Skocz do zawartości

Biblia - księga zbrodni


deleteduser28

Rekomendowane odpowiedzi

Autor daje tutaj wiele cytatów ale nie podaje konkretnie z którego miejsca je zaczerpnął. Warto było by poznać cały kontekst.

Bóg stworzył człowieka i wychowuje swoje dziecię według swojego uznania. Jak rodzic nagradza za dobre a karci jeśli dziecko jest nieposłuszne dla naszego dobra bo kara ma mieć charakter wychowawczy. My mamy wolną wolę i jeśli się nam to nie podoba możemy się odwrócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam szatan zaproponował Bogu że zrobi Jobowi parę testów wierności. Za cierpienia, których doznał Bóg pobłogosławił mu lepiej niż miał na początku. Suma sumarum źle na tym nie wyszedł.

Poza tym cóż to jest parę lat życia ziemskiego w cierpieniu w kontekście przyszłego życia wiecznego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam książkę Paweł Szydłowski "Tajemnice Pisma Świętego" wiem tytuł badziewny ale treści ;P ciekawe -nawet zwariowane ... trochę jak Ancient Aliens czy Sticzin/Deniken ;P 

Cytat

1)  UCZTA

Jeżeli Bóg Jedyny jest niematerialną nieśmiertelnością, to Bóg Abrahama Bogiem być nie mógł. Dla Abrahama Stwórca i jego aniołowie to po prostu trzej ludzie, którzy przyszli do niego na obiad. Bogowie i aniołowie biblijni to nie są jakieś tam niematerialne duszki, tylko osoby z krwi i kości. Jedli oni. pili, mieli swoje potrzeby fizjologiczne, a i seks lubili z Ziemiankami, co wy­jaśnię w dalszych rozdziałach. Gdy zaś anioł szedł na wojnę, to uzbrojony był po zęby i gdyby się nie przedstawił, to można by go z łuku ustrzelić.

Ksiega Jozuego

15.3 Gdy Jozue przebywał blisko Jerycha, podniósł oczy i ujrzał przed sobą męża z mieczem dobytym w ręku. Jozue podszedł do niego i rzekł: „Czy jesteś po naszej stronie, czy też po stronie naszych wrogów?" a on odpowiedział: „Nie, gdyż jestem wodzem zastępów Pańskich i właśnie przybyłem". Wtedy Jozue upadł twa­rzą na ziemię, oddał mu pokłon i rzekł do niego: „Co rozkazuje mój pan swojemu słudze?" Na to rzekł wódz zastępów Pańskich do Jozuego: „Zdejm obuwie z nóg twoich, albowiem miejsce, na którym stoisz, jest święte". I Jozue tak uczynił.

Na groźnego typa musiał wyglądać anioł, bo Jozue, który był hero­sem, wolał się upewnić, po której stronie stoi stojący mu na drodze wo­jownik. Również Bóg Abrahama i jego aniołowie musieli być solidne postury, bo apetyt dopisywał im świetnie. Abraham z nimi nie jadł. grzecznie stał przed Bogiem i aniołami czekając, aż skończą. Co zatem zjedli we trzech?

  1. Po jednym niedużym chlebku, bułce lub placku, jak kto woli. Była to mąka pełna, wolna od zanieczyszczeń takich jak słoma i otręby.

  2. Piękne i tłuste cielę.

  3. Twaróg.

  4. To wszystko jeszcze popili mlekiem.

Jedno cielę na trzech uzupełnione twarogiem - zaiste solidny obiad. Tyle tylko, że Bóg kompletnie zapomniał o witaminach! Przydałby mu się chyba jakiś dobrze wyszkolony doradca medyczny. Tyle tłuszczu, mięsa. twarogu i zapewne pełnotłuste mleko... czy Bóg nie wiedział, że chole­sterol szkodzi?

Przypomnę, że podobnie odżywiał się Lot, który ucztował z Aniołami. Przypomnę, że Adam i Ewa zostali stworzeni na podobieństwo Boże, my zaś wszyscy jesteśmy ich zdegenerowanymi, krótko żyjącymi potomkami.

 

 

Opisy rzezi ,eksterminacji całych narodów,  

Edytowane przez Voqlsky
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morderstwa, zbrodnie, rzezie, gwałty i jeszcze inne okrucieństwa towarzyszą ludzkości od początku cały czas do teraz. Nie wiem ale obstawię, że nie było dnia bez zbrodni w całym XX wieku na świecie.

 

Dzisiejszego dnia też będzie zamordowana masa ludzi, zgwałcona, wykorzystana. Toczy się wiele wojen, ludzie co najwyżej oglądają to w TV mówiąc "ojej jakie to straszne" i tyle.

 

Skoro Biblia opisuje jakąś część życia ludzkości to oczywiste, że są i zbrodnie.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biblia stworzona przez hebrajczyków przedstawia ich jako wybrańców Boga i tak jest do dzisiaj. To też im pozwala na roszczeniowe podejście wobec innych narodów i posługiwania się na co dzień podwójną moralnością. Pismo przedstawia Boga jako istotę mającą ludzkie odruchy, emocje, mściwego, groźnego itp. Jeżeli taki faktycznie jest Bóg, to nie wierzę w to, że mógłby być zdolny do stworzenia wszechświata.

Pismo jest tworem niedoskonałym, jest próbą przedstawienia czegoś czego nie można opisać słowami. Jest czymś podobnym do próby opisania słowami odlotu po narkotykach.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim należy zauważyć dwie rzeczy m.in dwa różne obrazy Boga w Starym i Nowym Testamencie. Wpierw wyłania się obraz surowego Boga, który karze każdego okrutnie za najdrobniejsze przewinienie.a Jezus pokazuje dobrego i miłosiernego Ojca, który nad nami czuwa.

 

Chciałbym przytoczyć tutaj historię córek Lota, które upiły własnego ojca i zaszły w nim ciąże. Oczywiście Bogu to nie przeszkadzało, a każdy kto nie chciał przyjąć jego wiary został niszczony ( Sodoma i Gomora ).

 

Więc wystarczy dobra znajomość " świętych pism", by doznać silnego dysonansu poznawczego.

 

Też trzeba wziąć poprawkę na to, że zanim powstała oficjalna dzisiejsza wersja pisma świętego, ludzie mordowali się i zarzynali, bo każdy miał swoją prawdę ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba testamenty dostosowywały się do mentalności i poziomu moralności ludzi żyjących w epokach kiedy były tworzone. Stary testament jako nauka o Bogu jest dla obecnych ludzi przekazem ciężkim do strawienia, bo ludzie mają już wyższy poziom moralności. Jest ponadto zbiorem opowieści zaczerpniętych z innych religii i wierzeń, choćby opowieść o Noe, która jest wręcz plagiatem sumeryjskich opowieści o Gilgameszu.

Nowy Testament już inaczej okazuje prawdę o Bogu. A prawdę tą przekazuje Jezus, jakoby syn Boga. Ale Jezus nie jest wyjątkiem, my wszyscy jesteśmy dziećmi Boga. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Eryk napisał:

Suma sumarum źle na tym nie wyszedł.

 

No nie wiem,Jego synowie zgineli od miecza,potem Bóg niby dał mu nowe potomstwo nowych synów i Hiob był szczęśliwy...Ale o tamtych synach co zgineli tak łatwo zapomniał?Coś tu jest nie tak.Tak samo jak Szatan który niby oddzielony od Boga a w Księdze Hioba przychodzi na "zgromadzenie" Boże czy coś w tym rodzaju...

 

@TPakal1

 

Dla mnie w sumie bardziej do strawienia jest stary testament,gdzie jest oko za oko ząb za ząb,niż Chrystusowe nadstawianie policzka i oddawanie płaszcza...

Edytowane przez Młody_Pelikan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem wielu ludzi polega na tym ze sie boją Boga, nie z bojazni, ale taki zwykly strach, lęk o swoją dupe...Kwestia fałszywego obrazu Boga, jako istota sprawy, fundamentalna, Bóg wykreowany na wzór rodziców, przedmiot wiary nasiakniety lekiem, kiedy dochodziłem do takich wniosków, ukląkłem i poprosiłem Boga aby objawił mi sie w prawdzie, od tamtej pory tego nie zrobił... z tego pochodzi mnóstwo nerwic, fobii i psychoz, Bóg niedostepny, jak to Al Pacino w filmie ''Adwokat Diabła'' mówił, Bóg, wiecznie nieobecny gospodarz...

 

Negatywne myśli- diabeł

Ataki psychiczne-diabeł

Dałeś sie złapać diabłu na pokusie-diabeł non stop diabłe, w takim ukladzie dochodzimy do wniosku ze diabel jest bardzo bliski czlowiekowi, non stop jest koło mnie...

 

To gdzie do cholery jest Bóg?

 

Skoro Jezus umarł na krzyżu to powinniśmy sie z tego powodu czuć dumni, powinniśmy być pewni i godni chwały, miłości, sukcesów, obfitego zycia,takie poświecenie, ktoś odkupił mnie aby mógł zyć, czyli jestesmy niesamowicie wartościowi...nie śmieje sie z tego, ten post nie ma charakteru prześmiewczego, ale stawia pytanie, jeśli tak jest to dlaczego większość osób zyje jak nędza, czy my jako dzieci tak potężnej istoty nie mamy prawa do tego? mamy! ale kto o tym wie? cała obfitość zabierają kapłani...

 

Jeśli ktoś ma fałszywy obraz Boga, powinnien udać sie do Biblii, a ja pytam? ale tam znajde potwierdzenie mojego obrazu Boga msciwego, okrutnego...koło sie zamyka i psychika siada...

Wiele osób nie potrafi rezygnowac z takich obrazów, nawet jak sa nasiakniete bólem i lekiem, nie chcą bo nie zniosą mysli ze moga byc sami, ze to nie ma sensu i tak dalej to uderza w istote sprawy jako kogos wyjatkowego i tak dalej..ah miało być kruciutko :)

 

Edytowane przez Assasyn
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Jezus umarł bo jesteśmy słabi, nie potrafimy oprzeć się pokusom, myślimy tylko o sobie a mimo wszystko tak mu na nas zależy, że oddał za nas życie i cierpiał abyśmy mogli żyć wiecznie. Wszyscy chcą mieć dobrze tu i teraz i ja też a tu chodzi o to żeby mieć dobrze w tym drugim obiecanym życiu przynajmniej według Biblii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, SennaRot napisał:

Skoro Biblia opisuje jakąś część życia ludzkości to oczywiste, że są i zbrodnie.

 

To oczywiste. Nieoczywiste mogą być jednak zbrodnie za którymi stał sam dobry i miłosierny lub dał na nie przyzwolenie. ;)

 

5 godzin temu, Eryk napisał:

Bóg stworzył człowieka i wychowuje swoje dziecię według swojego uznania. Jak rodzic nagradza za dobre a karci jeśli dziecko jest nieposłuszne dla naszego dobra bo kara ma mieć charakter wychowawczy.

 

Najczęściej kary wymierzane przez dobrego i miłosiernego są nieproporcjonalne do "przewinienia".

Trudno mi sobie zobrazować w jaki sposób ukamienowania starca zbierającego chrust w szabat albo zabicie kogoś za zapalenie nie tego kadzidła

może mieć charakter wychowawczy.

 

Ale wiadomo, to wszystko metafora, poza tym brak szerszego kontekstu. :)

BTW w drugiej części arta są podane odnośniki do tekstów z których pochodzą fragmenty które omawia autor.

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Pogromca_wdów_i_sierot napisał:

To oczywiste. Nieoczywiste mogą być jednak zbrodnie za którymi stał sam dobry i miłosierny lub dał na nie przyzwolenie

 

Też trzeba wziąć pod uwagę ludy które zamieszkiwały kanaan przed przyjściem tam Izraelitów i jakie praktyki stosowali,np.składanie dzieci w ofierze.Między innymi dlatego na te ludy spadła taka kara i zostali z tej ziemi wyparci wg Biblii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.