Skocz do zawartości

Rola kobiet według Biblii


Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że ostatnie pól roku dość intensywnie studiuję Biblię poprzez jej czytanie jak i przez słuchanie warsztatów biblijnych różnych pastorów zapodaje krótką prezentację o roli kobiet według Biblii ( od 10min.). Oczywiście reszta programu też fajna. Jest to moja ulubiona telewizja, szczególnie codzienne komentarze z Marianem Kowalskim. Telewizji jako takiej nie oglądam od półtora roku.

 

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Kiedyś toczylismy fajna dyskusję na zbliżony temat. Filmiki obejrzę... w pracy :)

 

No i warto obejrzeć galerię sciarry w Rzymie - apoteoza kobiecości... czyli cnoty burżujki z końca XIXw. Nie oglądałem filmików ale w ciemno strzelam, ze autor malowideł miał podobne rozkminki do naszych, a mozliwie najbliższy w Rzymie wzór w zasięgu jego ręki to... biblia i siłą rzeczy cnoty sciarry i wymowa filmiku sa zbieżne...

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł Chojecki to pastor który szerzy propagandę taką samą jak korporacja katolicka a różnica polega na tym że Chojecki zrozumiał że w kościele katolickim hajs leci do Watykanu natomiast w jego własnym kościele hajs będzie leciał bezpośrednio do jego kieszeni. Moim zdaniem nie warto słuchać tego człowieka. Wszystkie wielkie religie narzucają blokady hamujące rozwój duchowy zamiast pomóc w rozwoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcąc wnikać w dyskusje dot. instytucji kościoła katolickiego napiszę tylko, że na początku XX w. podczas ceremonii ślubnej kobieta ślubowała uległość wobec męża.

Cytuje za św. Pawłem:  „Żony niech będą poddane mężom swoim, jako Panu; mąż bowiem jest głową żony, jak Chrystus jest Głową Kościoła” (Ef 5, 22-23).

 

Potem (chyba w duchu nowoczesności) kościół zaniechał tej formuły podczas ślubu.

 

Trudno się nie zgodzić z początkowymi słowami w/w cytatu. Bo konsekwencje zamiany ról w związku/małżeństwie znamy i o nich często piszemy. Oczywiście wymagają one pewnej odpowiedzialności mężczyzny - przemoc, przepijanie pensji ... na pewno nią nie jest. 

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W pierwszym opowiadaniu o stworzeniu Bóg stworzył mężczyznę i loszkę i nakazał im się mnożyć i władać nad stworzeniem. Czyli obydwoje po równo.

W drugim opowiadaniu, najpierw stworzył mężczyznę z prochu ziemi i dał mu Eden do uprawiania i STRZEŻENIA. Dopiero potem stworzył zwierzęta jako pomoc, jego odpowiednik.

Dopiero później z jego żebra stworzył kobietę. Obraz kobiety jaki mi się ukazuje w Starym Testamencie to danie mężowi potomstwa za wszelką cenę. Czy to własne, czy też ze swojej niewolnicy.

No i przynoszenie wody ze studni i wypasanie owiec.

Jestem w trakcie czytania księgi rodzaju i już tu widać, że lale już "6k" lat temu miały jeden cel - rozmnożyć się i mieć błyskotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.