Skocz do zawartości

iPhone SE


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

2 hours ago, Aumakua said:

Dziękuję chłopaki. A ktoś w komciach na YT mi napisał o tym telefonie: http://www.ceneo.pl/25995650#tab=reviews

 

Co o nim sądzicie? Jest sens go kupować? Za tę cenę mam SE 16GB w markowym sklepie, albo w mniej markowym 64GB i odsprzedam ajfona zawsze, a kto kupi nie produkowaną już Lumię?

 

Po tym co mówisz domniemam, że nie miałeś bardzo doświadczenia z Apple. Polecam iść do iSPOT, pobawić się telefonem, interfejsem, zrobić parę zdjęć, nakręcić video. Albo pogadać z kimś kto ma i niech da się pobawić. Na prawdę sprzęt wart jest swojej ceny, ale nie każdemu spasuje. Mnie przekonał dopiero po tym jak go aktywowałem, miałem równocześnie Lumie 830. Windows Mobile powoli będzie znikać z rynku, już nawet jest na ten temat info tu i tam. Nie warto kupować coś co nie będzie miało wsparcia. Na prawdę jeszcze raz polecam po prostu pobawić się urządzeniem. iOS jest kotem, Android może mu co najwyżej mleka do miski nalać. )

 

Takie foto można zrobić za pomocą tego urządzenia dla snobów. Z jednej z ostatnich podróży. )

 

13653104_1095008467200995_65933979249065

 

14124330_1097389453629563_41535617901778

 

14138169_1094117173956791_92432303189081

 

14115616_1094360890599086_13046092466425

Edytowane przez Poziom
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale masz SE, tak?

 

Komć kolegi z YT o tej nokii zniknął, czary kurwa :<

 

Powiedz mi jeszcze mój snobistyczny :> przyjacielu, gdzie tkwi haczyk że tu srajfon jest tańszy o 4 paczki? http://allegro.pl/nowy-oryginalny-apple-iphone-se-64gb-gray-i6493085961.html

 

3 godziny temu, Adolf napisał:

Marek.

  

   Osobiście coś takiego Ci polecam. Parametry z górnej półki, mam i używam. Jestem zadowolony.

http://allegro.pl/smartfon-myphone-hammer-axe-lte-ip68-dual-sim-16gb-i6361802769.html

 

No błagam Cię, musiałbym taczkę ze sobą wozić na niego :>>>>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Silny said:

Ale masz SE, tak?

 

Komć kolegi z YT o tej nokii zniknął, czary kurwa :<

 

Powiedz mi jeszcze mój snobistyczny :> przyjacielu, gdzie tkwi haczyk że tu srajfon jest tańszy o 4 paczki? http://allegro.pl/nowy-oryginalny-apple-iphone-se-64gb-gray-i6493085961.html

 

 

No błagam Cię, musiałbym taczkę ze sobą wozić na niego :>>>>

 

Nie, nie posiadam modelu SE. Zdjęcia, które wkleiłem pochodzą z modelu iPhone 5C, którego kupiłem w styczniu. W gruncie rzeczy to te same telefony, różnią się tylko hardware'em, designem. SE będzie ULTRA płynny, z lepszą kamerą, bez porównania do zdjęć umieszczonych wyżej, gwarantuję! Wystarczy porównać specyfikację, SE to mega upgrade.

 

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/apple-iphone-se-test-recenzja.html

 

A co do pytania dlaczego jest tańszy? Ciężko stwierdzić, może ktoś wyrwał gdzieś w dobrej cenie/promocji/wyprzedaży chwilowej i goni. Znam ceny tylko modeli 16GB, nie wiem po ile chodzą 64GB. Najlepiej nie do końca pewne źródło ogarnąć z odbiorem osobistym, chociaż domyślam się, że w wielu przypadkach to niemożliwe.

Edytowane przez Poziom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.09.2016 o 21:30, melanger napisał:

Marek,

Nie słuchaj pewnych głosów. ŻADNYCH szajsungów - nie znam szajsunga, który nie miał zbitego wyświetlacza po choćby malutkim upadku.

Ajfon? Chcesz wejść do sekty zgniłego jabłka? Pamiętaj, że wydatek na telefon to dopiero początek "przygody" z Apple.

 

Galaxy Note 3 spadł mi kilka razy z wyra na glebę i raz z kieszeni marynarki na chodnik i nic. Ekran cały.

 

Wkurwiał mnie coraz wolniej działający android (brawo dla aktualizacji) i zdecydowałem się na zakup nowego telefonu. Zrobiłem mały (zbyt mały) risercz i kupiłem Lumię 950 XL ponad 2 miesiące temu. Do tej pory żałuję zakupu. Mega hujowy telefon. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, ZdzisławBeton said:

 

Galaxy Note 3 spadł mi kilka razy z wyra na glebę i raz z kieszeni marynarki na chodnik i nic. Ekran cały.

 

Wkurwiał mnie coraz wolniej działający android (brawo dla aktualizacji) i zdecydowałem się na zakup nowego telefonu. Zrobiłem mały (zbyt mały) risercz i kupiłem Lumię 950 XL ponad 2 miesiące temu. Do tej pory żałuję zakupu. Mega hujowy telefon. 

 

Kupiłeś wielką cegłę to masz, może Ci takie odpowiadają. Hardware nigdy nie był problemem w produktach Lumia czy Windows Mobile. To OS jest niedopracowany. Co Ci się w nim nie podoba tak by the way?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Silny Marek

 

Możesz nie uwierzyć ale chinole wypuścili swój zajebisty telefon na rynek, kumpel mi go zaproponował.

Nie mogłem się zebrać aby go kupić bo w końcu chiński.

To nie telefon, to zajebiście szybie porche.

Kupiłem i jestem zadowolony nieziemsko.

32 GB ROM i 4GB RAM 2 Ghz procesor, 8 rdzeniowy.

Serwis jest w Polsce, gwarancja 2 lata, wszycho dokupisz, typu etui, szkło ochronne wyświetlacza już jest.

 

http://allegro.pl/umi-super-5-5-1920x1080-4gb-32gb-lte-z-pl-fv23-i6241389494.html

tylko tysiaka

http://www.mgsm.pl/pl/katalog/umi/super/

parametry.

 

Możesz mi wierzyć, że jak postawiłem go na stole w pewnym lokalu, to wszystkie lalki zerkały, co to jest.

Wygląda na drogi, popieprza jak drogi, parametry ma jak drogi.

I tylko tysiak:).

Edytowane przez SledgeHammer
parametry
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym jak użytkowałem Note 3 i wziąłem do ręki jakiś mniejszy tel. (srajfon, czy np. szajsung s5), to doszedłem do wniosku, że 5,7" to niezbędne minimum.

 

Co mi się nie podoba?

- przycisk odblokowywania ekranu potrafi się wieszać (pomaga tylko wyjęcie baterii)

- to samo z przyciskiem odpowiedzialnym za szybki dostęp do aparatu

- przycisk "home" jest software'owy, więc jeśli chcę prędko z np. zdjęć przejść do pulpitu, to muszę najpierw "znaleźć" ten przycisk, bo przy przeglądaniu fot się chowa.

- przycisk "backspace" działa czasami jak przycisk "home" (uciążliwe przy pisaniu sms)

- aplikacje, z których korzystałem na androbiedzie nie mają wsparcia na windę (choćby często mi potrzebny google translator).

- przy otwieraniu przeglądarki zawsze otwiera nowe (zupełnie niepotrzebne) okno

- kilka razy przy ręcznym wklepywaniu numeru chowała się klawiatura (po wstukaniu 4 cyfr)

- udostępnianie neta tylko przez wifi (androbieda ma opcję przez USB)

- automatyczne dostrajanie jasność ekranu - jeszcze większa porażka niż w szajsungu

 

Co mi się podoba?

- chyba z połowę lżejszy (ekran prawie nic nie waży w porównaniu do poprzedniej cegły)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę więc z błędów w hardware ale jak mówiłem głównie soft. W każdym bądź razie, odradzam Windows Mobile, szczególnie, że projekt będzie niedługo zamknięty przez Microsoft. Mają pracować nad czymś nowym. Dużego wyboru dla użytkowników nie ma, albo Android albo iOS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wydajesz 1000zł czy więcej na telefon to nie kupuj nic starego. Technologia idzie do przodu, bez sensu się ładować w coś starego skoro stać Cię na nowe.

 

Jak już będziesz mieć smartfona to i fajnie byłoby skorzystać z luksusów jakie on oferuje. Gwarantuje, że zaczniesz się tym bawić, a ładując się w stary, wymierający system będziesz na niego kurwiać. Bo masz fajny telefon, a nie możesz go wykorzystać. Dlatego polecam tak jak cała reszta tutaj, albo Android albo iOS.

 

No i nie daj się nabrać na ten wyścig megapikselowy w aparatach. Ilość Mpx ma się nijak do tego jakie zdjęcia robi aparat. Pamiętacie telefon SE k800i z aparatem 3,2Mpx i ksenonową lampą błyskową? Przez długi czas na rynku nie było lepszego aparatu w komórce mimo, że na papierku biły go na łeb. Standardowe zdjęcie 10x15cm przy bardzo dobrej jakości (300dpi) to ok. 2 Mpx, zdjęcie wielkości A4 300dpi to ok. 8,5 Mpx. Teraz właściwie każdy telefon ma ponad 10Mpx i to jest już fajna jakość. Przy aparacie trzeba patrzeć po prostu na wykonane zdjęcia i testy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.