Skocz do zawartości

Czy możliwe jest wyciągnięcie kogoś z matrixu?


Rekomendowane odpowiedzi

Ale jeśli komuś w tym matrixie dobrze? Twoja historia to tak jakbym widział mojego przyjaciela 10 lat temu. Teraz jest zaobrączkowany i lata na smyczy swojej żony i swoich bogatych teściów. W knajpie nie pije piwa tylko koniak. Żona kontroluje jego wszystkie kontakty. Spotkać się z nim w knajpie jest praktycznie niemożliwością. Kilka razy w ciągu ostatnich paru lat mi się udało. Jedynie raz przyszedł sam, poza tym zawsze z żoną. Za to ciągle zaprasza mnie do siebie do domu. Nie wiem po jakiego kija.Nie chodzę tam, bo nie mam zamiaru widzieć faceta z uciętymi jajami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem się z kumplem na zabawie, (poznał wcześniej pannę odeszła od chłopa "bo zły", kumpel był dobry i odeszła bo "za dobry"), on trochę wypity opowiada że pisze z byłą cały czas, dlaczego tak itd. Zacząłem mu wyjaśniać, uświadamiać co się stało i że jak odeszła (w zasadzie z kwiatka na kwiatek w ten sam dzień) to po zdradzie sukę OUT! I żeby przestał pisać tylko ostro uciął się od tej znajomości, takie pogaduchy. Uściskał mnie i do tej pory wspomina porady. 

 

Tylko że on dociekał czemu tak, jak to się stało, co to kurwa ma być i mu ogólnikowo streściłem żeby liznął dwa zdania. Chłopak załamany ale wzburzony w głębi stanem rzeczy, chciał znać motyw. Teraz się śmieje jak tamta próbuje zagadać.

 

Swoim ludziom na czacie podsuwam linki o forum, np wspólne tematy, coś na wesoło, cytaty itd niekiedy sami coś przejrzą.

 

Z człowiekiem mur beton ciężko, zaraz myśli że pewnie zazdrości mu lali, sam nie ma a się wypowiada, młody i głupi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosując analogię do filmu Matrix:

Neo sam wybrał czerwoną pigułkę bo zauważył, że ze światem jest coś nie tak.

Morfeusz go uprzedził, że oferuje jedynie prawdę, nic więcej.

 

Aby kogoś wyciągnąć z kobiecego matrixa, sam musi nas poprosić o czerwoną pigułkę.

Dowie się prawdy...

Być może w przyszłości będzie tęsknić za czasem gdy nie był świadomy kobiecych manipulacji.

 

---------

 

Nawet kobiety żyjące w kobiecym matriksie nie są świadome, że w nim żyją i postępują wg wzorców. Przykład - pani mela (kilka postów wyżej) która napisała:

 

"Tylko gdzie ten męski rozum, trzeźwy, analityczny osąd, asertywność i zdecydowanie się w takich sytuacjach (albo raczej procesach) podziewają. "

 

Typowo kobiece wtłaczanie negatywnych emocji na podstawie wzorca "gdzie te chłopy". Ubrane w inne słówka ale schemat ten sam.

 

 

Edytowane przez Piotr
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.