Skocz do zawartości

Festiwal Orle gniazdo.


Eryk

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

W miniony popiątek miałem okazję być na festiwalu muzyki tożsamościowej "Orle gniazdo".  Nigdy wcześniej nie byłem na tego typu imprezie i trudno mi to porównać do Openera czy Woodstoku bo tam mnie w ogóle nie ciągnie. W każdym razie rozmachem im nie dorównuje. Na festiwalu ogólnie picie ale spokojnie poza dwoma przepychankami z czego jedna w obronie czci niewiasty, do której ktoś powiedział, żeby się odpierdoliła za został obalony przez łysego chyba kolegę bo na parę nie wyglądali. Czy zaruchał to nie wiem :).. Ochrona się spisywała. Generalinie impreza niezła, można było postrzelać z łuku, wiatrówek, rozebrać i złożyć kałacha oraz zmierzyć się na topory z wojami wcześniej ubierając się w hełm i kolczugę. Była też możliwość zakupu literatury historycznej. Muza fajna.

To tak tytułem wstępu o samej imprezie.

Siedząc sobie na ławce i sącząc piwo przysłuchiwałem się rozmowie a w zasadzie monologowi faceta, któremu przysłuchiwali się i potakiwali pewien łysy pan o niezbyt solidnym karku oraz gruba dziewczyna.

Dżentelmen ten opowiadał o swojej bujnej młodości ( na oko miał jakieś 33lata a jaki wyrok miał to nie wiem). Siedział za zabójstwo jakiegoś "menela", za co miał szacun w więzieniu bo reszta to siedziała za ćpanie, alimenty itp. Opowiadał jak to poniewierał pijaków z osiedla, jak to wrzucił petardę do meliny a tych co nie widząc na oczy wytaczali się ze środka to po kolei napierdzielał czy też jak skatował dwucalowa rurą faceta w akcie zemsty za to, że ten z kumplami go wcześniej obił. Sprawiało to wszystko wrażenie, że jest dumny z tego co robił bo kiedyś podszedł do niego chłopak z osiedla i mu podziękował za to, że mu obił staruszka pijaka i ten się nawrócił i zajął rodziną.

Z rozmowy wynikało też, że dżentelmen ma obecnie dziewczynę sporo młodszą i że świata po za nią nie widzi ale czeka jeszcze na dwóch z pięciu z gości, którzy go obili ale siedzą teraz w Hiszpanii a jak wrócą to im da popalić.

Przez krótką chwilę biorąc pod uwagę fakt nawrócenia pijaka zastanawiałem się czy to bohater pozytywny czy negatywny. 

Krótka to była chwila. 

Czy wszystko co mówił było prawdą nie wiem.

 

Ze względu na relację zostawiamy tak jak jest. Q

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.