Skocz do zawartości

Logo, logotyp, hymn i święta Biblia forum.


Rnext

Rekomendowane odpowiedzi

Chadzając po Las Sosnas czasem zastanawiam się ilu braci mijam po drodze. Pomyślałem, że fajnie byłoby móc się czasem rozpoznać na ulicy i pozdrowić machnięciem ręki a przy okazji mieć coś w rodzaju sygnetu jakiegoś bractwa (z Oxfordu ;))

Mnie osobiście pasowałaby wpinka/pin do butonierki (przecież można to wpiąć nawet w kieszonkę koszuli). Zręczny artysta z pomysłem i wykonaniem i mamy sygnaturę tajnego bractwa. 

Co Wy na to?

-------------------

 

(Tu Marek) Edycja za pozwoleniem Rnexta, dzięki. Słuchajcie, każda grupa żeby była potężna, musi mieć swoje logo (krzyż), główną księgę (biblia), historię, misję, powołanie wyższe niż prymitywne skłonności (sranie, żarcie, spanie), wyższe cele, hierarchię i przede wszystkim wroga. Sławek na tę chwilę jest żałosnym wrogiem, ale zanim znajdziemy potężniejszych, musi wystarczyć. Proszę was o wpisy i sugestie i pamiętajcie - im potężniejsi jesteśmy, tym większą pomoc otrzymasz w razie problemów w życiu (miłosnych, zawodowych, emocjonalnych, zdrowotnych i wszelkich innych). Im więcej dasz, tym więcej do Ciebie wróci.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artystę mamy - Brzytwę. Pozostaje kwestia opłacalności, logo i logotypu naszej sekty, i to jest sprawa którą trzeba załatwić. Planuję niedługo ogólną dyskusję o tym zrobić. A może tu zróbmy?

 

Każda grupa ma swoje logo, logotyp - ja się na tym nie znam, tak mi Mordechaj tłumaczył. Musimy ustalić coś ekstra, na całe życie naszej grupy. Musi być też biblia sekty (napiszę), i parę innych wątków, które ma każda szanująca się organizacja. 

 

Rnext, mogę Ci zmienić tytuł trochę, żeby do dyskusji zachęcić leniwych Braci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Identyfikacja wizualna to złożona sprawa.

 

Wszystko ma znaczenie. Symbolika koloru, formy, kompozycji itd.

To trzeba dobrze przemyśleć.

 

Ja to widzę w ten sposób:

1. Jedno główne logo + logotyp (logo+podpis).

2. Jedna linia kolorystyczna. Każda armia ma swój mundur i wzór kamuflażu.

3. Jeden design wszystkich portali i stron w oparciu o dwa powyższe punkty. Unifikacja i ujednolicenie.

4. W dalszej kolejności tak jak w każdej zorganizowanej strukturze można pomyśleć o jakiejś formie znaków inicjacyjnych / orderów za zasługi / awansu w hierarchii. Coś jak naszywki formacji w armii, masonerii, czy ekspedycjach arktycznych/kosmicznych. Forma materialna to mogły by być przykładowo dyskretna wpinka + haftowana naszywka. Mam kontakt do ludzi którzy są w stanie coś takiego wykonać.

 

Można by zrobić zbiorczy wątek typu burza mózgów z którego wyekstrahujemy najlepsze pomysły.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Abraham Szechter Blumsztaj napisał:

Rnext, mogę Ci zmienić tytuł trochę, żeby do dyskusji zachęcić leniwych Braci?

ależ jak najbardziej.

 

p.s. burza mózgów myślę że wskazana.

Edytowane przez Rnext
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie logo, proste i symboliczne zarazem, zapadające w pamięci. Oczywiście kolorystykę można dowolnie zmienić.

 

1 Na pierwszy rzut oka widać litery B S czyli bracia samcy.

2 Litera S ma podwójne znaczenie bo oznacza również samicę.

3 Litera B wydłuża się i przechodzi podstępnie w kształt  męskiej armatki wraz z piłeczkami.

4 Zwróćcie uwagę iż owa litera B jest w centrum czyli jest najważniejsza, rozbija  S czyli samicę i ją penetruje.

 

 

Prosta symbolika, prosty znak, łatwo zapada w pamięci, można go umieszczać na koszulkach, kubkach, biżuterii, dla kumatych od razu do rozpoznania, mniej kumatym można wyjaśnić w formie ciekawej przypowieści.

 

Żeby zrobić z tego wersję RS czyli radio samiec, wystarczy delikatnie przerobić literkę B, kształt armatki z piłeczkami się zachowa, przekaz będzie ten sam. Oczywiście wersja SR będzie mogła oznaczać nie tylko Radio Samiec ale i Samcze Runo. Wszystko panowie w jednym znaku ukryte.

 

Zostawiam was z tą rozkminą i jadę na lody ;)

 

oBDGYsj.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Marek Kotoński zmienił(a) tytuł na Logo, logotyp, hymn i święta Biblia forum.

Brzytwo Mordechaju, przybądź z piekła! Przyzywamy Cię pejsaty demonie! Przybądź i stwórz logo doskonałe! Uczyń naszą sektę piękną marketingowo i artystycznie, przybądź i uczyń mnie najpotężniejszym guru sekty na świecie! 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SB, a zatem każdy logotyp z tymi literami niestety w naszym kraju niezbyt dobrze się kojarzy.

 

Kiedyś w rozmowie z @Abraham Szechter Blumsztaj padło samo określenie 'SAMIEC'. Jest proste, konkretne i nic nie trzeba do niego dodawać.

Dla potrzeby klarownego poglądu stron można by scalić wszystkie strony na jedną platformę opatrzoną nazwą SAMIEC z której użytkownik miałby dostęp do wszystkich funkcji jak: blog z artykułami, sklep, radio, forum (mogłoby zatrzymać nazwę BS jako subdomenę), w przyszłości moduł z newsami, itd.

 

Plus do tego określenia dopasować jakiś konkretny symbol kojarzący się z męskością. Ja proponowałem maczugę.

To stary symbol siły (dawniej fizycznej) a obecnie można pokusić się o nadanie mu znaczenia męskiej siły jako takiej.

Już od dawna jest trochę produkcji gdzie wykorzystuje się symbolikę człowieka pierwotnego do sprzedawania czegokolwiek. Przykład koszulki z napisem 'preferuję tradycyjne randki' i obrazkiem neandertala zaciągającego panienkę do jaskini jakie są sprzedawane przez stronę jebzdzidy.pl

 

Maczuga jest czytelna zarówno w dużej jak i małej skali, ma prostą zrozumiałą formę i konkretny przekaz. Dodatkowo zarówno jej kształt jak i rozmaite określenia (pała, laga) służy na określenie męskiego przyrodzenia.

Maczuga to jedna z najstarszych (jak nie najstarsza) broń która służyła nie tylko do polowania, ale do zdobywania i ustanawiania dominacji na danym terytorium.

Jej prosta symbolika jest tak głęboko związana z władzą, że do VIII w. na terenie Polski odmiany maczugi czyli buzdygan i buława były atrybutami wysokich rangą oficerów.

Wśród nas są ludzie z każdej warstwy społecznej dlatego jako wyraz jedności i podkreślenia biologicznych korzeni wg mnie lepiej użyć neolitycznego pierwowzoru.

 

Forma maczugi świetnie się sprawdzi w takich rozwiązaniach jak wpinki, spinki do mankietów (mosiądz/ZnAl), drobne gadżety (breloczki do kluczy, grawer na długopisie/zapalniczce), motyw do przeróbek na różnych wirtualnych i realnych 'orderach', czy dyskretne logo na koszulce a'la łyżwa Nike.

 

Mógłbym się zająć projektem logo + logotyp i określeniem kolorystyki a z czasem mógłbym projektować ordery i podobne duperele. Ale do webdesignu i spięcia wizualnego całego przedsięwzięcia będę potrzebował więcej rąk do pracy - zwłaszcza ludzi, którzy takie rzeczy robili. Dobrze by było zgrać jakiś mały team grafików i webdesignerów/developerów i zrobić osobny dział/temat, żeby mieć szybki kontakt i wymianę informacji.

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Endeg napisał:

Może lepsza zbitka to SB (Samiec Brothers, wtedy skrót S.Bro. z browarkiem się kojarzy), można tez skorzystać z V bo w esperanto samiec jest ładnie nazwany virseksulo  cos jakby seksualny wirażka.

 

 

Sama literka "V" mi sie podoba. Mozna troszke brainstorming zrobic...

Kojazy sie tez z "Victory". Tylko cholera pewnie juz 500 razy gdzies wykorzystana. 

 

A moze "V" do gory nogami? "Λ"

Hm, przypomina piramide mi troche... Pachnie na Illuminati... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 A Samiec z logiem maczugi to świetny pomysł. @Mordechaj B'rzyt-wa Twój geniusz jest nadzwyczaj wybitny w swej prostocie. Mi pomysł i logo bardzo się podoba.

 

Towar powinien być trudno dostępny np tylko kto zakupił komplet książek Marka może kupić gadżety.... tak aby lamusy nie hańbiły godła nosząc je bez przygotowania merytorycznego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc kiedyś w Szwecji oglądałem pradawne nordyckie ryty skalne. Mocno zapadło mi w pamięć w jaki sposób przedstawiano na nich samca alfę.

Gdy pojawił się ten temat pierwszym skojarzeniem były właśnie te symbole. Na pewno nie wyglądają jak logo siłowni czy klubu kibola :) Zobaczcie.

 

1824.jpgtanum.jpg

 

 

23%20Naskalne%20ryty%20w%20Uppland%20-%2S5008737.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Endeg napisał:

Pytanie laika-laikonika: dlaczemu samiec jest zaopatrzony w czerwony krawat?

 

Jeszcze zapytaj czemu stoi po lewej stronie napisu :lol:

 

Rozjebałeś mnie tym pytaniem, zwyczajnie czerwony z czarnym ładnie się komponuje, a kolorystykę i tak można dowolnie zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.