Skocz do zawartości

Zwolnienie się z pracy


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy to dobry dział. Mam pytanie. Miałem umowę do 7 czerwca i dopiero dzisiaj byłem umówiony na przedłużenie (firma pośrednicząca zawaliła sprawę, a ja pracowałem bez umowy). 

Tak się złożyło, że wczoraj dostałem ofertę pracy która jest dla mnie atrakcyjniejsza. Poinformowałem kierownika, że od dzisiaj nie będę pracował. 

Jak nie mam umowy, a umowa miała być na 3 miesiące od 07.06.16, to czy można sporządzić taką umowę żeby była od 07.06 do wczoraj,a nie do września? . 

Orientujecie się jak to wygląda według prawa? Kobieta z pośrednictwa twierdzi, że mam i tak podpisać na 3 miesiące.

Edytowane przez Zenek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że można...

Przecież to tylko od obu stron zależy, na jaki okres się umawiają...

 

cyt. "Kodeks pracy nie przewiduje minimalnego okresu, na jaki musi być zawarta umowa o pracę na czas określony (tzw. umowa terminowa).

Zgodnie z art. 25 § 2 Kodeksu pracy, umowa o pracę na czas określony może być poprzedzona umową na okres próbny, nieprzekraczający 3 miesięcy "

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mi powiedziała, ze mogę, albo podpisać na 3 miesiące, albo nie zapłacą mi za ten tydzień gdzie pracowałem, bez umowy. 

Nie zamierzam odpuścić, ale nie wiem czy można coś z tym zrobić, jak druga strona nie chce współpracować.

Domyślam się, że w firmie w której pracowałem praca bez umowy jest absolutnie niedopuszczalna, więc jakiś haczyk na pośrednika mam.

Tyle, że nie chciał bym się po sądach rozbijać walcząc o wypłatę za 4 dni robocze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z przepisem art. 29 § 2 kodeksu pracy, umowę o pracę zawiera się na piśmie. Jeżeli umowa o pracę nie została zawarta w formie pisemnej (a więc zawarta w formie ustnej), pracodawca powinien, najpóźniej w dniu rozpoczęcia pracy przez pracownika, potwierdzić jemu na piśmie ustalenia co do stron umowy, rodzaju umowy oraz jej warunków.. Formalnie od 7go nie jesteś zatrudniony, jeśli będą Ci robić problemy śmiało idziesz do PIPu i pipa z HR dostaje mandat, jeśli będą Ci insynuować, że "ustnie" umawiałeś się inaczej, to idziesz w zaparte, że nic takiego nie miało miejsca. Nie zapomnij wyrwać kasy, za te parę dni pracy bez umowy.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kim miałeś podpisać umowę? Z bezpośrednim pracodawcą czy firmą pośredniczącą?

 

Zgodnie z Kodeksem pracy możesz podpisać umowę na kilka dni.

 

Aczkolwiek umowa o pracę jest niejako jedynie potwierdzeniem wcześniejszych ustaleń, więc jeżeli ustaliłeś trzymiesięczny okres trwania stosunku pracy, to treść umowy również taka winna być.

 

Abstrahując jednak od takiego stanu rzeczy, w twojej sytuacji brak umowy nie jest Twoją winą lecz pracodawcy. W moim odczuciu winien się liczyć z tym, że straci pracownika. Poza tym, nawet jeżeli podpisałbyś umowę o pracę na okres próbny 3 miesięcy, to masz prawo ją rozwiązać z zachowaniem 2-tygodniowego okresu wypowiedzenia.

 

Reasumując, to jakie rozwiązanie przyjmiesz zależy od tego jak bardzo zależy Ci na przyjęciu nowej pracy. Aczkolwiek pamiętaj by nie palić za sobą mostów, bo nigdy nie wiesz jak rynek się ułoży za kilka lat (Rada Glux'a jest dobra, ale wykonaj ją na chłodno i grzecznie).

Edytowane przez Miner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój stosunek pracy ustał z zakończeniem umowy.Jeśli bedą problemy

Zrób to pisemnie z potwierdzeniem ze w związku z tym że nie otrzymałeś umowy rezygnujesz z dalszej współpracy, oczekujesz na zapłate za przepracowane dni bez umowy.

Brak umowy nie zwalnia ich z zapłaty.

Myślę że tylko strasza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w PIP mogę dostać jakąś poradę w tym temacie? Nie zamierzam ich jeszcze informować jaka to firma.

Jadę tam z tego względu, że nie widać szans na pokojowe załatwienie sprawy. Poza tym, czy mogę ponieść konsekwencje za pracę bez umowy?

Myślę, że jakbym miał info z inspekcji pracy i powiedział bym o tym byłemu pracodawcy, to mógł by być bardziej skłonny do kompromisu. 

Edytowane przez Zenek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PIP informuje również o prawach pracownika. Ty sam żadnych konsekwencji mieć nie możesz, bo sam sobie umowy nie podpiszesz w imieniu pracodawcy.

Z drugiej strony, w przypadku negatywnego rozpatrzenia sprawy ze strony pracodawcy, zrób to o czym pisze  @kryss , a mianowicie wyślij pisemną informację, że w związku z zakończeniem umowy o pracę podejmujesz inne zatrudnienie i oczekujesz na wypłatę za tych kilka dni. Najlepiej zrobić to w formie wezwania do zapłaty w terminie 14 dni od daty otrzymania pisma pod rygorem tzw. dalszych kroków prawnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Sprawę załatwiłem. Choć nie obyło się bez problemów. 

Dogadałem się z kobietą która była moim pośrednikiem, umówiliśmy się w pośrednictwie.

Na miejscu okazało się, że kobiety jeszcze jej nie ma i recepcjonistka próbowała wcisnąć mi umowę niekorzystną dla mnie.

Powiedziałem, że umawiałem się z kimś innym i na coś innego. 

Przyszła osoba na którą czkałem, usłyszałem "Panie Zenku, tak nie można" ;) Powiedziałem, że podpisuje tylko to na co się umawialiśmy

i sprawa została załatwiona. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.