Skocz do zawartości

Co z tą Palestyną ;) ???


Rekomendowane odpowiedzi

 

https://eliahukugielkopf.wordpress.com/2016/05/09/palestynczycy-od-70-lat-traca-ziemie/

 

No Bracia, temat na YouTube i blogu u Eliahu wisi już od maja i zero argumentów na obalenie tego co mówi.

 

A kilka tysięcy osób to widziało. Zobaczymy czy będziecie lepsi i obalicie jakieś argumenty miłego pana z filmu :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to konfilkt taki jak miedzy amatorami BMW i Mercedesa. Nie do rozstrzygniecia. Kiedys probowalem, wczytywalem sie kto ma pierwotne prawa do tej ziemi i chuja - nie ma rozwiazania. Oni po prostu beda sie napierdalac. I choc era pokoju jest era stagnacji w rozwoju cywilizacji - to akurat niech oni sie napierdalaja tam mozdziezami i kalachami a ja wole tu spokoj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem kanał Eliego, zanim jeszcze usunął z niego swojego filmiki. Bardzo fajnie pokazuje pewne sprawy przez alternatywy.

To jest dobre bo odbiorca nie musi mieć wiedzy na temat tego jak coś naprawdę kiedyś w historii wyglądało, tylko na podstawie analogii z codziennej rzeczywistości( do której każdy ma przecież dostęp) wyciąga on ciekawe wnioski.

Widać że Eli stara się ograniczyć do minimum przekazywanie  informacji historycznych "na wiarę" w stylu tak nie było, bo było inaczej i co gorsza bez podawania źródeł  których można by zweryfikować owe informacje.

 

Jak sobie poczytałem komentarze pod jego ostatnim filmikiem na yt. to jedyna myśl w mojej głowie była..Kurwa co za głąby i ignoranci to piszą..

Zero konkretów, tylko jazda na całego po "żydku" albo też pisanie jakichś z dupy wziętych (bez źródeł) informacji. Zresztą sami zobaczcie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden argument Assasynie, jeśli jakiś Polak ma opinię, że trzeba oddać Gdańsk Nemcom, to znaczy, że Niemcy w roszczeniach mają rację?

 

Nie czekam na śmieszne obrazki, tylko twarde argumenty historyczne i prawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mosze Red napisał:

Żaden argument Assasynie, jeśli jakiś Polak ma opinię, że trzeba oddać Gdańsk Nemcom, to znaczy, że Niemcy w roszczeniach mają rację?

 

Nie czekam na śmieszne obrazki, tylko twarde argumenty historyczne i prawne.

Red, ten post wkleiłem żartobliwie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli po wielu latach żydzi roszczą sobie prawa do ziemi, gdzie kiedyś mieszkali ich krewni-to

po pierwsze istnieje pogląd że obecni żydzi wywodzą się od chazarów a ci nie mają wiele wspólnego z dawnymi Izraelitami, po drugie-na takiej zasadzie każdy wysiedlony może się wwalić np. do Polski i powoływać na stare dzieje, że tu mieszkała kiedyś jego rodzina-w prawie istnieje więc instytucja zasiedzenia, aby nie było niespodzianek, ale o czym tu gadać skoro przed powstaniem Izraela chyba było więcej niż 100 lat bez okupacji tych terenów przez żydów? Chcielibyście aby do Waszych domów zapukali obcy  z żądaniem ewakuacji?

 

po drugie skoro żydzi uznali że mogą tak sobie wejść do czyjegoś domu, bo byli tam 2 tysiące lat temu, to trzeba być konsekwentnym i uznać, że nad całym terytorium roztoczymy władzę zwierzchnią Włoch, które są spadkobiercą Rzymu, znowu będzie Judea jako rzymska prowincja a władza zwierzchnia będzie w Rzymie. Z drugiej strony jeśli znowu żydowski motłoch będzie wywoływał zamieszki, należałoby ustanowić nadzór Rosji, która ma to do siebie, że się nie patyczkuje z awanturnikami.

 

Słyszałem o książce ''Przedsiębiorstwo Holokaust''-którą napisał żyd-uprzedzając krzyki lewactwa o antysemityzmie-ukazującej biznesy robione na historii II wojny, kwestie majątkowe należy bardzo starannie pilnować.

Edytowane przez AdrianoPeruggio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, AdrianoPeruggio napisał:

Jeśli po wielu latach żydzi roszczą sobie prawa do ziemi, gdzie kiedyś mieszkali ich krewni-to

po pierwsze istnieje pogląd że obecni żydzi wywodzą się od chazarów a ci nie mają wiele wspólnego z dawnymi Izraelitami, po drugie-na takiej zasadzie każdy wysiedlony może się wwalić np. do Polski i powoływać na stare dzieje, że tu mieszkała kiedyś jego rodzina-w prawie istnieje więc instytucja zasiedzenia, aby nie było niespodzianek, ale o czym tu gadać skoro przed powstaniem Izraela chyba było więcej niż 100 lat bez okupacji tych terenów przez żydów? Chcielibyście aby do Waszych domów zapukali obcy  z żądaniem ewakuacji?

 

To co piszesz, nie ma nic wspólnego z tym co on mówi na tym filmie.

 

Prosiłem o odniesienie się do konkretnych argumentów kontr argumentami, a nie sianie propagandy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Pozwolę sobie odświeżyć wątek ze względu na to, że trochę ostatnio o tym poczytałem. Oczywiście to co mówi Eliahu jest prawdą, nie będę powielał tego co już zostało powiedziane, bo wszystko jest i w filmie i na blogu. Dodam tylko od siebie fakty o których Eli nie wspomniał. 

 

Przede wszystkim nie istnieje coś takiego jak naród palestyński. Przyznają to sami "Palestyńczycy". 

 

https://en.wikiquote.org/wiki/Zuheir_Mohsen

 

Zahir Muhsein, przywódca OWP w 1977 r. w wywiadzie dla holenderskiej gazety "Trouw":
"Naród palestyński nie istnieje. Stworzenie państwa palestyńskiego jest jedynie środkiem kontynuowania naszej walki przeciwko państwu Izrael. W rzeczywistości nie ma różnicy między Jordańczykami, Palestyńczykami, Syryjczykami i Libańczykami. Wszyscy jesteśmy jednym ludem, narodem arabskim. Tylko z przyczyn politycznych i taktycznych mówimy dzisiaj o istnieniu narodu palenstyńskiego".

 

http://www2.memri.org/polish/minister-spraw-wewnetrznych-i-bezpieczenstwa-narodowego-hamasu-fathi-hammad-ostro-krytykuje-egipt-za-braki-paliwa-w-strefie-gazy-i-mowi-polowa-palestynczykow-to-egipcjanie-a-druga-polowa-to/2336

 

Fathi Hammad, minister spraw wewnętrznych i bezpieczeństwa narodowego Hamasu:

"Chwała Allahowi, wszyscy mamy arabskie korzenie i każdy Palestyńczyk, w Gazie i w całej Palestynie może dowieść swoich arabskich korzeni – czy to z Arabii Saudyjskiej, z Jemenu, czy gdziekolwiek. Mamy więzy krwi. Gdzie jest wasze uczucie i miłosierdzie? […]

Osobiście, połowa mojej rodziny to Egipcjanie. Wszyscy tacy jesteśmy. Ponad 30 rodzin w Strefie Gazy nazywa się Al-Masri [“Egipcjanin”]. Bracia, połowa Palestyńczyków to Egipcjanie, a druga połowa to Saudyjczycy.

Kim są Palestyńczycy? Mamy rodziny o nazwisku Al-Masri, których korzenie są egipskie. Egipskie! Mogą być z Aleksandrii, z Kairu, z Dumietty, z północy, z Assuanu, z Górnego Egiptu. Jesteśmy Egipcjanami. Jesteśmy Arabami. Jesteśmy muzułmanami. Jesteśmy częścią was. Allah Akbar. Cała chwała Allahowi. Allah Akbar. Jak możecie milczeć, o muzułmanie, kiedy ludzie w Gazie umierają? Patrzycie z boku bez dostarczenia im tej najprostszej rzeczy, którą dajecie Zachodowi za najmarniejszą cenę"

 

Dokładniej wszystko na poniższym filmie

 

Państwo palestyńskie (Autonomia Palestyńska) w rzeczywistości zostało de facto założone dopiero przez sam Izrael w 1994 r. za obietnicę pokoju. Autonomia funkcjonuje jako w zasadzie niezależne państwo, z własnym rządem, armią, policją, sądami itp. Żydzi całkowicie wycofali się ze Strefy Gazy w 2005 r., Izrael powyganiał samych Żydów z ich prywatnych mieszkań, wszystko dlatego że miał być pokój. Arabowie zastali po Żydach nowoczesne szklarnie i systemy nawadniające, mieli tam stworzyć "Singapur morza śródziemnego". Zamiast tego wszystko rozjebali i stworzyli z kraju wojskową teokrację, której oficjalnym celem jest zniszczenie Izraela i wymordowanie Żydów (jest o tym w karcie Hamasu), ulice, miasta, szkoły noszą nazwiska terrorystów, dzieci od małego są uczeni nienawiści do Żydów, i przez rodziców i przez nauczycieli.

 

I Izrael jest nieustannie atakowany przez rakiety, jak i zamachy terrorystyczne. Jak Izrael wybudował mury na granicy to skurczybyki zaczęli robić podkopy, tzw. tunele terroru. Jedyne co można zarzucić Izraelowi to że w stosunku do "Palestyńczyków" jest zdecydowanie zbyt łagodny. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żyję na ziemi (tej ziemi ;)) już 50 lat i od 50 lat słyszę jedne i te same informacje w tv:

strefa Gazy, wzgórza Golan, Hamas, Zachodni Brzeg Jordanu, OWP ,Arafat itp i przez 50 lat jedne i te same wieści że się naparzają na zasadzie : pse pani ja go kopłem bo on mnie opluł. 

To już się nudne stało i na dobrą sprawę już to na ludziach nie robi wrażenia, jak zima co znów zaskoczy drogowców. A niech sie napieprzają jak lubią a wszystko na to wskazuje bo gdzie żydki albo islam tam wojna zawsze wisi w powietrzu.

Edytowane przez jaro670
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.