Skocz do zawartości

Skuter sam odpala i nie gaśnie


Zenek

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem właśnie jechać na skuterze. Ściągnąłem go z podpórki,

pociągnąłem kawałek do przodu i odpalił sam, bez kluczyka w stacyjce. 

Włożyłem kluczyk przekręciłem w tą i z powrotem i nie zgasł.

Dopiero zatkanie rury wydechowej pomogło.

Kluczykiem się odpala, ale nie gaśnie.

Co to może być? 

Kompletnie zielony jestem.

 

Temat ogarnięty. Na kluczyku był przycisk, ze znakiem elektryczności. Jak go wcisnąłem to zaczęło prawidłowo działać.

Nie wiem o co w tym biega, ale jest już ok.

Także proszę o połączenie postów, zamknięcie, bądź usunięcie tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem? Problem to jest wtedy jak nie chce zapalić:D

A tak serio to przejrzyj instalację bo wygląda to wstępnie na jakieś zwarcie czy coś- bez kluczyka nie powinno się dać odpalić sprzęta - inaczej złodzieje by się posrali ze szczęścia. No i zgasić się nie dało-też daje do myślenia bo bez kluczyka nie powinno być iskry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odświeżę temat. Znalazłem rozwiązanie. Przycisk na kluczyku, od zdalnego zapłonu. Włącza się przyciskiem ze znakiem błyskawicy, a wyłącza przyciskiem od alarmu (znaczek kłódki).

Jak się odpali zapłon przyciskiem, to potem nie ma znaczenia czy kluczyk jest w stacyjce, można wyłączyć tylko zdalnie.

 

Swoją drogą, to właśnie wymieniam cały kierunkowskaz i jak dla mnie (zerowe doświadczenie w mechanice pojazdów), to konstrukcja jest popierdolona.

Rozkręciłem obudowę, bagażnik, miejsca gdzie się siedzi, jakieś części w środku i nie da się dostać do miejsca gdzie podłączone są przewody. Obawiam się, że chyba trzeba wyjąć bak...

 

Mam jeszcze pomysł by skręcić skuter, obciąć kable blisko miejsca w którym łączą się z żarówką, zlutować stare przewody z tymi od nowego kierunkowskazu. Nie musiał bym wtedy niczego odkręcać.

To dobre rozwiązanie? 

Na forach motocyklowych/skuterowych zero w temacie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.