Skocz do zawartości

PRAWDZIWE filmy na temat kobiet, mężczyzn i relacji damsko-męskich


Gość Dr Caligari

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dr Caligari

Jakie znacie filmy, w których wizerunki kobiety, mężczyzny i ukazanie relacji damsko-męskich są rzeczywiste i nie są ubarwione w holyłódzkim stylu? Takie, gdzie przed seksem trzeba założyć prezerwatywę, aktorzy wyglądają jak ludzie a nie modele z okładek "Man's health" i "Shape", kobiety to nie są aniołki, czekające na "tego jedynego", tylko piją, palą i zdradzają, a cała historia bynajmniej nie kończy się happy endem?

Chodzi mi o samo życie - odtrutkę na holyłódzką bajkę.

 

Z moich typów:

"Intymnośc" reż. Patrice Chereau

"9 songs" reż. Michael Winterbottom

"Sekretarka" reż. Steven Shainberg

"Blue valentine" reż. Derek Cianfrance

"Porozmawiaj z nią", "Wszystko o mojej matce" reż. Perdro Almodovar

"Niewierna" reż. Adrian Lyne

 

Poza tym:

"Kobiety pragną bardziej" i "Brzydka prawda" - do połowy, później już w zasadzie typowe romansiadła z happyendem a la "A jednak są razem!"...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie znacie filmy, w których wizerunki kobiety, mężczyzny i ukazanie relacji damsko-męskich są rzeczywiste i nie są ubarwione w holyłódzkim stylu? Takie, gdzie przed seksem trzeba założyć prezerwatywę, aktorzy wyglądają jak ludzie a nie modele z okładek "Man's health" i "Shape", kobiety to nie są aniołki, czekające na "tego jedynego", tylko piją, palą i zdradzają, a cała historia bynajmniej nie kończy się happy endem?

Chodzi mi o samo życie - odtrutkę na holyłódzką bajkę.

 

Z moich typów:

"Intymnośc" reż. Patrice Chereau

"9 songs" reż. Michael Winterbottom

"Sekretarka" reż. Steven Shainberg

"Blue valentine" reż. Derek Cianfrance

"Porozmawiaj z nią", "Wszystko o mojej matce" reż. Perdro Almodovar

"Niewierna" reż. Adrian Lyne

 

Poza tym:

"Kobiety pragną bardziej" i "Brzydka prawda" - do połowy, później już w zasadzie typowe romansiadła z happyendem a la "A jednak są razem!"...

 

Niewierna to jeden z moich ulubionych filmów, nieziemsko seksowna Diane Lane

Niby banalna historia ale jak zagrana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

@Pikaczu dzięki za ten film. Obejrzałem cały. W końcu ktoś pokazał jak jest naprawdę. Nie chcę zdradzać fabuły, ale już widzę jak by to kobity skomentowały: - On się szlajał po nocnych klubach, a ona biedna zajmowała się domem, urodziła dziecko itp.

Edytowane przez seba33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 http://www.filmweb.pl/film/Czwartek-1998-30928

 

Niepowtarzalne kino lat 90', były gangster z LA postanawia wieść życie szaraka gdzieś w Dallas wraz ze swoją żonką ,która nie wiedząc kim był wcześniej, obecnie ma go za frajera. Rzecz jasna stare demony upomną się o niego w najmniej oczekiwanej chwili. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Już w latach .90 zauważyłem, że jeśli szukać "prawdziwego" życia i bohaterek wyglądających jak zwyczajne kobiety z ulicy to tylko kino europejskie, francuskie, angielskie itp.

 

W tym momencie przychodzą mi do głowy dwa nowsze francuskie, oba o wyzwolonych paniach robiących co ich duszyczka zapragnie: 

 

 

 

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dodam od siebie: "Ex Machina" i "Zaginiona dziewczyna".

Szczególnie ten drugi miażdży, kopary Wam opadną. Byłem w kinie ze znajomymi i widziałem po seansie dziwne napięcie między obcymi ludźmi, którzy zabrali swoje myszki na romantyczne spotkanie w kinie. A wystarczyło poczytać o filmie albo książce (dziwne, ale film na podstawie książki jakiejś feministki). Tak to jest, jak się po prostu idzie na film dla nazwiska reżysera. Więcej nie spojleruję.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Filth", najlepszy film, jaki od dłuższego czasu oglądałem, jeden z lepszych w mojej całej kinomańskiej karierze, McAvoy- rola życia przez duże "Ż" ( po prostu ja pierdolę :D), obrazoburczy do bólu i poruszający dość głębokie kwestie na drugim planie, chyba niedoceniony dlatego przez Akademię Filmową, szkoda.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.