Skocz do zawartości

Strategia na sierpień 2016


homers

Rekomendowane odpowiedzi

Spróbuj starsze pozycję takie jak Earth 2150 albo Seven Kingdoms. Z nowszych to osobiście lubię Dawn of War: Dark Crusade, Supreme Commander i w sumie to tyle. Dobre jest ponoć Endless Space i Endless Legenda ale nie potwierdzenie bo nie grałem. W Galactic Civilizations 2 coś tam popykałem ale nie podeszło mi do gustu. Może Tobie się spodoba?

 

Z ciekawostek: niedługo ma wyjść nowy Master of Orion. Zapowiada się całkiem dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ANNO 2070, ale to strategia głównie ekonomiczna.

Dobra grafika, ale ciężko się rozwijać poza domyślnymi ścieżkami rozwoju.

 

Ze stajni C&C czasami zasiadam do Emperor: Battle for Dune (spadkobierca Dune 2000)

Rosnący poziom trudności, dobra muzyka i universum które lubię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam coś od Paradox'u. Strategie dość hardkorowe, albo ktoś odpuszcza albo wkręca się na maksa.

 

Najbardziej znane serie to Europa Universalis, gdzie zarządzamy państwem w czasach nowożytnych (od połowy XV w. do początku XIX w.) oraz Hearts of Iron skupiająca się na drugiej wojnie światowej (ta seria ma rekomendację samego guru :P -> https://www.youtube.com/watch?v=YOWEFOrpT6s ).

 

Jest jeszcze Victoria osadzona w XIX w. i kończąca w latach 30 tych XX w.

 

A także seria Crusaders Kings - akcja w czasach średniowiecza i nie sterujemy państwem jako takim a bardziej władcą/dynastią.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, HORACIOU5 napisał:

Dawn of War: Dark Crusade

die-trying.jpg

Również polecam, świetna strategia. Jak Ci się spodoba, możesz też rzucić okiem na kolejny dodatek: Soulstorm. Wiele godzin przy nich spędziłem, bardzo dobrze wspominam i niedługo planuję wrócić.

 

Jak dobrze pamiętam, to jesteś fanem Warcrafta, więc zobacz sobie Armies of Exigo, powinno Ci się spodobać.

Ze starszych gier polecam Heroes of M&M 2 :D. Ostatnio zabrałem się za przechodzenie kampanii i zabawa jest przednia - z resztą, jak to przy hirołsach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warcraft 3 + Frozen Throne na najtrudniejszym poziomie. Gwarantuję, że to jest rozgrywka na wysokim poziomie (komp jest dojebany konkretnie i praktycznie ciągle atakuje). Trzeba działać szybko, fabuła świetna, gra wkręca. Poza tym Stronghold na najtrudniejszym. Mało kompa nie rozjebałem. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak @Guliver, Bitwa o Śródziemie 2, do tego dodatek Król Nazguli - trudny jak 150, ale satysfakcjonujący i kilka godzin do całokształtu dodaje.

 

Jak lubisz filmową trylogię, to też polecam część pierwszą. Ja tą grę przeszedłem bodajże 16 razy. :D Kilka faktów w stosunku do książek i filmów się nie zgadza, ale to mało ważne w tym przypadku.

 

I jak mówi @mac, dla mnie nawet na średnim W3 to było spore wyzwanie kilka lat temu. Gra jest bardzo długa.

 

Jeśli spodoba Ci się W3, polecam Armies of Exigo. Całkiem podobne. No i Spellforce 2, też w tych klimatach i również bardzo długa gra. 

 

A z rodzimego podwórka Polanie 2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z Total war: Warhammer ?

Fantastyczna gra, polecam. Strategia gdzie różnice we frakcjach są widoczne dużo bardziej niż w innych produkcjach, inne drzewka rozwoju całkowicie inne jednostki, inne mechanizmy gry (np Vampiry nie mogą wyjść poza swój teren gdzie jest "splugawiona ziemia bo jednostki będą cierpieć i umierać, Armie orków nie mogą pozostawać zbyt długo bezczynne bo będą zabijać się na wzajem)   Społeczność graczy jest bardzo rozbudowana można pobrać wiele wiele modów co także bardzo zmienia grę... Do tego deweloperzy ciągle pracują nad nowymi dodatkami (płatne ale nie obowiązkowe)...i oczywiście tryb online

 

Pozdrawiam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 2.09.2016 o 13:14, Drakon napisał:

Na Steamie jest weekendowa wyprzedaż na strategie Paradoxu, niektóre tytuły w bardzo korzystnych cenach.

 

Zdecydowanie polecam z tej stajni: Europe Universal 4 oraz Crusader Kings II.  Na początku można się przestraszyć mechaniką gry, wygląda skomplikowanie, ale daje dużo frajdy z rozgrywki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, trochę mnie nie było. Dzięki za podszepty. Paradoxa strategie za dużo czasu zabierają;) a przecież rzucili ostatnio HoI 4. Przeglądałem sobie podpowiedziane tytuły i chyba się przeniosę w post odnośnie "niezapomnianych gier";)

Anno znam, pykałem sporo czasu we wcześniejsze części

 

Karwasz twarz Barabasz, dziękuję Panowie, popłynęło dużo tytułów, będę testował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.