Skocz do zawartości

Dziwne sny


seba33

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym was Drodzy Bracia zapytać o pojawiający się motyw w moich snach. Mam tak odkąd pamiętam. A mianowicie: dość często śnią mi się pociągi i tory kolejowe. W różnych sytuacjach, momentach itp. I tak np raz śniło mi się, że jestem w wagonie bydlęcym i jadę do obozu koncentracyjnego, innym razem dziki zachód i bandyci na koniach dokonujący napadu na pociąg, którym jadę. Oczywiście wielokrotnie śniły mi się normalne podróże pociągami czy same składy osobowe czy towarowe. Często śnią mi się też tory kolejowe i moja miejscowość z dzieciństwa, gdzie szyny ułożone są w abstrakcyjnych miejscach np. w ogródku czy na trawie przed blokiem. Co dziwne kiedyś śniła mi się linia kolejowa, która przebiega przed moim blokiem i łączy się z przyzakładową bocznicą kolejową, która istnieje naprawdę. I tutaj co najdziwniejsze. Interesuję się historią i znalazłem w internecie projekt linii kolejowej z mojej miejscowości, która... była niemal identyczna z tym co mi się śniło. Jak się okazało z braku funduszy zaniechano jej budowy, a było to zanim się urodziłem. Nigdy o tym nie słyszałem, nikt z rodziny czy znajomych też nie, dlatego wykluczam aby ktoś mógł mi kiedyś o tym powiedzieć.

 

Co w tym najdziwniejszego. Nigdy nie interesowałem się specjalnie pociągami, wiadomo w dzieciństwie nieraz patrzyłem z ciekawości na przejeżdżający pociąg, ale nie było to jakaś nadmierna fascynacja, ot chyba tak jak każdy w młodym wieku. Nie mam żadnej traumy, przeżyć itp spowodowanych jakimś zdarzeniem, które mogło pozostawić ślady w podświadomości. Rodzina też zaprzecza, by cokolwiek było we wczesnym dzieciństwie. Pytałem matki czy może jak była w ciąży coś się stało, ale tu również nie. Obecnie zdarza mi się podróżować pociągami, ale traktuję to jako normalny środek transportu, który nie wywołuje u mnie jakichś emocji.

 

I teraz mam pytanie: Czym może być to wszystko spowodowane. Nie mam z tym jakiegoś problemu, po prostu strasznie mnie to ciekawi. Czy może jest to jakieś wspomnienie z poprzedniego wcielenia, które wywarło na mnie tak duży wpływ, że teraz się przejawia w snach? Czytałem różnego rodzaju senniki, ale tam sami wiecie jak jest wyjaśnione. Co o tym myślicie, ma ktoś coś podobnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj... ja na przykład kiedyś taki sen... śniło mi się , że szedłem gdzieś po łące, piękne słońce , piękne krajobrazy i nagle w moją stronę na koniu jedzie piękna naga dziewczyna...

i wtedy się obudziłem...łąka i piękna dziewczyna zniknęły... a koń stoi .... ;D sorki, ale nie mogłem się powstrzymać ;)

Całkiem prawdopodobne jest to, że gdzieś Ci się z tym wszystkim spotkałeś w swoim życiu , ale na poziomie świadomym po prostu tego nie zauważyłeś.

Wiesz, że podobno wszyscy ludzie , którzy się nam śnią to ludzie, których gdzieś mijałeś w życiu? Jasne, że nie sposób ich wszystkich zapamiętać ale podświadomie jednak wiele rzeczy kodujemy a później mózg sobie to wszystko porządkuje w nocy i wychodzą tego typu filmy

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.