Skocz do zawartości

Wiertarko-wkrętarka (albo i insze coś). Jaka?


wroński

Rekomendowane odpowiedzi

Ja was o poradę bezpośrednio spytam bo od forów o majsterkowaniu i działalności pobocznej cholery można dostać.

 

Mam zamiar zaopatrzyć się w nową wiertarko-wkrętarkę.

W zasadzie chodzi mi też po głowie dremel jak i wiertarka kolumnowa, ale mi chyba się w głowie robi. Gdzie ja niby wstawię 1,2 metra żelastwa? :huh:

W każdym bądź razie oprócz brakującego narzędzie mam jeszcze takie coś do zrobienia i mnie cholera już bierze jak o tym myślę bo i wiercenie będzie i szlifowanie co do 0,5mm i klejenie i insze rozrywki.

 

Tak czy siak potrzebuję wiertarko-wkrętarki. Bo i jakieś coś do szlifowania można zamontować i wolniejsze obroty niż w wiertarce=wierteł nie połamię itd.

 

Tak więc panowie czekam na typy uwzględniające budżet nie przekraczający powiedzmy 3,5 stówy.

 

Pliss :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche więcej szczegółów:

Ile mniej - wiecej dziur będziesz musiał nawierić, w czym.

Hartowana stal :) - jaka grubość.

 

W jakim czasie to musisz zrobić, czyli czy sprzęt bedzie chodził np. z małymi przerwami przez 8 godz., itd.

To amatorka dla ciebie (remont) czy wyrób dla kogoś ?

Napisz więcej bo w tych sprawach Ja jak radzę, to na poważnie.

 

Aha i te twoje 3,5 stówy to twoje "wrodzone" poczucie humoru, czy naprawdę tak myslisz ?

Ile jesteś w stanie dołożyć, aby w starych butach chodzić.

 

Pisz.

 

Ten Dremel to mi się kojarzy ze "starymi" dziadziami co z nudów modele czołgów robią (z aluminium):D.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh, dremel fajna zabawka, ale nie dla mnie raczej.

================================

 

Muszę poszerzyć dwa otwory w sprężynowej (chyba) stali hartowanej pi razy oko na 60 HRC. Pilnika diamentowego 2mm nie mam a używanie normalnej wiertarki kończy się fatalnie = potrzebuję przynajmniej wolniejszych obrotów. Z odbijaniem jakoś sobie poradzę.

 

Grubość 3mm.

 

Czas nie gra roli, sprawa wisi nade mną z dobre 1,5 roku.

Amatorka dla mnie, zong, że precyzyjna bo jak zacznę to nie skończę aż będę zadowolony = zong. A ile mi to prób zabierze cholera wie.

 

3,5 stówy to nie poczucie humoru, tyle mogę wydać bez wrażenia, że zwariowałem (wkrętarki używam sporadycznie, zwykle, ostatnimi czasy).

 

Żeby było zabawniej te otwory to chyba najmniejszy pikuś bo czekają mnie upojne chwile przy precyzyjnym obrabianiu G10, wierceniu w G10 i zabawa z klejem a`la "płynny metal". Normalnie bajka.

 

 

A butów mam od cholery po prostu mam czasem smaki na coś ładnego np.

https://www.sklep.klasycznebuty.pl/1023,barker-double-monk-cherry.html ,

noży mam wystarczająco dużo (no dobra, jeszcze z dwa max :D).

 

 

A poza tym przydała by się nowa wiertarko-wkrętarka bo czegoś mi w szafie brak.

 

Ja wiem. "Idź chłopie do jakiegoś warsztatu niech ci nawiercą itd..."

Ale to trochę się tak nie da bo jak mi spierdolą kosałkę to ja za siebie nie ręczę, pamiątka rodzinna (znaczy taka podpierdalana przez pokolenia :P).

 

Edytowane przez wroński
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już chcesz nową to za tą cenę widze tylko jedne rozwiązanie:

 

http://allegro.pl/wkretarka-gsr-14-4-2-z-1-akumulatorem-1-5ah-bosch-i6439149259.html

 

Całkiem dobrze się nią pracuje, kiedyś ją miałem w rękach, ma tylko tą wadę, że szybko się aku rozładowuje.

Szybko  - to też zależy dla kogo. U ciebie powinno być git.

W czasie przerw cały czas pod ładowarką.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 5 lat używam hitachi DS12DVF3 kilka razy przegrzałem i tylko gwozdzi nia nie wbijałem, ale nie wiem jak cenowo teraz, kiedys kupiłem ja za 800 Nok

Co do wiercenia to są małe statywy , bo tak w raczkach to nie wiem czy to da rade, ale próbuj .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, SledgeHammer napisał:

Jeśli już chcesz nową to za tą cenę widze tylko jedne rozwiązanie:

 

http://allegro.pl/wkretarka-gsr-14-4-2-z-1-akumulatorem-1-5ah-bosch-i6439149259.html

 

Całkiem dobrze się nią pracuje, kiedyś ją miałem w rękach, ma tylko tą wadę, że szybko się aku rozładowuje.

Szybko  - to też zależy dla kogo. U ciebie powinno być git.

W czasie przerw cały czas pod ładowarką.

 

 

Ma dwa minusy. Akumulator Ni-Cad, miałem już z nimi "przyjemność", pierdolę. Drugi, Z Boshami różnie bywa, wiertarki używam od 20 lat (od czasu do czasu) za to wkrętarka dała dupy po 2 latach, sporadycznego używania.

Uraz mam znaczy.

Ale dzięki za radę. W sumie też o niej myślałem, ale te aku <_<

 

Tak się zastanawiam

http://allegro.pl/wiertarko-wkretarka-bawaria-li-ion18v-2-2ah-kufer-i6454287348.html

albo nieco ponad budżet

http://www.narzedzia.pl/2-biegowa-wiertarko-wkretarka-ryobi-rcd18021l,56590.html

 

Albo się wkurwię i kupię Makitę albo Dewalta, ale bucikiiii :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fajnie, że o niej myślałeś.

Jak dla mnie, to jak dla ciebie na początek powinno wystarczyć.

Zresztą do tego Bosch'a jest napewno bateria Li-jon, do dokupienia (nie chcę mi sie szukać).

Na rok ci wystarczy, później dokupujesz powyższą baterię (około 100 zeta) i masz całkiem niezły sprzęt za przyzwoite pieniądze.

 

Od Makity i Dewalta to ja zaczynałem szukać, ale ty się uparłeś na nową.

Jeśli chodzi o Dewalta to zajebioszcza jest sieciowa, żadnych akumulatorów, cały czas ten sam power;),

pracowałem takimi przez dłuższy czas - i co najśmiesniejsze to firma ściągnęła je ze stanów już używane:D.

Napieprzały jak pojkebanane.

 

Nad tymi co się zastanawiasz.

Nie wiem, nie znam, sam wybieraj.

SH.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wroński, jeżeli nie przeszkadza Ci przewód sieciowy to polecam Makita TD0101F. Tym sprzętem bez problemu możesz wiercić (nawet z udarem), szlifować, wkręcać długie wkręty. Bez problemu wkręca 10cm wkręt w pniak dębu. Obroty 0-3600 obr./min, 100Nm. Z taką siłą zakręca się śruby na felgach. Z minusów to nie nadaje się do zakręcania wkrętów w płytach GK, wiórowych itp. gdyż nie ma sprzęgła by ustawić sobie np. 10Nm. Ogólnie sprzęt nie do zajebania. Były w sprzedaży w Castoramie, to możesz sobie zobaczyć na żywo, pomacać. Cena również jest w Twoim zasięgu, ok. 340zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Horus widziałem Ją dobra wkrętara, dobre parametry.

---------------------------------------------------------------------

@wroński chce mieć w szafie koło butków (za tałzena;)) nową wiertarko - wkrętarkę, wszystkomającą, profesjonalną i najlepiej mu zasponsorować:D.

Aha, ma jeszcze energii nie pobierać -> znaczy się, wkrętarka wielofunkcyjna wszystko mająca:)

SH.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, SledgeHammer napisał:

---------------------------------------------------------------------

@wroński chce mieć w szafie koło butków (za tałzena;)) nową wiertarko - wkrętarkę, wszystkomającą, profesjonalną i najlepiej mu zasponsorować:D.

Aha, ma jeszcze energii nie pobierać -> znaczy się, wkrętarka wielofunkcyjna wszystko mająca:)

SH.

 

Noooo.

 

Ta jest fajna http://allegro.pl/makita-wiertarko-wkretarka-18v-2xaku-df457dwe-3la-i6440580153.html ,

ale nie ma poziomicy. To mnie trochę martwi -_-

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wroński napisał:

Ta jest fajna http://allegro.pl/makita-wiertarko-wkretarka-18v-2xaku-df457dwe-3la-i6440580153.html ,

ale nie ma poziomicy. To mnie trochę martwi -_-

 

Kupuj, ale to 200 stówy więcej, jak Ty to zniesiesz. Chwilówkę będziesz musiał wziąść, albo butki sprzedać:P

Daj adres, poziomnice się wyślę, i nr konta bankowego na którę będzie można wpłacić "dobrowolne" darowizny:rolleyes:.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek polecam to cudo w wersji 20V

jcb-wiertarko-wkretarka-udarowa-18v-30ah

 

Rzekomo 5 lat gwarancji, udar, akumulatory Cd-Li, 2 biegi.

Jak ją brałem z castoramy to mnie wyszła jakieś 6-7 stów. Nie pamiętam dokładnie.

Widziałem wcześniej że goście na budowach tym pracują, ale jak dla mnie to jakościowo poniżej Makity, Dewalta, Hitachi czy Millwaukee.

Udar płytki, nadaje się do okazjonalnych prac. Ciężkiego betonu nie bierze.

 

Co do wiercenia w 60HRC, to polecam tylko niebieskie wiertła uniwersalne BOSCH Multiconstruction, albo coś w podobnej klasie.

Mają ostrą widię, która bierze tak twardą stal, ale musisz mieć albo statyw, albo pewną rękę, żeby tej widii nie połamać.

Wiertła kupisz w castoramie na sztuki. Nie są tanie - zwłaszcza duże rozmiary - ale przy wkrętarce za 6 stów...

 

Reszta wierteł to parodia przy wierceniu w 60HRC - wliczając kobalty, tytany i resztę wynalazków z marketu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, SledgeHammer napisał:

 

Kupuj, ale to 200 stówy więcej, jak Ty to zniesiesz. Chwilówkę będziesz musiał wziąść, albo butki sprzedać:P

Daj adres, poziomnice się wyślę, i nr konta bankowego na którę będzie można wpłacić "dobrowolne" darowizny:rolleyes:.

 

Mogę się zapisać do 500+, po co mi chwilówka?

A poziomica do mnie już idzie z samiuteńkich Chinów a ona to ma 3 poziomice i laser i miarkę i nie wiem czy jeszcze nie miauczy, taka jest. Zaoszczędziłem na niej w porównaniu z cenami z Allegro całe 4,35zł., taki jestem :rolleyes:

Ale za propozycję dziękuję.

 

@Brzytwa, względem wierteł się zastosuję. Tamte korundowe/tytanowe czy jakieś tam nie dały rady. Zresztą utrzymać pion + niskie obroty + jeszcze wiercić z ręki to trochę przydużo. Miały prawo.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wroński napisał:

Zresztą utrzymać pion + niskie obroty + jeszcze wiercić z ręki to trochę przydużo.

Do takich zabaw warto byłoby zaopatrzyć się w taki stojaczek:

http://allegro.pl/dedra-1305-statyw-stojak-do-wiertarki-400mm-gw-2l-i6173978928.html

Albo wiertarkę stołową, wtedy pół dnia możesz wiercić i łapy nie bolą:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten statyw dedry. Niestety pękła w nim śruba blokowania uchwytu i musiałem dorabiać.

Szału ze sztywnością konstrukcji nie ma - i w sumie nie ma co sie go spodziewać po konstrukcji za takie pieniądze.

 

Już lepiej dozbierać i kupić dobra wiertarkę stołową/kolumnową, ale to już niestety dużo większe koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

687... . Ja ciebie coraz mniej lubię <_<

Chyba właśnie znikło mi się kolejne 120 zeta.

300...,350 max..., kurde.

A tamta miała taki fajny akumulatorek biały :(

A ta ma udar i światełko, zawsze coś.

 

Ciekawe kto mi teraz buciki kupi, znalazłem dwie pary takich ładnych a tu co, poczekać przyjdzie -_-

Życie kurwa, życie.

 

I niech ktoś mi teraz powie, że nie jestem pojebany B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.