Skocz do zawartości

Gwint: Wiedźmińska gra karcianka


PexGdynia

Rekomendowane odpowiedzi

Wieśka 3 przeszedłem w każdy możliwy sposób - och jak to dobrze był zmarnowany czas! Piękna historia mimo, że zaczynałem dopiero od trójki.

Szkoda, że kończą trylogię - mam nadzieję, że będą kontynuować historię - może tym razem z Ciri?

 

Widziałem tą reklamę - wkurwiło mnie jedno - ten czarny gościu.

Niestety - czytałem gdzieś, że Wieśka uważają za bardzo rasistowską grę bo nie ma tam ani jednego czarnego.... W XIII wieku to na ziemiach słowiańskich po prostu nie było czarnych + po drugie to fikcyjny świat.

Ech, wszędzie ta poprawność polityczna....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

mam nadzieję, że będą kontynuować historię - może tym razem z Ciri?

 

Liczę na to z całego serca, że tak właśnie będzie. Tym bardziej, że jedno z zakończeń jest dosyć sugestywne, a i próbkę sterowania Dzieckiem Niespodzianką już dostaliśmy. 

 

A w Gwinta nigdy nie umiałem grać. :) Przy pierwszym przechodzeniu gry przegrałem w Białym Sadzie raz i odpuściłem, bo ciągnęło mnie do poznawania fabuły i innych zadań. Przy drugim przechodzeniu wygrałem chyba tylko dwie partie (jedna z tą skelligijką-kowalem we Wrońcach, drugiej nie pamiętam), trzecią przegrałem i olałem.

 

Ale kto wie, może kiedyś się przekonam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Dnia 20.06.2016 o 23:13, GluX napisał:

Niestety - czytałem gdzieś, że Wieśka uważają za bardzo rasistowską grę bo nie ma tam ani jednego czarnego.... W XIII wieku to na ziemiach słowiańskich po prostu nie było czarnych + po drugie to fikcyjny świat.

Ech, wszędzie ta poprawność polityczna....

 

Hahah no beka jest z podludzi. Czarni w wiedźminie byli, ale tylko w Zangwebarze, Ofirze i w krainach w chuj daleko za Górami Ognistymi. Ostatnio da się zauważyć, że na siłę pakują czarnych w każdy możliwy film lub serial. Najbardziej mnie rozjebało to, że w serialowym Merlinie, czarna pokojówka została królową Camelotu xD 

arthurandgwen1.jpg?w=600

 

Co do Gwinta to chyba najlepsza gra karciana w jaką grałem :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.06.2016 o 23:13, GluX napisał:

Wieśka 3 przeszedłem w każdy możliwy sposób - och jak to dobrze był zmarnowany czas! Piękna historia mimo, że zaczynałem dopiero od trójki.

Szkoda, że kończą trylogię - mam nadzieję, że będą kontynuować historię - może tym razem z Ciri?

 

Widziałem tą reklamę - wkurwiło mnie jedno - ten czarny gościu.

Niestety - czytałem gdzieś, że Wieśka uważają za bardzo rasistowską grę bo nie ma tam ani jednego czarnego.... W XIII wieku to na ziemiach słowiańskich po prostu nie było czarnych + po drugie to fikcyjny świat.

Ech, wszędzie ta poprawność polityczna....

 

 

Mnie rozpieprza to, że "oni" - typy od poprawności domagają się żeby byli czarni u tak jakby "u nas". Czyli wymagają tego żeby w naszej historii było niewolnictwo, bo przecież inaczej czarni do nas nie mogliby trafić z Afryki. Z drugiej strony nie jest powiedziane że to ziemie słowiańskie  i choć nazwy miast i nazwiska bohateró przypominają średniowieczną Anglię, Francję, może i Niemcy no i Polskę na 100% jest to świat wymyślony i mamy jedynie delikatnie puszczane oczka przez Sapkowskiego, że to może być Europa. 

A z tym czarnym w reklamie to czytałem gdzieś że to chodziło o to że każdy może być wiedźminem/krasnoludem/Yen, nawet czarny :D

4 godziny temu, Karł napisał:

Hahah no beka jest z podludzi. Czarni w wiedźminie byli, ale tylko w Zangwebarze, Ofirze i w krainach w chuj daleko za Górami Ognistymi. 

Zerrikanki nie były czarne?

 

No i nie obędzie się bez cytatu z sagi do której gorąco zachęcam, fragment gdy krasnoludy grały w Gwinta:

- Placek w dzwonki.

- Mała kupa w kule!

- Grał król w kule, przesrał koszulę. Dubel w listki!

- Gwint!

- Nie śpij, Caleb. Dubel z gwintem był! Co licytujesz?

- Duża kupa w dzwonki!

- Akces. Haaa! I co? Nikt nie gwintuje? Dudy w miech, synkowie?

- Wistujesz, Varda. Percival, jeszcze raz do niego mrugniesz, to cię tak pieprznę w oczodół, że do zimy nie pomrugasz.

- Niżnik.

- Panna!

- Wyżnikiem po niej! Panna wydymanna! Biję i ha, ha, jeszcze serca mam, na czarną godzinę ukryte! Niżnik, krayżka, kralka...

- I trumfem po niej! Kto nie ściąga kozery, ten jest cztery litery. I w kule! Aha, Zoltan? Tum cię w miętkie trafił!

- Widzieliście go, gnoma pieprzonego. Ech, wziąłbym pałę...

 

Edytowane przez Artem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Damian napisał:

Wałkuję teraz Wieśka po raz drugi i ciągle coś mnie zaskakuje :)

Co go Gwinta, jakoś nie lubię karcianek to i pomijam związane z nim misje.

 

Ja też nigdy nie przepadałem za gwintem. Zajmowało mi to za dużo czasu a tyle do zrobienia i zwiedzenia było. Wolałem grać w kości albo siłowanie na rękę. Polecam zacząć przygodę od jedynki potem dwójka i trójeczka. Oczywiście z dodatkami.   BTW będąc za kulisami i tak wolę Triss. Uwielbiam rude czarodziejki mam do nich jakąś słabość  ha ha:

 

comment_5hZbgQIN7Pt4XBvfE3m0lKPRiE6W4Txq

 

 

Niezły Cosplay co ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Geralt na tych cosplayach to niejedna atencjuszka się wypromowała ;D A samych cosplayów jest w ciuul teraz, zwłaszcza Cirillii z dekoltem. Ciekawe ile z tych modelek/modelów przeczytało sagę albo zagrało w grę :D 

Gra w gwinta jeszcze przede mną, już niedługo wracam do domku a tam na mnie czeka pierwsza część gry do przejścia. Póki tam co gram w kościanego pokera i całkiem fajna zabawa. 

Ale z tego co widzę co pisał AS a jakiego gwinta zrobili to jednak jest różnica. Wydaje mi się, że Sapek bardziej stawiał na śmieszność sytuacji i komentarzy podczas tej gry przez krasnoludów niż wymyślanie reguł. I tu się do twórców z CDP należy szacunek, że byli w stanie to jakoś ogarnąć.

Moim zdaniem jeden z najlepszych cosplay ever:

poludnica-cosplay.jpg

 

Edytowane przez Artem
literówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Artem napisał:

na tych cosplayach to niejedna atencjuszka się wypromowała ;D A samych cosplayów jest w ciuul teraz, zwłaszcza Cirillii z dekoltem. Ciekawe ile z tych modelek/modelów przeczytało sagę albo zagrało w grę

 

Śmiem wątpić, że przeczytała ale kto wie. Fajna pasja, ciekawe zjawisko i pewnie zarobek też niezły. Ale uroda musi być i to nie byle jaka. Ta ruda to Rosjanka a ruscy mają bzika na punkcie Wieśka tam są najlepsze cosplaye. He he jeśli to nie fake to faktycznie doskonała charakteryzacja. Coś ostatnio jest jakaś gównoburza miedzy CD Project a Sapkowskim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwint super gra, nie przejmujcie się początkowymi przegranymi. Odnośnie historii Geralta to dziki gon kończy historie Białego Wilka. Ma wyjść kolejna odsłona gry jednak, będzie ona dotyczyć innych bohaterów. Mimo, że wszystkie części gry przeszedłem kilkukrotnie i oceniam je 9,5/10 to uważam, że grzechem jest przyrównać je do książek, które są po prostu fenomenalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.