Skocz do zawartości

Sugestia przez sen.


Eredin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Państwa.

 

Jak byłem małym dzieckiem, spotkałem się gdzieś (nie pamiętam gdzie) z teorią, że jeśli będziemy coś komuś wmawiać przez sen, to on to potraktuje jako swoje własne myśli i zacznie działać zgodnie z tym.

 

Wiem, naiwne, ale może coś w tym jest? Umysł w trakcie snu przechodzi w jakieś inne fazy i może wtedy jest bardziej podatny na wszelkie sugestie?

 

Można by było wtedy włączać sobie po prostu odpowiednie nagrania na słuchawkach na sen i po prostu iść spać, wtedy umysł się uczy a ciało śpi i wypoczywa, nie trzeba zagospodarowywać pewnego czasu w ciągu dnia, a i wszystko trwałoby całą noc a nie tylko kilka minut

 

Co o tym myślicie? Ma to jakiś sens czy nie bardzo? 

 

Pytam całkowicie w ciemno, nie wiem na ile to jest realne. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy zasypiałem przy włączonym telewizorze i pojawiały się marzenia senne. Przy przebudzeniu okazywało się, że mózg wplatał w sny motywy które leciały w tv

kiedy już byłem w objęciach morfeusza.

 

Przykład - leci jakiś lipny film, ustawiam czasówkę na 1,5h i zasypiam. We śnie pojawia się wróżbita maciej, wybudzam się, patrzę, a na ekranie maciej rozkłada karty i nawija "pan wie o czym ja mówię". Także może coś w tym jest (maciej zaczął lecieć kiedy już spałem od jakiegoś czasu), ale nie zgłębiałem tematu bardziej.

 

Edytowane przez Pogromca_wdów_i_sierot
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu przyśniła mi się jakaś piosenka, za chwilę się obudziłem, a ona leci dalej w radiu, które ktoś z domowników włączył. 

 

Coś w tym może być. 

 

Edycja: Kolejna sytuacja - rok temu jakoś w lipcu śniło mi się, że sąsiadka coś mówi. Budzę się, a ona nawija za oknem. 

Edytowane przez Eredin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz przysnalem na meczu ligi mistrzów. W tym pół snie słyszałem głos Szpakowskiego który komentował spotkanie. Mi się śniło że Szpakowski komentuje jak piłkarze wychodzą z samolotu :D  

Druga akcja. Śni  mi się ze gadam z kumplem i sie to pytam o helikopter. Slyszalem odgłos jakby silnika. Nagle się wybudzilem. Okazało się ze to odgłos trzmiela który latał pod sufitem

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem czegoś takiego z nagraniami izochronicznymi, hipnotycznymi itp.

Zazwyczaj słuchałem przed snem i zasypiałem ze znużenia, po paru minutach.

Niestety gdy spałem nie przynosiło żadnego odczuwalnego efektu, a jak udawało mi się nie zasnąć,

to efekt był (na drugi dzień można było stwierdzić).

 

Może to kwestia indywidualna, także spróbować nie zaszkodzi. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.