Skocz do zawartości

Wydarzenia bieżące/zagadnienia historyczne


Rekomendowane odpowiedzi

Jak już wcześniej wspominałam bardzo lubię tematy historyczne, polityczne, światopoglądowe, itp. Między innymi dlatego się tu zarejestrowałam. Na kobiecych forach te tematy nie cieszą się zbytnią popularnością.

 

Ekhm. Nie doczytałam jednak (moja wina), że tutaj kobiety w owych tematach nie mogą się udzielać. Dlatego założyłam ten temat, taki jeden ogólny o wyżej wymienionych. 

 

Byłoby mi bardzo miło, gdybyście zechcieli porozmawiać tu o nich.

 

Z ostatnich newsów:

Sejm na mocy uchwały ustanowił "11 lipca Narodowym Dniem Pamięci Ofiar Ludobójstwa" dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na Polakach na Wołyniu. Szkoda, że to uchwała a nie ustawa ale to i tak mały krok naprzód.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Assasyn napisał:

Sejm powinien dokonać tego juz dawno temu...Nad czym się tu zastanawiać...Istne ludobójstwo i całkowity zakaz propagowania banderyzmu w Polsce pod karą grzywny badz więzienia...

 

Masz rację, tak samo jak mamy zakaz propagowania faszyzmu i komunizmu tak samo powinien być zakaz banderyzmu. Tymczasem Ukraińcy przyjeżdżający do Polski robią sobie zdjęcia z flagą Upa i co? 

Już nie wspomnę o ich ostatnim marszu w Przemyślu, gdzie darli mordę "Jeszcze Polska nie zginęła, ale zginąć musi" Noż panna lekkich obyczajów ciśnie się na usta. 

Zaczynam odnosić wrażenie, że nasze państwo to naprawdę ch.. du... i kamieni kupa.

 

Nie wiem jak w pozostałej części kraju, ale u w moim regionie jest istny nawał Ukraińców. Zakłady zwalniają Polaków by taniej zatrudnić tamtych. Uważam za skandal dopłaty rządu sięgające 800 zł netto do wynagrodzenia Ukraińca. Wiadomo pracodawcy się to opłaci, a co z Polakami? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Trzynastka powinien, ale nie jest... Ukraińcy zakłamują historię, nienawidzą nas do dziś...za parę lat będzie ich tylu w Polsce, że zaczną domagać się praw dla mniejszości...O ile polityka wobec nich sie nie zmieni...

Pojedź do Lwowa to zobaczysz jak wyrugowane są wszelkie ślady polskości...

Przeciez taki kraj jak Ukraina nie istniało, to zlepek ziem otrzymanych od Stalina, Chruszczowa, to takie wojewodztwo Rosyjskie...

Panstwo nie, ale politycy którzy nim rządzą...A kogo interesuja Polacy, pracodawca robi tak bo ustawy i politycy mu na to pozwalają...Woli zatrudnić taniej..Czy kiedykolwiek w tym kraju martwiono się o Polaków? niee, to dlaczego teraz ma być inaczej? To jest celowe działanie dawno temu zaplanowane...

Teraz sie zastanów, w Polsce mamy zarejestrowanych milion Banderowców i drugie tyle nie...Czy myślisz ze to przypadek ze w pazdzierniku wchodzi do kin film Smazowsiego o mordach na Wołyniu??

Edytowane przez Assasyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Assasyn wiem, że nas nienawidzą. Mam tą wątpliwą "przyjemność" pracowania z kilkoma. Mój dziadek zawsze mawiał, że Ukrainiec to taka kurwa co wieczorem z Tobą wypije a w nocy wsadzi nóż w plecy. "Ty Ukraińcu" w czasach mojego dzieciństwa to była największa obelga jaką można było otrzymać. Mieszkam na terenach gdzie po akcji "Wisła" zostało ich tu w ch..j przywiezionych. Ale do tej pory jakoś się kamuflowali, ukrywali. A teraz? 

 

Do tego dochodzą jakieś absurdalne żądania terytorialne, co to ma być w ogóle?

 

Co do filmu, widziałam zwiastuny. Mam zamiar obejrzeć. Ale czy sądzisz, że na Ukrainie go pokażą? Że odbije się on jakimś szerszym echem. Szczerze wątpię. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukraincy zamordowali kilka osób z mojej rodziny, braci mojego dziadka ze strony ojca, miedzy innymi...Dlatego znam ich bardzo dobrze, ich mentalność...To typowe bydlaki, bez kultury, manier, bezwgledni mordercy

To wszystko o czym piszes z to prowokacje za którymi stoja ludzie którzy maja w tym gruby interes...

Nie wiem czy pokaza go tam, moim  zdaniem film ma wywołać odpowiednie nastroje które bedą sprzyjać interesom i wywołaniu konfliktu...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Assasyn napisał:

Nie wiem czy pokaza go tam, moim  zdaniem film ma wywołać odpowiednie nastroje które bedą sprzyjać interesom i wywołaniu konfliktu...

 

Idea filmu powstała w 2011 lub 2012 roku chyba. Ogólnie wydaje mi się, że wtedy tak naprawdę niewiele osób wiedziało w ogóle o Wołyniu. W 2012 mieliśmy wraz z Ukrainą Euro i jakoś wtedy w internetach zaczęły pojawiać się komentarze dotyczące tego ludobójstwa. I dopiero od tamtej pory wiedza ta ewoluowała, coraz więcej ludzi się dowiedziało co i jak. 

Nie było wtedy wojny na Ukrainie a i oni sami nie pchali się do nas drzwiami i oknami. 

 

O stosunku Ukraińców do tematu mogą świadczyć słowa szefa ukraińskiego IPN:

 

"Niestosowne jest to, że Polacy mówią nam, jaki mamy mieć stosunek do UPA oraz jak mamy interpretować wydarzenia ukraińskiej historii. Niestety, Ukraina już miała doświadczenie z jednym sąsiadem – Rosją, który zaczynał nam dyktować, jak mamy traktować przeszłość, a teraz próbuje wpłynąć na naszą przyszłość. Mam wielką nadzieję, że do takich rzeczy nie dojdzie w stosunkach z Polakami.  "

 

"Według mnie wydarzenia te można interpretować jako wojnę polsko-ukraińską. Z jednej strony była Ukraińska Powstańcza Armia, z drugiej – Armia Krajowa. Była to wojna podziemia, wojna partyzancka."

 

" Liczba 100 tys. zamordowanych Polaków często pojawia się w dyskursie politycznym. Nie znam jednak żadnych poważnych polskich lub jakichkolwiek innych badań opartych na dokumentach oraz jakiejkolwiek metodologii, które uzasadniałyby tę liczbę "

 

" Teraz widzimy, że Prawo i Sprawiedliwość oraz Kukiz'15 i PSL chcą przekreślić dotychczasowe działania służące pojednaniu. Koncepcja „ludobójstwa" przewiduje jednostronną odpowiedzialność Ukraińców. Co więcej, daje możliwość ukrycia przestępstw, których dopuszczała się polska strona wobec ukraińskiej ludności cywilnej. "

 

" Opinia polskich polityków, że uchwała, w której znajdzie się zapis o ludobójstwie, ma sprzyjać uszanowaniu pamięci ofiar, jest fałszywa. Widzimy, że w Polsce wzrasta skala ukrainofobii. W ostatnich miesiącach docierała do nas informacja o niszczeniu ukraińskich grobów. Przykre i nieprzyjemne jest to, że informacja ta pojawia się w rosyjskich mediach. Niedawno dokonano też napadu na ukraińską procesję w Przemyślu po drodze na cmentarz, gdzie spoczywają Ukraińcy, który bronili Polski przed bolszewikami w 1920 r. Mogę też przypomnieć, że polskie władze zakazały wjazdu ukraińskiemu zespołowi muzycznemu Ot Vinta. Tylko dlatego, że chłopcy robili sobie zdjęcia przy pomniku Bandery. Kampania dotycząca „ludobójstwa" już negatywnie odbiła się na naszych stosunkach. Politycy powinni pozostawić to historykom i zająć się przyszłością. Tym bardziej w obliczu rosyjskiej agresji, z którą ma do czynienia Ukraina i która zagraża bezpieczeństwu Polski. Wiemy, że Rosjanie nie zatrzymają się przy wschodniej granicy Polski, ale pójdą dalej.  "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 24.07.2016 o 20:25, Trzynastka napisał:

 

 

Zaczynam odnosić wrażenie, że nasze państwo to naprawdę ch.. du... i kamieni kupa.

 

Hmmm, ależ to nie jest WRAŻENIE, to jest PEWNIK!...B)

 

Kto ma lepszą wiedzę o faktycznym stanie państwa, jak nie Minister Spraw Wewnętrznych ?

Min. Sienkiewicz powiedział czystą i szczerą PRAWDĘ, bo nie wiedział , że jest nagrywany...:lol:

 

Mało tego, Sienkiewicz powiedział jeszcze lepsze zdanie, które mam nadzieję przejdzie do historii Polski:

"Nasze państwo istnieje tylko teoretycznie"...

Co stanowi nieomylny dowód, że te wszystkie "teorie spiskowe" mówiące o tym, że Polską rządzą tak naprawdę spec służby ościennych mocarstw, wcale nie są "teoriami spiskowymi"...

 

P.S.

Dziadek kiedyś przekazał jedno CELNE zdanie mojemu Ojcu (a Ojciec mi): "Nie ma gorszych skurwysynów na świecie, niż Ukraińcy!"...

Miałem wtedy ze 12 lat i nie bardzo kumałem ,o co chodzi, teraz wiem...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.