Skocz do zawartości

Jaki smartfon dla guru sekty?


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

Nokia 808 to właściwie aparat fotograficzny z telefonem, zajebista optyka. Ze starych Nokii polecam jeszcze N8 - niestety Symbian to trup, a to był chyba najlepszy aparat jaki miałem pod każdym względem. Co do tych Xiaomi co Marek pisze, to kupiłem do synowi, używa już pół roku i jest gitara, z tym że potłukł szybkę (upadek). Wad w zasadzie brak. Ja używam wyłącznie Samsungów, bo bardzo odpowiada mi optyka w sensie zdjęć, które są nieco przerysowane, ale takie właśnie lubię. Nawet Sony Z5 siada przy Galaxy, nie wspominając już i Iphone.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ja zwariuję. Co wybrać? 

 

Może skonkretyzuję swoje cele - miałem w zamyśle kręcenie jakichś filmików na youtube, np. recenzję samochodu, więc pomyślałem że jak mam mieć smartfona, to niech kręci też dobre filmiki. Nokia 808 co mi polecacie faktycznie, aparat szokująco dobry, ale nie ma LTE i slotu na dwie karty, ma fatalną rozdzielczość, a ja chciałbym żeby jednak na ten net czasem wejść. Oczy nie wytrzymają za długo patrzenia w takie gówienko, ale meila zawsze sprawdzę, na fejsa też luknę i git. A w 808 to byłaby masakra. 

 

Wszyscy mi mówią, że jeśli chodzi o cenę w stosunku do możliwości, xiaomi miażdży wszystkich - ale co z tą gwarancją? I jak one kręcą filmiki? Nie, ja zwariuję od mnogości wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra strona z porównaniem wielu modeli smartphonów http://www.kimovil.com/en/

Tutaj link do polskiej strony xiomi http://xiaomi.com.pl/kategoria-produktu/telefony-2/

 

Tu masz porównanie Mi4 i Mi4c, 635 i 750pln w pl http://www.kimovil.com/en/compare/xiaomi-mi4-2gb-16gb,xiaomi-mi4c

Ja też szukam tel dla siebie, jest za dużo opcji, można się pogubić.

Te xiomi wydają się być ok, po co przepłacać za markę. Mają polską dystrybucję, gwarancja.

Żona brata kupiła szajsunga za 1,5k pln po 3 miesiącach się zepsuł. wow niezły wynik...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku zainteresuj się telefonem Xiaomi Redmi 3. cena/jakość wypada bardzo dobrze - 600zł.
Po wygooglowaniu pojawi się mnóstwo testów, recenzji, widzę że również są jakieś testy video.
Polska dystrybucja rozwiązuje również serwisowe obawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle że spokojnie wystarczyłby Ci LG Spirit LTE. Sama nazwa Spirit to juz coś dla guru - duch :)

Najlepszy serwis w razie wpadki ( z tego co mi kolega z EURO RTV mówił). I śpisz spokojni, bo nie ma to jak markowy telefon.

Wyswietlacz 4,7, model LTE ma 8 Mpix aparat no i oczywiście LTE, 4 rdzenie, pamieci tylko 1GB, ale więcej to tylko dla dzieci co w gierki grają.

Pamiętaj ze nowe telefony mają karty mikro sim czyli trzeba dociać stara kartę ewentualnie iść do salonu. Nie ma jedynie slotu na dwie karty sim - da się przeżyć.

           Potwierdzam też że dla twoich wymagań wystarczy również Windows Phone i telefony microsoftu - lumie.

Sprawnie działająca nawigacja, szybkie. Ale system dla upośledzonych (kafelki).

 

Dodam jeszcze że chcąc mieć dwa numery tel. wystarczy wykupić taką opcję w swojej sieci. A dużo internetu to jest w sieci Play wiec problem dwóch kart wydaje się być rozwiazany.

A do obsługi LTE karta w standardzie LTE, czyli pewnie wymiana na nową.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem oglądałem recenzje xiaomi, i myślałem że zwariuję - są super, ale żeby działały trzeba jakąś nakładkę zastosować która muli bo one nie są po polsku. Nie rozumiem, nie ma androida przetłumaczonego, czy co?

 

Ale danymi technicznymi xiaomi miażdży wszystko inne w kontekście ceny - a LG spirit przy mi4c to jak trabant przy mercu :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku zobacz na to forum http://telchina.pl/

Duuuużo informacji, okazuje się że xiomi nie ma oficjalnej dystrybucji w pl.

Tak więc można sobie zamówić z Chini jakoś kurierem dhl przesłać przez uk - unikając vatu 23%.

Ja generalnie się zastanawiam między mi4 - lepsza bateria, design, camera orac mi4c - lepszy procek, łączność, dual sim.

Chyba wezmę tego mi4 a jak coś będzie za słaby to zawsze można się przesiąść na lepszy model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedziałem kiedyś w telefonach których miałem bardzo dużo. Wiem dobrze, że aby wybrać dobry telefon, to taki który się nie tnie. Poleciłbym Ci iPhone'a, ale napisałeś, że chcesz dual sim. Moim zdaniem popatrz na jakieś telefony Microsoftu, powinieneś byc zadowolony. 

Edytowane przez Qaikwow
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku musisz wiedzieć jedno, że 13 mln pikseli w XIAOMI nie równa się 13 mln pikseli powiedzmy np w SONY porównując zdjęcia xiaomi będą wyglądały blado to coś takiego jak z telewizorami np taki thomson jego kolory i nasycenie będzie o wiele słabsze niż jakieś lepszej firmy w tym samym segmencie. 

Warto to wziąć pod uwagę przy kupnie bo czasem lepiej kupić lepszy jakościowo telefon niż jakiegoś chińczyka który oferuje te same parametry a nawet większe, co z tego jak jakościowo jest przepaść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Qaikwow napisał:

 Moim zdaniem popatrz na jakieś telefony Microsoftu, powinieneś byc zadowolony. 

 

 

Moim zdanie również :)

 

Pisałeś Marku że chcesz coś z dual sim i LTE. Z tego co zauważyłem LTE wcale nie jest dużo szybsze od 3G/H+, nie wszędzie jest zasięg no i baterie bardziej żre.

Do okazjonalnego przeglądana internetu 3G wystarczy aż nadto.

 

Lumia 640 albo 640 XL (lepszy aparat) z Windowsem Mobile 8.1 . W sieci nie ma chyba żadnej negatywnej o nich opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się bardziej lumia 650 podoba.Kupie ją dla siebie.Patrz się bardziej na to czy telefon będzie dopasowany do twoich potrzeb.Do zwykłego użytkowania nie potrzeba 8 rdzeni.Windows jest na tyle dobrze zoptymalizowanym  systemem ,że nawet na słabych telefonach działa płynnie.Minusem jest mniejsza ilość aplikacji,ale dla osób które wymagają podstawowych funkcji  czyli internetu,aparat,gps i sprawnego działania to nie problem.Plusem lumi jest to ,że można ją podłączyć pod monitor i używać jako pc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.07.2016 o 15:38, self napisał:

Mi się bardziej lumia 650 podoba.Kupie ją dla siebie.Patrz się bardziej na to czy telefon będzie dopasowany do twoich potrzeb.Do zwykłego użytkowania nie potrzeba 8 rdzeni.Windows jest na tyle dobrze zoptymalizowanym  systemem ,że nawet na słabych telefonach działa płynnie.Minusem jest mniejsza ilość aplikacji,ale dla osób które wymagają podstawowych funkcji  czyli internetu,aparat,gps i sprawnego działania to nie problem.Plusem lumi jest to ,że można ją podłączyć pod monitor i używać jako pc.

 

O lumii: http://www.spidersweb.pl/2016/03/lumia-650-recenzja-opinie.html o pracy na dużym monitorze nie ma mowy ze względu na słabość procka, próbowaliście czy wam działa?

 

 

Panowie, można zwariować. Ale po wielu analizach doszedłem do wniosku, że jeśli chodzi o cena/jakość, wybór jest tylko i wyłącznie jeden: http://xiaomi.com.pl/produkt/telefon-xiaomi-mi4c-216gb-lte/  cena z wgraniem miui polska rośnie do 735zł ale nie piszą brutto czy netto, sukinsyny.

 

Brać? Źle piszą w sieci o tym sklepie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochany Marku, ja pragnę cię przestrzec, telefony od xiaomi nie są dla leni, będziesz musiał wgrać samodzielnie europejską wersję orpogramowania i masę innych rzeczy. Jak chcesz kupować coś od xiaomi to tylko z tego sklepu: http://xon24.eu/21-xiaomi oni sprowadzają towar do polski prosto od xiaomi. Tylko musisz się ich zapytać czy ci wgrają Global ROM (on ma język polski i google play). Najlepiej napisz po prostu do nich emaila. 

 

Co do mi4 to powiem tylko tyle, że sam go mam i telefon jest bardzo przyjemny, szybki i ładny. Nic się nie zacina, aparat robi dobre zdjęcia, wyświetlacz ma ładne, żywe realistyczne kolory i rewelacyjną jasność. Tylko ma jeden ogromny minus - ekran się strasznie rysuje. Mam na nim już masę rys, a mam go dopiero kilka miesięcy, więc jak kupujesz mi4 to koniecznie kup sobie szkło hartowane i naklej na ekran. 

 

Tutaj masz największe polskie forum o xiaomi i miui - poczytaj sobie, ewentualnie zarejestruj się i zapytaj się: https://miuipolska.pl/forum/

 

Możesz sobie także kupić ten telefon: https://www.youtube.com/watch?v=5j0QVkljZfw - Ulefone Vienna - on ma również bardzo silne podzespoły i dobry aparat. Dodatkowo chyba od samego początku ma wgrany system z językiem polski, a jakby jeszcze tego było mało to producent ci od razu na telefon nakleja szkło hartowane. Oglądnij sobie ten filmik :)  

 

http://www.geekbuying.com/item/-HK-Stock-Ulefone-Vienna-5-5inch-FHD-4G-LTE-Android-5-1-3GB-32GB-Smartphone-64-bit-MTK6753-Octa-Core-13-0MP-OTG-Touch-ID-Gray-364210.html?utm_source=youtube&utm_medium=referral&utm_campaign=Ulefone-Vienna - tutaj go masz za 150 dolarów ~600 złotych. 

Edytowane przez Spira
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spira, ale oni wgrywają MIUI co napisałem za opłatą - a Twój sklep to drożej jest, co w zamian dają?

 

A co do Ulefona , to mnie teraz rozjebałeś normalnie... dobry! Bebechy mocne, gwarancja, hujowa nazwa ale jebać to.

 

i co wybrać?

 

A może się wkurwić, i kupić z morele nowego ajfona? Niby stać mnie, ale nie mogę się tak cholera ogołocić :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to zrób tak, idź do jakiegoś ogromnego saturna (albo do innego tego typu miejsca) i się pobaw wszystkimi telefonami. Oni mają je na wystawach, normalnie są włączone i normalnie działają. Bierzesz jednego do ręki i się nim bawisz. Porównujesz, który ci lepiej leży w dłoni, który ma przyjemniejszy dla ciebie system operacyjny (nakładkę) itd. W sumie to wystarczy, że sobie zrobisz wycieczkę do jakiejś dużej galerii handlowej, w której jest masa sklepów z elektorniką - na pewno tam będzie np. stoisko samsunga, a w nim wszystkie jego telefony. Podytykaj sobie S7, S7 Edge itd.

 

Jak chcesz ajfona to koniecznie przed zakupem weź go sobie do ręki. Zrób to co napisałem, zrób sobie wycieczkę do galerii/ogromnego sklepu z elektroniką i pobaw się telefonami.

 

Afjony to dość specyficzne telefony, koniecznie musisz się nim pobawić nim go kupisz. Poza tym musisz sobie odpowiedzieć na pytanie ile cali ma mieć ekran, bo rozmiar ekranu jest najważniejszy. Są tacy, którzy lubią 4 cale i więcej niż 4 cale to dla nich cegła, a są tacy, którzy 5.5 cala uważają za minimum. Kwestia gustu i ci i ci mają rację. 

 

Jak już sobie wymacasz wszystkie telefony, które tylko znajdziesz to podejmij męską decyzję. Ulefone ma 5.5 cala, xiaomi 5 cali, rzucasz monetą i kupujesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilkadziesiąt km od siebie najbliższy, a z brzuchem ostatnio bywa różnie, więc nie pojadę.

 

Jeśli chodzi o ajfona, nieważne jak się go trzyma, na pewno dobrze, miliony ludzi nie mogą się mylić. No i jabłuszko... lans, lans, lans. Dobra odsprzedaż, serwis.

 

Co do tele, to czuję jednak że mimo wszystko xiaomi będzie lepszy od vienna, a może wziąć mi5? 

 

A czy duża różnica będzie w działaniu między mi4c - 2 a 3GB ramu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę jeszcze raz. Z ręką na sercu mogę polecić wszystko co od Microsoft lub Nokii z napisem Lumia. Soft jest po prostu przezajebisty, nie wiesza się tak jak kolega wyżej wspomniał, działa na każdym modelu bardzo dobrze. Jedynie wystarczy wybrać wersję z dobrą optyką żebyś mógł kręcić w miarę dobre filmy. Wiadomo to nie będzie kamera ale zawsze coś w miarę dobrego. Iphona też mogę polecić jeśli chodzi o niezawodność i nie przeszkadza Ci ładowanie baterii codziennie. Jednak sprzęt ten jest drogi bo reklama na przestrzeni lat zrobiła swoje. 

 

Ew. kup coś co polecają ludzie w postach, jeśli się nie spodoba to odsprzedasz z niewielką stratą i kupisz coś innego. Jednak będzie to zbędne tracenie czasu. No ale nic innego nie wymyśli...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od zawsze hejtowalem iphona i iOS. Uzywam od 2 lat iphona 5s 16GB i przez ten czas tylko raz mi sie zawiesil, a poza tym zero problemow, doslownie zero. Jak bede przedluzac teraz umowe to wezme Iphone se (taki 5s ale z bebechami od 6s). Nie wracam juz do androida, bez porownania ios dla mnie jest stabilniejszy i plynniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.07.2016 o 13:10, Don Salvatore napisał:

Marku musisz wiedzieć jedno, że 13 mln pikseli w XIAOMI nie równa się 13 mln pikseli powiedzmy np w SONY porównując zdjęcia xiaomi będą wyglądały blado to coś takiego jak z telewizorami np taki thomson jego kolory i nasycenie będzie o wiele słabsze niż jakieś lepszej firmy w tym samym segmencie. 

Warto to wziąć pod uwagę przy kupnie bo czasem lepiej kupić lepszy jakościowo telefon niż jakiegoś chińczyka który oferuje te same parametry a nawet większe, co z tego jak jakościowo jest przepaść.

 

Chłopaku nie siej fermentu. Jak nie wiesz to nie pisz albo pisz : "...moim zdaniem..." ;)

W mi4 masz aparat SONY 

The camera Xiaomi Mi4 2GB 16GB 4G 
is a 
IMX214 Exmor RS of
13.1 megapixels and aperture f/ 1.8

http://www.sony.net/Products/SC-HP/new_pro/april_2014/imx214_e.html

 

Oceniany bardzo wysoko, więc porównanie do telewizorów thompson jest nie na miejscu.

Coś nie coś wiem, przez 2 lata naprawiałem laptopy, desktopy, czasami też smartphony i mp3.

Zamawiam tego mi4 i sam go przetestuje. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 tygodnie temu kupiłem telefon wybór padł na Xiaomi Redmi Note 2 Prime, dokładnie przeanalizowałem wszystkie Xiaomi, ten jako jedyny z tych lepszych ma dual sim i wejście na kartę pamięci, do tego wymienna bateria. Większość Xiaomi ma hybrydowy slot znaczy ze masz albo dual sim albo karte sd (np. redmi 3). Jak kupisz na http://xiaomi.com.pl/ nie musisz martwić się o nakładki i masz 2 lata gwarancji w Polsce. Mój przyszedł od razu z wgraną polską nakładką. Wszystko śmiga pięknie, zdjęcia i filmy nagrywa świetnie, przepaść do poprzednich moich smartfonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem brać Xiaomi. Ale jest coś podobnego o prawie takich samych parametrach i tej samej cenie. Ja kupiłem Meizu m2. Recenzje ma bardzo dobre. Śmiga mi już z pół roku, polskie oprogramowanie, 2 karty, bebechy jak w Samsungach droższych co najmniej 2 razy. Bardzo szybki i wygodny. Nie zamieniłbym na nic innego. Huawei p8 lite też spoko, ale droższy. 

 

W tej cenie chyba nie ma nic lepszego od Xiaomi/Meizu. Wziąłem tego drugiego bo po prostu był na miejscu w xkomie. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowie, ja zwariuję.

 

Brać? http://xiaomi.com.pl/produkt/telefon-xiaomi-mi4-16gb-lte/?attribute_kolor=biały  jest tylko biały (rasiści!). Oczywiście szkiełek nie ma na stanie, folia wystarczy?

 

i czy takie coś brać do niego, czy nie ma sensu? http://xiaomi.com.pl/produkt/etui-flip-case-do-xiaomi-mi4/  Wkurza mnie że trzeba otwierać to żeby dostać się do smartfona.

 

Coś jeszcze byście mi do niego doradzili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.