na powaznie musiałbys mieć oryginalne ''papirusy'' i znać dobrze język hebrajski...:)

Podręcznik do historii można zmienić od ręki o co Pan Szechter Bartoszewski wnioskował,a  co dopiero Biblie przez ponad 2000 lat :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kim był Jeszu, trudno napisać, różne odłamy judaizmu określają go w różny sposób, a wiadomo gdzie dwóch rabinów tam dziesięć opinii.

 

Począwszy od heretyka,  skończywszy na rabinie mesjaniście cudotwórcy (no ale takich to średnio jest i tak 2 w każdym stuleciu, więc to nie jest znów taki fenomen jak gojom się wydaje).

 

W każdym razie wmieszał się w politykę, dał się ukrzyżować, a biznes z tego lepszy wyszedł niż na WWII.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.