Skocz do zawartości

Skuteczność niskich kopnięć w uderzanych sportach walki


Rekomendowane odpowiedzi

Fajna analiza skuteczności niskich kopnięć w walce, tutaj  przedstawiciel kickboxing w walce z zawodnikiem muay thai

 

 

z wlasnego doświadczenia, sparowałem z przygotowującymi się zawodnikami muay thai, nawet lekko wyglądające wewnętrzne kopnięcia na udo robią swoje, powtórzone kilkakrotnie potrafią odciąć mobilność w nogach (o fioletowych krwiakach przez 2-3 tygodnie nie warto wspominać :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przekrojowo (mma), często boks czysty

niestety coraz mniej czasu i dojazdy przez zatłoczone miasto - trening 1,5 godziny z dojazadami razem 3,5 godziny;  a nauka kuleje w tym czasie

 

18 minut temu, Mosze Red napisał:

 

 

Na tym filmiku też będzie kilka ciekawych akcji tego typu w wykonaniu najlepszych:

 

 

 

 stare K1, Feitosa Greco dobre kopnięcia, potem niestety zaczęli odstawać boksersko w zestawienia  zawodnikami z holandii 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trenowałem tajski kilka lat. Low-y maja potężną moc niszczenie:) O ile rzadko się zdarza aby jednym zrobić od razu znaczącą 'krzywdę' o tyle przyjęcie kilku na udo u niezaprawionej osoby momentalnie spowoduje problem z postawieniem ciężaru na tej nodze więc dużo zmniejszy jej motorykę.

W odróżnieniu od KB, w tajskim dochodzą łokcie i kolana, które piekielnie sprawdzają się w klinczu. I tak osoba trenująca boks może być bardzo zaskoczona jak 'bliski' jest to klincz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja się kiedyś też "złapałem" z chlopakiem który trenowal kickboxing. Na treningach boksu wiadomo trenowałem same łapy i jak dostałem wlasnie takie niskie kopnięcie to byłem w niezłym szoku. Poczułem się jakbym się bił pierwszy raz. Totalnie mnie to wybiło z rytmu. Wyłapałem tak pare kopów na jedną nogę i przez tydzień potem kulałem. Kopnięcia robią robote

Edytowane przez hermes
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Low Kick- jedyne kopnięcie, które nadaje się na tzw. ulicę w pojęciu szeroko pojmowanym.

Z nożnych praktycznie nie robię już nic innego.

0,17 ;) ale cały filmik spoko.

 

A tutaj, klasyk, który pomimo tego, że widziałem 5638 razy powoduje u mnie paranoiczny wręcz śmiech:

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.