Skocz do zawartości

Technologia Keshe


Lukulus

Rekomendowane odpowiedzi

Czy może któryś z forumowiczów interesował się technologia wolnej energii tworcy Keshego? Polega ona głównie na wykorzystaniu pół grawitacyjnych (czy tam fal). Tworzone są urządzenia pozwalajace oszczędzić na rachunkach za prąd i wiele innych. Podobno także,  w akumulatorach słynnych elektrycznych aut jakimi jest Tesla wykorzystywana jest ta technologia i dzięki  temu auta te maja tak daleki zasięg na akumulatorze okolo 350 km. Podaje stronke dla zainteresowanych  http://keshe.pl/. Najprostrze urządzenie jakim jest magrav może zrobić każdy sam w domu. (Cewki miedziane odpowiednio wykonane i podłączone) 

Oczywiście twórcy i rozpowszechniajacy tą technologię ludzie na świecie są straszeni..  

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znałem, przejrzałem. Idea free energy jest oczywiście urzekająca, ale te "wynalazki" to totalne fiction, nawet bez science, tylko pod jej pozorami. IMO to przede wszystkim biznes pod przykrywką "darmochy".

No i bardzo podoba mi się wytrych - jak urządzenie ci nie działa, to znaczy że masz złe intencje (bo pewnie nie wiecie, że te urządzenia są również detektorami intencji!). Acha, właśnie dzięki temu ma "wyzdychać mafia syjonistyczno-banksterska" ;) 

 

Oczywiście "wszystko jest blokowane a ludzie zastraszani" a tu nagle booom - okazuje się, że zamontowano jakiś taki wynalazek w jakiejś elektrowni (kto na to pozwolił?!) i uzyskano 10% oszczędności (wątpię) a w Italii produkują magravy i ludzie to kupują za 1k EUR z czego 300 idzie na fundację Keshego. Hahahahaa. Potem trzeba małe, plastikowe pudełko z plazmą (SIC!!!) podłączyć na 4 tyg do prądu, żeby się do niego "przyzwyczaiło", bo niemiecki jest mentalnie inny niż włoski. Normalnie pełny ROTFL :D

 

Ale co mi tam, sam mam taki kocioł plazmowy do C.O. w chacie. Chodzi na ogryzki i skórki po bananach. Ale żeby nie wzbudzać podejrzeń i w obawie przed koncernami, podłączony jest również do gazu i prądu, tak dla niepoznaki :D

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Oglądałem filmy na Youtube na ten temat i najciekawsze jest to, że nikt nie potrafił wyjaśnić, jak to w ogóle ma działać. Wszyscy twierdzą, że działa, że obniża rachunki za energię elektryczną, ale nie wiadomo co i jak.


Tak sobie teraz myślę... skoro to są cewki:

Cytat

Moc bierna jest związana z reaktancjami, które okresowo gromadzą energię, a potem oddają ją do źródła, ale same nie pochłaniają energii. Jednostką mocy biernej jest war (woltoamper mocy reaktancyjnej - biernej). Moc bierną można określić ze wzoru:

MT63.PNG

Moc bierna jest dodatnia przy prądzie opóźnionym względem napięcia (φ>0), a ujemna przy prądzie wyprzedzającym napięcie (φ<0)

 

Cytat

Średnia moc czynna jest iloczynem wartości skutecznych napięcia U i natężenia prądu I oraz cosinusa przesunięcia fazowego φ pomiędzy napięciem i natężeniem prądu, co określa wzór:

{\displaystyle P={UI}\cos \left(\varphi \right)}{\displaystyle P={UI}\cos \left(\varphi \right)}
Cytat

W obwodach prądu przemiennego elementy zdolne do gromadzenia energii takie jak induktancja i pojemność powodują, że kierunek przepływu energii jest zmienny. Część energii jaka zostaje zamieniona w ciepło lub pracę określa się mianem mocy czynnej P. Jednakże, rozpatrując jeden przebieg okresu zmiennego prądu elektrycznego, układ pobiera ze źródła więcej energii, którą następnie ponownie do źródła oddaje. Tę część określa się jako moc bierna Q.

 

W cewce prąd jest opóźniony za napięciem, czyli φ>0.

 

Jako dowód, że wynalazek działa, twórcy pokazują pomiary mocy czynnej. 

Teraz tak się zastanawiam, czy to nie jest zwykła kompensacja mocy biernej.

W dużych zakładach przemysłowych często wykorzystuje się kompensację mocy biernej za pomocą baterii kondensatorów. Ma to sens, gdy do sieci podłączonych jest wiele odbiorników indukcyjnych - np.: silników. Przynosi to realne oszczędności energii elektrycznej.

Tylko, żeby kompensować moc bierną cewkami, trzeba by podłączyć odbiorniki z φ<0

 

Nie znalazłem filmów, w których byłoby pokazanie działania tego urządzenia po podłączeniu odbiorników z φ=0, czyli np.: czajnik elektryczny. Gdyby urządzenie zmniejszało zużycie prądu pobieranego przez czajnik, to można uznać, że działa. W innych przypadkach mam podejrzenia, że chodzi tutaj o manipulacje cos φ.

Niestety nie udało mi się odnaleźć φ dla zasilacza komputerowego (widziałem film, w którym na przykładzie komputera udowadniano, że urządzenie działa), ale STĄD wynika, że przetwornice impulsowe mają współczynnik mocy cos φ rzędu 0,6.

 

Cytat

W sieciach elektrycznych niskiego napięcia kompensację mocy biernej pojemnościowej realizuje się stosując najczęściej dławiki kompensacyjne z rdzeniami ferromagnetycznymi.

 


Technikum skończyłem kilkanaście lat temu, więc proszę na mnie nie krzyczeć, jeśli gdzieś się pomyliłem ;) 



Takich "przełomowych" technologii jest bardzo wiele. Oczywiście wielkie korporacje nie są nimi zainteresowane, niszczą tych, którzy o nich mówią i w ogóle "korporacje ich nienawidzą, sprawdź, co zrobili..."
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to bezczelny wałek, oglądałem o tym filmy i w sumie nikt nie podaje jak to zbudować. Z tymi intencjami to po prostu robienie ludzi totalnie w huja. Zresztą Pan Keshe wygląda mi z twarzy na oszusta który odkrył wielką lukę rynkową.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna rzecz zaczęła mnie zastanawiać... Wyznawcy tej "technologii" twierdzą, że w urządzeniu powstaje plazma. No dobra... ale jakim cudem?

 

Cytat
plazma 
[gr.], 
fiz. zjonizowana materia, tj. taka, w której atomy rozpadają się na dodatnio naładowane jony i swobodne elektrony;
 
powstaje w wysokich temperaturach lub pod wpływem odpowiednio intensywnego promieniowania. W niskich temperaturach, przy niewielkim stopniu jonizacji może występować plazma zimna (o temperaturze poniżej 1000 K) lub plazma niskotemperaturowa (temperatura 1000–50 000 K), w której oprócz jonów i elektronów istnieją atomy niezjonizowane; powstaje ona podczas wyładowania elektrycznego w gazie; jest wykorzystywana w palnikach plazmowych, w napędzie plazmowym, w generatorach magnetohydrodynamicznych.

 

1000 K, to jest ok. 730 stopni Celsjusza.

Nie ma szans, aby w domowych warunkach powstała plazma przy temperaturze pokojowej.
Teoretycznie mogłaby powstać przy wysokiej częstotliwości i wysokim napięciu, ale moim zdaniem - w tym urządzeniu nie ma szans na wytworzenie plazmy. Tym bardziej, że jest ono wykonane w sposób bardzo nieprecyzyjny.

Gdyby prawdą było to, co twierdzą ci ludzie, to plazma powstawałaby w każdym silniku elektrycznym i transformatorze.

W takim przypadku nawet zwykły transformator separacyjny działałby tak, jak ten cały magrav. No, ale nie działa.

Nikt mi nie wmówi, że to wszystko przez izolację drutu za pomocą lakieru zamiast dymu ze świecy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Dobi napisał:

Teraz tak się zastanawiam, czy to nie jest zwykła kompensacja mocy biernej.

 

Bingo :) wygrał kolega to cudo :) to jest dokładnie to, a na allegro roi się od tego typu rządzeń :) ...

Niestety w domu czy mieszkaniu jego zastosowanie jest problematyczne, w sensie mało to daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dobi, nie trać czasu na analizy pierdolenia Kesheistów. To zlepek absurdów przyprawionych sieczką z terminów naukowych i podlanych sosem ideologii. Jeszcze głupsze to od popularnych swego czasu na YT samobieżnych wentylatorków z zasilaczy komputerowych i magnesów neodymowych, niby dowodzących, że możesz sobie wystrugać w garażu perpetuum mobile :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości zacząłem przeglądać filmy o tym magravie. Oczywiście wszyscy twierdzą, że rząd światowy uniemożliwia wprowadzenie tej technologii, a krytykanci, to trolle i płatni agenci.

Tak sobie teraz myślę... Jeżeli takie urządzenie miałoby zmniejszać zużycie energii w domu, to równie dobrze mogłoby być stosowane przez koncerny energetyczne. Po co produkować dużo energii, skoro można produkować mało?
Ale ci, którzy twierdzą, że urządzenie działa, za największych wrogów uważają właśnie koncerny energetyczne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.