Skocz do zawartości

Kundalini - oświecenie przez seks


NEO

Rekomendowane odpowiedzi

Nie istnieje nic takiego. Sam jestem hinduistą od długiego czasu, chociaż to nie do końca odnosi się do tego co to znaczy w swojej naturze. (sanatani) 

 

Zachód wyciągnął tylko jeden aspekt kundalini tantry i zrobił z tego seks biznes, oświecenie przez seks - nic takiego nie istnieje, są specjalne metody seksualne, które ten seks podkrecają na "kosmiczny" poziom czyli ponad-zmysłowy, a nie, że lecisz na księżyc tylko jest to dość głęboki poziom przeżywania tego aktu, ale do tego trzeba dobrego nauczyciela tantry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo odpowiedniej partnerki i podejścia :) To co piszesz potwierdziłoby tylko moje przypuszczenia, że nie istnieje stan wiecznego oświecenia umysłu jak się to próbuje przedstawiać. Człowiek jedynie może uczyć się wywoływać odpowiednie stany w momencie kiedy tego potrzebuje bo ma na to ochotę, tak? :) Poznawałem inne aspekty Kundalini i w pewnym momencie pomyślałem sobie, że pewnie ostateczne oświecenie dopełni spełnienie seksualne właśnie w ten sposób. A może to jednak prawda tylko niewielu się to udało? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan oświecenia czyli moksza istnieje i jest stałym wiecznym oświeceniem umysłu, o którym mówisz ale nie jest niczym nowym, to jest cały czas obecne ale z powodu ignorancji ludzie tego nie rozpoznają. Seks i oświecenie - nie ma czegoś takiego, oświecenie to stan świadomości niezależny od seksu czy jego braku itd. Są metody do urozmaicenia seksu czy spowodowania, że on nie będzie generował dalej karmy i przywiązania. Dopełnienie seksu itd nic takiego nie istnieje jest to wyobrażenie albo romantyczna wizja, nierealna, seks już jest sam w sobie kompletny ale ograniczony i tego ograniczenia nie da się przeskoczyć, można jedynie rozciągnąć ale potem wszystko wraca do normy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.