Skocz do zawartości

Paktofonika - Skąd taki tytuł utworu?


Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam luźny temat w luźnym dziale. Jako jeden z wielu dzisiejszych trzydziestolatków wychowałem się m.in. na Paktofonice. Kilka dni temu, nie mogąc zasnąć w nocy, włączyłem sobie film "Jesteś Bogiem". Gdy kilka miesięcy temu oglądałem go po raz ostatni, to zastanawiałem się skąd pochodzi tytuł utworu "Powierzchnie tnące". Mniej więcej w szóstej minucie filmu jest scena, gdzie Fokus jest w tej pracowni z narzędziami. Podchodzi do niego nauczyciel i wskazuje na plansze na ścianie. Na jednej z tych plansz znajduje się napis "powierzchnie tnące".

 

Tak jest w filmie i może właśnie stąd pochodzi tytuł tego utworu. Tak tylko się chciałem podzielić tym, co "odkryłem".

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Oświecony napisał:

Na jednej z tych plansz znajduje się napis "powierzchnie tnące".

Ten tekst to typowe bragga, więc tytułowe powierzchnie tnące mogą odnosić się też do ciętego języka, stylu i flow wykonawcy, ale napis może i był dodatkową inspiracją. Równie dobrze Fokusowi mogła spodobać się taka interpretacja tytułu przez Pisuka. Kto to może teraz wiedzieć :).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.