Skocz do zawartości

Pytanie do Was - co z gościem zrobić? Zadecydujcie.


Marek Kotoński

Co zrobić z forumowiczem?  

32 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co mam z nim zrobić?

    • Wyjebać i ban.
    • Podziękować za próbę ochronę mnie i forum. Przeprosić za brak zaufania. Polizać po jajcach.
      0
    • Zgłosić próbę włamania policji.


Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa jest prosta. Jak była ostatnia awaria trwająca prawie cały dzień, dostałem meila z firmy która obsługuje moje serwery (strony, forum itd.), że ktoś chce zmienić hasło - dostałem też IP osoby która chciała tego dokonać. Sprawdziłem, i był to imć forface8. Zdziwiłem się, bo udzielałem rad tej osobie dzień czy dwa wcześniej przez wiadomości. Napisałem do niego, ale znikł. Napisałem na meila podanego przy rejestracji, i dopiero teraz dostałem odpowiedź.

 

Wklejam wam rozmowę, żebyście ocenili sytuację i zadecydowali co mam z nim zrobić. Po ostatnich akcjach z Vincentem, obawiam się że mam zaburzone postrzeganie ludzi.

 

Napiszcie co o tym sądzicie, i co zrobić z gościem - ban i wyjebać, podziękować? Mi się w głowie cisną różne brzydkie słowa na jego temat, a tłumaczenie jest ofensywne, piękne w swej bezczelności. Tylko czy ktoś taki nie napisałby do mnie, że ma zamiar taki "test" zrobić? Znikałby na dłuższy czas po tym, bez meila żadnego? No ale zadecydujcie a ja zrobię co zechcecie.

 

Nasze meile, czytać od dołu:

 

 

Pokazało nazwę użytkownika oraz strukturę katalogów na serwerze. Droga do dalszej destrukcji jest prosta.
 
W dniu 13 lipca 2016 10:35 użytkownik Zenek Pobieda <[email protected]> napisał:
Oczywiście. Przyczyna była prosta. Komunikat o błędzie w niedziałającym chwilowo forum pokazywał zbyt wiele szczegółowych informacji. Komunikat ten ułatwiał zniszczenie forum i chciałem Ci pokazać, że przy odrobinie dobrych chęci i takiej "pomocy" jest to możliwe. Co prawda nie udało mi się to do końca, bo nie miałem czasu, ale komunikat po logowaniu by pozostał.
Oczywiście nie miałem na celu zniszczenia forum, bo chcę, żeby istniało, a chciałem pokazać Ci, że tak nie może być. Próbowałem to zrobić w dobrej wierze :)
 
W dniu 13 lipca 2016 10:26 użytkownik <[email protected]> napisał:
No hej,
 
Możesz mi napisać, dlaczego próbowałeś się włamać na moje konto w linuks.pl?
 
W dniu 2016-07-13 09:41:29 użytkownik Zenek Pobieda <[email protected]> napisał:
Cześć,
 
miałem dwutygodniowy urlop. Odezwałem się na braciasamcy.pl
 
W dniu 8 lipca 2016 01:23 użytkownik <[email protected]> napisał:
Witaj kolego, możemy zamienić dwa słowa?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ban.

 

A on próbował zmienić hasło swoje, roota, admina ?

Abstrahując od tego czy te "haker" rzeczywiście byłby w stanie to zrobić, to powinien powiadomić Admina o chęci lub możliwości takiej zabawy.

Do tego podać szczegóły co, gdzie i jak w celu przekazania ich do firmy hostingowej, która jest władna uszczelnić temat.

 

K..wa, nie rozumiem często ludzi, chyba za prosty jestem ...

 

@Mosze Red ma rację ....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie chujowe zachowanie. Najpierw powinien cię uprzedzić, wręcz zapytać o zgodę. Ja bym skurwiela zablokował wszędzie, bo miałem włam na własną stronę internetową. Prawdziwy włam. Wiem, co to znaczy złamanie haseł na serwerze i walka z chujami. No i zalecam mieć kopię zapasową, chyba wszystkiego :D Niezależnie od jego intencji, bo tego się nigdy nie dowiemy naraził cię na duży stres. Jestem zdecydowanie za banem. Takich rzeczy nie robi się bez uprzedniej zgody. Poza tym prawdziwy profesjonalista nie robi audytu bezpieczeństwa za darmo. Za takie usługi się płaci i to grubsze pieniądze. Kurwa, co za ludzie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja odpowiem pytaniem na pytanie - a co musiałby ten chłopak zrobić, abyś go bez zastanowienia zablokował, skoro teraz się zastanawiasz nad tym, czy to zrobić? Skasować Ci skutecznie wszystkie dane? Uniemożliwić wejście na własną stronę internetową? Ukraść i sprzedać adresy internetowe użytkowników forum? Zażądać opłaty za oddanie dostępu do strony? Nie dajmy sobie wciskać gówna w uszy, nieważne czy przez kobiety, czy przez facetów!! Ban dla niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ban - jeżeli wiedział o niebezpieczeństwie winien to zgłosić. Jeżeli ma wiedzę nt. informacji jakie się pojawiają, wie też że jest to prawnie niedozwolone. Rozważyłbym również zawiadomienie do Prokuratury o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłosić na policję. Facet był o krok od przejęcia dostępów do Twojego forum. Nikt nie wie co by się stało gdyby faktycznie udało mu się uzyskać dostęp.

 

Aczkolwiek człowiek ten zwrócił uwagę na istotny problem. Nie może być tak, żeby wypuszczać w świat jakiekolwiek nieprzetworzone komunikaty o błędach czy Stack Trace.

Może to być bardzo niebezpieczne i jest absolutnie nieprofesjonalne. Pogadaj o tym z adminem, bo taka sytuacja nie powinna się powtórzyć.

 

W razie awarii użytkownik powinien zobaczyć statyczną stronę błędu, np coś w tym stylu https://www.gog.com/error/404 (analogicznie powinno być dla kodu 500)

 

Edytowane przez Nomorepanic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to nie podpada pod (cyber)terroryzm? ABW i MSWiA będą bardzo zainteresowane tematem w związku z ich "programem ochrony cyberprzestrzeni RP". Gość nie miał autoryzacji do żadnych tego typu działań.

Nie wierzę w ani jedno jego słowo tłumaczenia. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurwa policja i prokuratura bo gosc sie chcial wlamac na forum... Ja pierdole. Napiszcie do FBI i CIA jeszcze. Zbanowac gnoja, gdyby chcial zrobic to w dobrej wierze to by ci powiedzial, ze sa luki w zabezpieczeniach. Takie pierdolenie. "Chcialem zajebac psa lopata zeby pokazac, ze lopata moze zaszkodzic psu. W dobrej wierze! :) "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, greturt napisał:

Kurwa policja i prokuratura bo gosc sie chcial wlamac na forum... Ja pierdole. Napiszcie do FBI i CIA jeszcze. Zbanowac gnoja, gdyby chcial zrobic to w dobrej wierze to by ci powiedzial, ze sa luki w zabezpieczeniach. Takie pierdolenie. "Chcialem zajebac psa lopata zeby pokazac, ze lopata moze zaszkodzic psu. W dobrej wierze! :) "

Czegoś nie rozumiesz. 
Dobrać się do dupy jednemu TAK, by reszta 2x się zastanowiła. 
Dla przykładu. Dla zasady

Edytowane przez The Saint
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest warte zachodu, wluczenia sie, jebania z pismami? To nie sredniowiecze, ze na srodku placu sa dyby i winowajca jest wystawiony na publiczne potepienie. Ukarac mozesz, ale nikt o tym nie uslyszy wszemi wobec. Zwiekszyc zabezpieczenia i perm ban u internet providera a nie po IP bo dziecko przez proxy je umie zmienic. Takie moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielam zdanie chłopaków o zgłoszeniu na policję i prokuraturę. Nie znam się na prawie, ale kurwa... Można to zrobić informując Cię. Wtedy pewnie byśmy na flaszkę się zrzucili, bo to faktycznie ma pomóc w zabezpieczenie, ale w ten sposób? Przykład z psem i łopatą doskonale odzwierciedla sytuację.

1 godzinę temu, Aumakua napisał:

@forface8 napisał:

...Komunikat ten ułatwiał zniszczenie forum i chciałem Ci pokazać, że przy odrobinie dobrych chęci i takiej "pomocy" jest to możliwe. Co prawda nie udało mi się to do końca, bo nie miałem czasu, ale komunikat po logowaniu by pozostał...

 

 

Przecież to jawna kpina w oczy. Zmieniłem nawet kolor czcionki by pokazać co się dzieję. Marek, to nie przelewki. Albo forum, albo internetowy niebyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, greturt napisał:

Czy to jest warte zachodu, wluczenia sie, jebania z pismami?

 

Wydruki od dostawcy usługi.

 

Korespondencja i numery ip są.

 

Wystarczy wysłać jedno pismo z zawiadomieniem o popełnieniu przestępstwa, które z radością naszykuję. Później machina ruszy i jest ze strony forum/Marka bezobsługowa. Wszystkim się zajmie prokuratura.

 

Ewentualnie mogą się kontaktować z dostawcą usługi/ serwera, na którym jest umieszczone forum.

 

Tu nie ma żadnego zachodu, jedno pismo i kilka wydruków.

 

Ciekawe czy byłbyś tak pobłażliwy gdybyś złapał za rękę złodzieja włamującego się do twojego domu lub auta? A forum ma przeliczalną na pieniążki wartość materialną, i nie jest to wartość niska.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Mosze Red napisał:

Wystarczy wysłać jedno pismo z zawiadomieniem o popełnieniu przestępstwa, które z radością naszykuję.

 

 

Kurcze, masz moją obietnicę, że jak tylko udałoby nam się spotkać kiedyś w realu, to stawiam najlepszą flaszkę i cygara, na jaką w danym momencie będzie mnie stać!

 

39 minut temu, greturt napisał:

Kurwa policja i prokuratura bo gosc sie chcial wlamac na forum... Ja pierdole. Napiszcie do FBI i CIA jeszcze. Zbanowac gnoja, gdyby chcial zrobic to w dobrej wierze to by ci powiedzial, ze sa luki w zabezpieczeniach. Takie pierdolenie. "Chcialem zajebac psa lopata zeby pokazac, ze lopata moze zaszkodzic psu. W dobrej wierze! :) "

 

Cóż, mam rozumieć, że gdybym miał kiedyś nieprzyjemność oglądać jak okradają Ci dom, to mam kupić popcorn, usiąść wygodnie i obserwować? :D

 

A na serio...

 

Chciałbyś stracić dorobek życia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym mógł złapać chujka, co mi się dobrał do mojej strony to bym mu wymierzył sprawiedliwość, bez pierdolenia się. Tutaj masz czarno na białym, kto próbował się wpierdolić na konto, więc bez litości. To są bardzo niebezpieczne zabawy, szczególnie dla kogoś, kto rozwija witrynę od absolutnych podstaw. Czy ktoś z was w ogóle zarządzał stroną internetową? To jest w chuj roboty, naprawdę. Treści, bezpieczeństwo użytkowników, ochrona podstawowych danych, poza tym komunikacja z klientami, np. u mnie. Włam u mnie spowodował wykluczenie z wyników wyszukiwania, które do tej pory odzyskuję. Zaniedbałem pewne sprawy i się do tego przyznałem sam przed sobą. Strona internetowa to jest majątek i to często bardzo duży. Administrator, dostawca usługi nie odpowiada w całym zakresie za bezpieczeństwo. To od właściciela strony zależy w dużym stopniu zabezpieczenie, itp. To bardzo płynna kategoria. Trzeba w tym siedzieć, aby zrozumieć podstawy. Głosowałem za banem, ale teraz jestem również za zgłoszeniem sprawy i pociągnięciem go do odpowiedzialności. Złodziej, który się tłumaczy, że on sprawdzał zabezpieczenia domu, a później by poinformował właściciela. No kurwa, do chuja. 

 

Chcę zmienić decyzję z bana na zgłoszenie na policję. To moja ostateczna odpowiedź :) 

Edytowane przez mac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Komunikat ten ułatwiał zniszczenie forum i chciałem Ci pokazać, że przy odrobinie dobrych chęci i takiej "pomocy" jest to możliwe. Co prawda nie udało mi się to do końca, bo nie miałem czasu, ale komunikat po logowaniu by pozostał.

Z kontekstu zapisu gościa wynika, że miał złe intencje, w pewnym sensie sam się obciążył.

Rozwiązanie jest jedno:

BAN!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.