Skocz do zawartości

Czego teraz słuchacie?


deleteduser28

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

Pigalak to jej rewir wieczorami, rzadziej w dzień.
Wypachniona, wymalowana - rzygać się chce!
Że niby tak przypadkiem, że niby nic,
a tylko czeka na znak.
A potem byle prędzej, z byle kim, byle jak.

 

Cytat

ref.
Oko za oko,
ząb za ząb.
Dlaczego dupa za szmal?

....

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A proszę bardzo - Farin Urlaub - OK - 

 

 

Niemieckie to, ale bardzo mi się podoba ten motyw gitarowy :) 


To jest gostek z Die Arzte. Według Wikipedii - śpiewa tylko po niemiecku, choć zna kilka języków :) 
Tak gemańce swój język kochają. A Polacy? - Na dwa tygodnie wyjdzie do UK i już nie zna polskich słów.


 

@RedBull1973 - Fajna wersja. Tej nie znałem :) Dzięki Ci, Bracie :) 

 

Edytowane przez Dobi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.12.2016 o 21:43, Mnemonic napisał:

Ehhh... KULT (i praktycznie wszystko co zmajstrował Staszewski) w moim życiu jest obecny stale i permanentnie. Niemal nie rozumiem jak można go nie słuchać :P

 

Ja też podobnie, znam całą dyskografię mniej więcej na pamięć. A słyszałeś ostatni Kult, jak wrażenia?

 

Wracam do niego cały czas od premiery i jakościowo(głównie tekstowo) w moim odczuciu jest lepiej niż na 3  ostatnich albumach(wspominałem o tym wcześniej w wątku).

Już zdawało się, że Kazik permanentnie zażegnał kryzys twórczy, który przejawiał się u niego od czasu mniej więcej "czterdziestego pierwszego".

Ale na wydanym ostatnio suplemencie są takie kwiatki tekstowe jak:

 

słońce to słońce

a chmury to chmury

wypad stąd

ty debilu ponury

 

(...)

 

czarne słońca

i tak bez końca

ale nie można żyć

bez dostępu słońca

 

:blink:

 

Rozumiem, że wydźwięk tamtego kawałka to coś w stylu "świat jest taki jaki myślisz, że jest" (Huna), ale literacko to jest hmm. :lol:

Jedynie "Na dworze twego rodzaju" mocarne i kwalifikowałoby się na longplaya, "polityk muzykiem" gdyby nie refren byłby git, reszta 4/10.

 

A dzisiaj Dżi Dżi de Agustino. Gimby znają tylko jeden instrumental, wykorzystany przez Cypisa w którymś z ostatnich numerów.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RedBull1973 dzięki za ten kawałek, katuję go w różnych wydaniach od miesiąca.

 

To i ode mnie będzie coś w klimacie:

 

 

 

To co mi się najbardziej w tym utworze podoba wjeżdża w 1:46. O matko, ale to jest klasyka, aż mi się zimno robi i dreszcz przechodzi. :D 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eredin, to jest wersja "Only You" wyprodukowana przez mojego kumpla :lol:

Jeszcze ciekawsza jest wersja "SLOW".

 

Rafał dostał do Zanettiego taśmę studyjną z "Only you" , miał więc odseparowane wszystkie 16 ścieżek do dyspozycji przy swoim remiksie.

Szukał po całej Warszawie sprzętu, żeby to zgrać, nie była to prosta sprawa.

Podobno pomimo pozornej prostoty utworu, tam były zastosowane ciekawe triki , ogrom pracy i kunsztu realizatora, żeby to wszystko zabrzmiało , jak brzmi...

 

https://www.discogs.com/Savage-Only-You-30th-Anniversary-Remix/release/5790137

Edytowane przez RedBull1973
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.