Skocz do zawartości

Samoobrona- uzbrojony Kowalski


Esej

Rekomendowane odpowiedzi

Adriano jestem tego samego zdania co kootas. Każdy zdrowy na umyśle, nie karany obywatel powinien mieć możliwość łatwego nabycia broni palnej.

 

Przed zakupem:

 

- obowiązkowe szkolenie

- badania psychiatryczne

- zaświadczenie o niekaralności

- jedyne co bym dał to limit wieku żebyśmy nie mieli stad nastolatków z piwem w jednym ręku, spluwą w drugim, np. minimum 26 lat.

 

- broń krótka do obrony osobistej, długa do obrony domu/ posesji z możliwością transportu tej drugiej na strzelnicę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za dopuszczalnymi przypadkami użycia oraz do posiadania broni przez każdego (nawet bezmózgowiec,a na pewno słabszy ma prawo się obronić!).

Za przekroczenie uprawnień, czyli: wymachiwanie pistoletem na ulicy minimum rok więzienia.

Jestem za zezwoleniem na posiadanie jakiejkolwiek broni do obrony miru domowego. Prawnie dopuszczalne zabicie każdego, kto wtargnie i będzie próbował coś odpierdalać.

Po kropnięciu delikwenta żadnych sądów! wobec obrońcy domu. Sprawa prawnie ma być czysta jeśli wpadnie policja i spisze protokół=koniec. Jak w Teksasie.

Na ulicy każdy ma być równy. Więc powinien być spokój.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Waflo napisał:

Za przekroczenie uprawnień, czyli: wymachiwanie pistoletem na ulicy minimum rok więzienia.

 

Jeśli ktoś macha na ulicy gnatem, to ryzykowałby, że w  jego okolicy jest kilku uzbrojonych, i go odstrzelą.

W ramach samoobrony, pewnie jeszcze wspieralilby się zeznaniami.
Ludzie szybciej kalkulują, niż nadąża prawo.

 

Smutne, ale można pójść drogą francji.

Walczyć kwiatami symbolem miłości z uzbrojonym przeciwnikiem.

https://www.youtube.com/watch?v=ADj_uTlYVoQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, red napisał:

Adriano jestem tego samego zdania co kootas. Każdy zdrowy na umyśle, nie karany obywatel powinien mieć możliwość łatwego nabycia broni palnej.

 

- broń krótka do obrony osobistej, długa do obrony domu/ posesji z możliwością transportu tej drugiej na strzelnicę

                           Ja byłem też tego samego zdania póki nie pogadałem sobie na ww. temat z facetem, który zawodowo " zbiera " trupy, tj. z prokuratorem. Facet uświadomił mnie, że istnieje w kryminologii pojęcie " syndrom wściekłego kierowcy" :

http://moto.pl/MotoPL/1,88389,17288502,Jak_sobie_radzic_z_Mad_Maxem___Agresja_na_drodze.html

Każdy zna to zjawisko. Teraz sobie wyobrażmy co by się działo, gdyby taki koleś miał ze sobą klamkę, albo automat. W każdym społeczeństwie istnieje pewna ilość świrów. Teraz szajbus u nas może się rzucić na ludzi co najwyżej z nożem. Automat dałby mu więcej możliwości. Czy też inny przypadek, popularny w USA- walnięty gnojek wymierzający w swojej szkole sprawiedliwość za pomocą np. AK-47. U nas też mięlibyśmy podobne atrakcje.Można długo tak wymieniać.  Nie, dziękuję. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Subiektywny napisał:

<ciach>

Swoją drogą dzieś czytałem (poważne opracowanie), że w każdej armii zaledwie 1 żołnierz na 10 zabija od razu. Pozostałych 9 - markuje strzały, celowo chybia itd. - po prostu myśl o zabiciu drugiego człowieka - odrzuca ich. Stąd też trening w każdej armii nastawiony jest na wykrzewienie tego podświadomego odruchu niekrzywdzenia drugiej osoby.

<ciach>

 

Zły przykład, bo w wojsku każą atakować a u ludzi naturalną sprawą jest instynkt samozachowawczy a nie atakowanie. Skutkiem niego, jak ktoś mnie atakuje fizycznie to w tym momencie przestaje być człowiekiem, bo nie zachowuje się jak człowiek - sumując w tym momencie dostaje kulkę w łeb w tzw. samoobronie.

 

Dostęp do broni ma być powszechny a jak jakiś debil będzie latał z klamką nie w kaburze to ma się go zamknąć i owej klamki zabronić lub jak komukolwiek groził w takiej sytuacji to po prostu odstrzelić. Naród ma się oczyszczać a nie stać w stagnacji, bo trzeba do debili równać.

 

PS. Prawo działa "po fakcie" i nie pieprzyć mi tu o jakiejkolwiek "profilaktyce zapobiegawczej", bo to tylko mechanizm nacisku określonych grup interesu.

Edytowane przez baca
literówka
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, baca napisał:

 

 

 

Dostęp do broni ma być powszechny a jak jakiś debil będzie latał z klamką nie w kaburze to ma się go zamknąć i owej klamki zabronić lub jak komukolwiek groził w takiej sytuacji to po prostu odstrzelić. Naród ma się oczyszczać a nie stać w stagnacji, bo trzeba do debili równać.

 

Jak niby naród ma się oczyszczać ? Kto niby ma ten naród oczyścić ? Policja ? 

 

 

Tu opis całego zdarzenia: 

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1349,title,Proces-policjanta-strzelal-do-tygrysa-zabil-lekarza,wid,263238,wiadomosc.html?ticaid=116407

 

Tacy ludzie mieliby " odstrzeliwać " i " oczyszczać ". Przerażające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tacy niestety też - do pierwszego razu. Wszak idiotom strzelającym do tygrysa z broni krótkiej też trzeba dostęp do owej broni ukrócić. Policjanci to szczerze mówiąc dosyć "specyficzna" grupa społeczeństwa.

BTW. Tu wychodzi sprawa uproszczenia prawa, bo ludzik tłumaczy się "odpowiedzialnością zbiorową" a w normalnym państwie porównujemy kulę z ofiary do narzędzia zbrodni i mamy winnego. W tym przypadku niestety "tylko" 25 lat lub dożywocie, bo wykonywał obowiązki służbowe - odstrzelić w chwili popełnienia się nie dało bo to był "wypadek" a nie świadome działanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Ludzki.Człowiek napisał:

Prawo do posiadania broni to jedna sprawa ale trzeba by również zmienić prawo dotyczące możliwości jej użycia.

Co mi po pistolecie jeśli będzie mi groziło więzienie za zastrzelenie napastnika?

Jak najbardziej. Zmiana + maksymalne jego uproszczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Ludzki.Człowiek napisał:

Prawo do posiadania broni to jedna sprawa ale trzeba by również zmienić prawo dotyczące możliwości jej użycia.

Co mi po pistolecie jeśli będzie mi groziło więzienie za zastrzelenie napastnika?

 

Zawsze będzie - a wiesz dlaczego ?

Z cholernie prostej przyczyny - kwestia odpowiedzialności za decyzję.

Każdy rozsądny prokurator w poważniejszej sprawie woli 100x bardziej nawet byle jaki akt oskarżenia pchnąć do sądu - niż sprawę samemu umorzyć !

Czemu? Oczywista oczywistość - przesuniecie odpowiedzialności za wszystko 'na sąd'. A jak sam prokurator umorzy - to jego decyzja, potem będzie się tłumaczył co i jak.

A tak sprawa czysta! Sąd uniewinnił, sąd skazał. Tak czy inaczej - decyzja leży po stronie innego podmiotu. Uff, co za ulga...

Zwykła ludzka przypadłość.

 

S.

Edytowane przez Subiektywny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, red napisał:

Janusz  w mundurze naoglądał się na filmach jak się strzela w cel wielkości zapałki podczas biegu i taki efekt. 

Tak, tylko że w policji większość to tacy Janusze. Mnie ich niekompetencja przeraża. A w połączeniu z powszechnym dostępem do broni, to już tragedia.

Inny kwiatek z tej samej grządki:

http://www.rmf24.pl/fakty/news-zamieszki-w-bartoszycach,nId,129396#

 

Proszę zwrócić uwagę co się działo w Bartoszycach: blokada drogi przez rolników. Zadanie dla policji- usunąć blokadę. Efekt 83 rannych policjantów! Daj takim broń do ręki! Pamiętam zadymy z lat osiemdziesiątych. Milicja ( ZOMO ) była jednak dużo bardziej sprawniejsza i bardziej fachowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policja woli spławić starającego się o broń Janusza niż potem zastanawiać się, czy ich nie odstrzeli jak będą jechać do niego na interwencje.

No i gdyby społeczeństwo miało łatwy dostęp do broni poprzeczka umiejętności dla przeciętnego policjanta musiałaby być wyżej.

Więcej godzin na strzelnicy, więcej szkoleń z obchodzenia się z uzbrojonym obywatelem. Komu się chce.

 

Władzy też nie na rękę. Społeczeństwa nie dałoby się za mocno trzymać za ryj, bo jeszcze im strzeli do łba, żeby się buntować?

A uzbrojony obywatel to niestety pewniejszy siebie obywatel.

 

Czy jestem za dostępem do broni?

Tak, ale po dokładnych badaniach psycho/psychiatrycznych, tak dokładnych, żeby szanse na dostanie broni przez pojeba były jak najmniejsze.

Badania odnawiane co rok na koszt obywatela. Jeśli coś się zmieni na niekorzyść to pozwolenie na broń jest cofane.

Poza badaniami także obowiązkowe szkolenia z obchodzenia się z bronią, o tym jak ją przechowywać itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wypowiadałem się wcześniej bo już wiem że rozmowa z przeciwnikami broni nie ma sensu. Mogę jedynie napisać i zapytać dlaczego uważacie się za głupszych niż obywatele krajów w których broń jest dostępna dla każdego obywatela?

 

http://parezja.pl/szwajcarski-general-apeluje-zbrojcie-sie-przeciw-imigrantom/

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem za,oczywiscie pod rygorem badaniami szkoleniem,nie każdemu można dac to do reki.......allle

jeśli jest tak jak mowia przeciwnicy........to dlaczego nie słyszeliśmy jeszcze ze gdziestam ktostam zastrzelil kogos z "czarnoprochowca"

wydatek 1,5 tys,i możesz kupic  wyjść nabic i strzelac,idziesz do sklepu i kupujesz jak noz kuchenny,nawet latający po Krakowie z maczetami nie wpadli na to....

skoro wszyscy tak pragnący dostępu do broni to potencjalni mordercy,to już  dawno bylyby strzelaniny jak w westernach.

owszem bron mało praktyczna,ale strzela,i leb z plucami odrywa

 

mysle ze to tylko kwestia odpowiednich przepisów,szkolenia chętnych ,kurs z pierwszej pomocy,obslugi,prawo uzycia broni,strzelnica,ico  roku weryfikacja.

wszystko pod okiem psychologa.

kurs platny oczywiście,mysle ze 1/3 sama by zrezygnowala z lenistwa,bo się trzeba jednak trochę nauczyć,czesc w trakcie kursu wywalilby psycholog,czesc wystraszylaby się odpowiedzialnosci,zostaloby 20 procent,

ale zmiana przepisów powoduje już ze bandziorek ma już tez z tylu glowy ze gostek może ma bron,albo to co wyciagnol to nie pukawka na kapiszony.watch?feature=player_detailpage&v=dIlbxF

obejrzyjcie jak to robia "zawodowcy" parodia i tragedia

 

 

https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=dIlbxFWDdGk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 5.01.2016 at 12:24, Subiektywny napisał:

 

To kupią Magi lub Wisty używane za kilka stów, góra tysiąc zł. Sprawdź sobie w necie ceny używanej broni w sklepach internetowych,

ładnego P99 (mój ulubiony) możesz kupić używanego za niecałe 2000zł. Swoją drogą nie lubię strzelać z Glocka, za lekki dla mnie, zbyt

mi dłoń podrzuca.

 

http://optykamysliwska.pl/ogloszenia-bron_pistolety_i_rewolwery.html

A P99 nie jest przypadkiem jeszcze lżejszy od Glocka?

Edytowane przez Lukulus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lukulus- strzelałem i z Glocka, i z P226, także z P99. Najlepiej 'leży' mi w dłoni i 'pracuje' przy odrzucie leciwy SigSauer P226. Ergonomicznie zachwycony jestem P99, gadżeciarsko-wizualnie równie. 'Pracuje' mi trochę gorzej niż P226 ale to naprawdę minimalna różnica.

Glock 17 jak dla mnie jest za lekki. Strasznie mi go podrywa to raz. Dwa - widać nie mam jeszcze tak dobrze opanowanego chwytu bo przy celowaniu ruchy lufy są zdecydowanie większe niż przy P226 - kiwa mi się, takie mam wrażenie.

 

Efekt jest taki, że przy strzelaniu np. na 15 metrów do tarczy sylwetkowej - z P226 mogę strzelać w głowę (i zasadniczo trafiam) a jak pluję pestkami z Glocka - strzelam wyłącznie do ogólnego obrysu sylwetki - bo w cel wielkości głowy ciężko mi trafić.

 

S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 13.01.2016 at 09:44, Tarnawa napisał:

Trochę z innej beczki 

Gaz po pieprzowy czy żel?

Jeśli napastnik jest jeden, a Ty jesteś facet i jeśli rzeczywiście rozpatrujesz zabaweczki, to najlepiej kwiaty dla napastnika i słowa ''oj, ty, niedobry''.

Reakcja zdumionej Twą odwagą kobity, gdy heroicznie wyciągasz z torebki gaz-bezcenne.

Pistolet na wodę też się przyda.

Edytowane przez AdrianoPeruggio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.