Skocz do zawartości

Pieśni BiałoRycerskie


Młoda

Rekomendowane odpowiedzi

No nie mogę tego słuchać no... :D Znak, że forumowa indoktrynacja działa ale... z 2giej strony :wub: 

 

 

I te Araby... :rolleyes: Działają na wyobraźnię ;) :D

 

Jolka, Jolka, pamiętasz lato ze snu,
Gdy pisałaś: "tak mi źle,
Urwij się choćby zaraz, coś ze mną zrób,
Nie zostawiaj tu samej, o nie".

Żebrząc wciąż o benzynę, gnałem przez noc,
Silnik rzęził ostatkiem sił,
Aby być znowu w Tobie, śmiać się i kląć,
Wszystko było tak proste w te dni.

Dziecko spało za ścianą, czujne jak ptak,
Niechaj Bóg wyprostuje mu sny!
Powiedziałaś, że nigdy, że nigdy aż tak
słodkie były, jak krew Twoje łzy

Emigrowałem z objęć Twych nad ranem,
Dzień mnie wyganiał, nocą znów wracałem,
Dane nam było, słońca zaćmienie,
Następne będzie, może za sto lat.

Plażą szły zakonnice, a słońce w dół,
Wciąż spadało nie mogąc spaść,
Mąż tam w świecie za funtem, odkładał funt,
Na Toyotę przepiękną, aż strach.

Mąż Twój wielbił porządek i pełne szkło,
Narzeczoną miał kiedyś, jak sen,
Z autobusem Arabów* zdradziła go,
Nigdy nie był już sobą, o nie

Emigrowałem z ramion Twych nad ranem,
Dzień mnie wyganiał, nocą znów wracałem,
Dane nam było, słońca zaćmienie,
Następne będzie, może za sto lat.

W wielkiej żyliśmy wannie i rzadko tak,
Wypełzaliśmy na suchy ląd,
Czarodziejka gorzałka tańczyła w nas,
Meta była o dwa kroki stąd.

Nie wiem ciągle dlaczego zaczęło się tak,
Czemu zgasło też nie wie nikt,
Są wciąż różne koło mnie, nie budzę się sam,
Ale nic nie jest proste w te dni.
 

* Zmieniłem z "autobusem Marabu" na "autobusem Arabów" ponieważ tak jest na oficjalnej stronie Budki Suflera: 
Ale postaram się skontaktować z Panem Dudkiewiczem i dopytać u źródła :)
Zostawiam ten przypis:
"Marab" to była nazwa firmy przewozowej, która w latach 80 organizowała wyjazdy autokarowe do Europy Zachodniej!

 

http://www.tekstowo.pl/piosenka,budka_suflera,jolka__jolka_pamietasz_.html

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie zdecydowana większość piosenek o miłości to pieśń białorycerska. "Tylko Ty", "bez Ciebie nie ma mnie", "jestem na dnieee bo Cię nie maaaaaa", "Jesteś całym moim życiem" itepe iTEDE. Tak żeby nie było białorycersko to trzeba by Figofagotów, rapsów w których kolesie się chwalą ile to nie wyru**ali i jakie te kobiety są puszczalskie, lub posłuchać ewentualnie Kazika: "Na głowie kwietny ma wiaaaaanek" ;D 

 

 

:D

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z dzisiaj, coś tam se robię, w tle radio Antka nadaje a po chwili spikerka mówi, że no, panie to są zachwycone postawą Antka... :D :wub: 

 

Pomimo raf pomimo skał
Pomimo stumetrowych fal
Pomimo burz, błyskawic w ''z'' 
Ja ciągle ciebie chcę

Pomimo cięć, spalonych drzew
I zimy, która mrozi krew
Powodzi co zabiera nas
Ja mam dla ciebie czas

I jeszcze miejsca trochę mam
Na wybuchy, słowa skruchy
Na ten niepokoju stan
I jeszcze znajdę więcej sił
Będę walczył, będę kochał
Będę się o ciebie bił

Pomimo cięć pomimo ran
Do przodu wszystko jakoś pcham
I staram się nie zmienić nic
Dla ciebie mogę żyć

I mimo że szaleje wiatr
Dam sobie radę, bo wiem jak
Na wszystko gdzieś formuła jest
Nic nie zaskoczy mnie

I jeszcze miejsca trochę mam
Na wybuchy, słowa skruchy
Na ten niepokoju stan
I jeszcze znajdę więcej sił
Będę walczył, będę kochał
Będę się o ciebie bił x2

Będę walczył, będę kochał
Będę się o ciebie bił

Znajdę więcej sił
Znajdę więcej sił

 

http://www.tekstowo.pl/piosenka,antek_smykiewicz,pomimo_burz.html

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tekst rycerski, ale uwielbiam tą piosenkę po prostu za brzmienie. Zwyczajnie - muzyka. Nie zagłębiam się w to, o czym śpiewa. Klasyka ubiegłego stulecia - chłonę jak gąbka, nawet, gdy nie zgadzam się z tekstem. Tak już mam. :) 

 

W dzisiejszych wynalazkach za to od razu wyłapuję rycerstwo i jakoś nie mam ochoty tego słuchać. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to nie teledysk, ale może mnie za to nie zabijecie: https://www.facebook.com/GentlemanPolska/ 

 

Na tym fanpage jest tyle o miłości, o miłości od pierwszego wejrzenia, o tej jedynej, że wystarczy poczytać posty przez jakieś 5-10 minut i zaczniecie rzygać tęczą. No i oczywiście wychwalanie samic, jakie to one są biedne i styrane, prawdziwi faceci wyginęli itd. Można sobie poczytać i się pośmiać, byle nie dłużej niż kilkanaście minut, coby tym nie przesiąknąć :P 

Edytowane przez Spira
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Spira napisał:

Może to nie teledysk, ale może mnie za to nie zabijecie: https://www.facebook.com/GentlemanPolska/ 

 

Na tym fanpage jest tyle o miłości, o miłości od pierwszego wejrzenia, o tej jedynej, że wystarczy poczytać posty przez jakieś 5-10 minut i zaczniecie rzygać tęczą. No i oczywiście wychwalanie samic, jakie to one są biedne i styrane, prawdziwi faceci wyginęli itd. Można sobie poczytać i się pośmiać, byle nie dłużej niż kilkanaście minut, coby tym nie przesiąknąć :P 

No ja właśnie dziś to odlajkowałem. Miałem się tam kłócić, włożyć kij w mrowisko no ale co se będę problemy robić. Facet ma się starać, kobieta może leżeć i pachnieć choć też nie musi. I facety to pizdy są i tyle o czym sam piszę ten gentleman.

 

@Vercetti za Scorpionsów zawsze szacun.

 

Ale szczerze to te piosenki tak idealnie można do jakiegoś podrywu wykorzystać, potańczyć przy nich, się poprzytulać - robi się klimat no i potem Bajabongo hey! :D A niektóre z tych rockowych ballad to czyste majstersztyki, choć mnie dotykąją bardziej kawałki takie... hmm, społeczne? Które coś opisują, dotykają jakiś poważny problem a nie kurde 4minutowy płacz jakiegoś wyżelowanego pedałka że dziś nie zakisi bo go zostawiła... A co do przykładu muzyki która do mnie trafia: Pearl Jam - Jeremy , SOAD-Hypnotize :) Fascynuje mnie ujęcie w piękne, poetyckie  słowa jakiegoś wydarzenia którego na co dzień się boimy. I też nie lubię dosłowności do końca, wolę rozkminianie, metafory... 

 

No ale widzę, że zrobiło się za poważnie, kompletny szlagier w białorycerstwie. Już widzę te tłumy najebanych dziewczyn, które kręcą tyłeczkami powtarzając słowa autorstwa wybitnego polskiego barda, artysty, wizjonera. Widzę też rzesze śniących się na widok tychże panien przypakowanych, wyżelowanych lub łysych właścicieli golfów, bmw i innych samochodów. Tadam: 

https://www.youtube.com/watch?v=cxtnot8lY4U

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja "Jolkę" uwielbiam ;) Kiedyś czytałam, że autor tekstu nie spodziewał się takiego sukcesu piosenki, a epizod z tytułową Jolką (ona istniała ;) ) to taki niezbyt znaczący był ;) 

 

Budka popełniła także utwór który już ewidentnie biało-rycerski nie jest;

 

 

"Nie wierz nigdy kobiecie, dobrą radę ci dam.
Nic gorszego na świecie nie przytrafia się nam.
Nie wierz nigdy kobiecie, nie ustępuj na krok,
bo przepadłeś z kretesem nim zrozumiesz swój błąd;
ledwo nim dobrze pojmiesz swój błąd, już po tobie..."

 

Życióweczka Panowie ;) 

 

JAK WIDZICIE - ON JUŻ WTEDY WIEDZIAŁ :D 

 

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Spira napisał:

Może to nie teledysk, ale może mnie za to nie zabijecie: https://www.facebook.com/GentlemanPolska/ 

 

Na tym fanpage jest tyle o miłości, o miłości od pierwszego wejrzenia, o tej jedynej, że wystarczy poczytać posty przez jakieś 5-10 minut i zaczniecie rzygać tęczą. No i oczywiście wychwalanie samic, jakie to one są biedne i styrane, prawdziwi faceci wyginęli itd. Można sobie poczytać i się pośmiać, byle nie dłużej niż kilkanaście minut, coby tym nie przesiąknąć :P 

Miałem to w polubieniach na FB przez 2 miesiące. Dzisiaj rano usunąłem, bo już dłużej nie wytrzymałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antek rozpieprza system. Ten klip wyjątkowo dobrze oddaje klimat współczesnych relacji. Ogarnięty życiowo koleś biorący wszystko na klatę a będący jednocześnie dzieckiem we mgle w obszarze relacji i nabita własnym ego opartym na fizyczności pusta decha. Jak widzę ten klip to się trzęsę autentycznie. Wiem już czemu mnie to tak wkurwia - spotykałem się kiedyś z Rosjanką bardzo podobną do dziewczyny z teledysku, tak naprawdę to nie wiem czy to nie ona :D;)

Edytowane przez Rysiek
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej białorycerska pieśń, która powoduje u mnie odruch wyłączenia radia w połączeniuze zwróceniem posiłku została już tu wymieniona 

 

Antek Smykiewicz - Pomimo Burz

 

Piszę tu jednak z  powodu piosenki jeszcze nie wymienionej i nie białorycerskiej, ale gloryfikujacej BORDERLAINE

 

 

 

Tamta dziewczyna mieszka parę myśli stąd 
W tej samej głowie czasem przypomina mnie
Ale ma siłę, jaką miewa mało kto
A kiedy trzeba umie głośno mówić "nie".
Czy na pewno?
Czy już znasz ją?

Ref.: Ona nie chce być, taka sama jak ja
Nie zna granic i nie zamierza się bać.
Nie zatrzyma się, kiedy Ty będziesz chciał
Ona nie chce być, taka sama jak ja.
(Oooooo) Którą z nas chcesz kochać, którą z nas?

Tamta dziewczyna, tak mało o niej wiesz
Ma siłę by marzyć i tak zazdroszczę jej.

Bo właśnie taką byłam nim przyszedłeś tu
I w głowie wciąż jeszcze mam tyle snów.
A razem dawno już nie dotykamy gwiazd
Tamtą dziewczyną mogę stać się jeszcze raz.

Ref.: Ona nie chce być, taka sama jak ja
Nie zna granic i nie zamierza się bać.
Nie zatrzyma się, kiedy Ty będziesz chciał
Ona nie chce być taka sama jak ja.
(Oooooo) Którą z nas chcesz kochać, którą z nas?

Tamta dziewczyna, tak mało o niej wiesz
Ma siłę by marzyć i tak zazdroszczę jej.

Ref.: Ona nie chce być, taka sama jak ja
Nie zna granic i nie zamierza się bać
Nie zatrzyma się, kiedy Ty będziesz chciał
Ona nie chce być, taka sama jak ja
Ona nie chce być, taka sama jak ja
Nie zna granic i nie zamierza się bać
Nie zatrzyma się, kiedy Ty będziesz chciał
Ona nie chce być, taka sama jak ja
(Oooooo) Którą z nas chcesz kochać, którą z nas?

Tamta dziewczyna, tak mało o niej wiesz
Ma siłę by marzyć i tak zazdroszczę jej.

 

 

Sprawdziłem sobie autorkę tej piosenki i zobaczyłem że jej inna jest już wybitnie białorycerska.  W pracy ciągle to leci z rmf. 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Czarny Rycerz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 19.06.2016 o 14:28, Rysiek napisał:

Ten klip wyjątkowo dobrze oddaje klimat współczesnych relacji. Ogarnięty życiowo koleś biorący wszystko na klatę a będący jednocześnie dzieckiem we mgle w obszarze relacji i nabita własnym ego opartym na fizyczności pusta decha.

 

No, jeleń, który bierze na klatę i portfel niezrównoważonego emocjonalnie osobnika płci żeńskiej.

 

Ze swej strony wyciągnę z szafy i dorzucę jedną piosenkę. Chciałbym tylko ostrzec, słuchacie na własną odpowiedzialność, może uszkodzić nieodwracalnie ośrodek w mózgu odpowiedzialny za relacje emocjonalne... ;)

 

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.