Skocz do zawartości

Siłownia, dietetyka, suplementacja - szybkie pytania - szybkie odpowiedzi


GluX

Rekomendowane odpowiedzi

Nie pamiętam jak to się nazywa, ale przez trening siłowy uruchamiany jest transport w stronę tkanki tłuszczowej i mięśniowe, a drugi przy treningu tlenowym idzie w stronę palenia tkanki tłuszczowej. Trafiłem na te badania przy poszukiwaniu informacji na temat Glut 4. Możliwe, że mTOR i AMPK, ale nie mogę dokładnie znaleźć teraz szczegółów. Czyli z jednej strony mamy największych siłaczy (dużo mięśni i tłuszczu) a z drugiej chudych maratończyków. 

Edytowane przez radeq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja lecę z jeszcze jednym pytaniem.

Tolerancja na białko a właściwie jego ilość. Temat długo wałkuje. Pytanie czy jest jakiś pułap przyjmowania białka (bo wiadomo ze za dużo pójdzie w cukier) czy pułapu nie ma. 

 

Czy gdy mamy wykalibrowane białko gdzieś na 1g/kg i zjemy je w jednym posiłku załóżmy po treningu to co organizm z nim zrobi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@qbacki

 

Zależy od tego, jaki to był trening, jaki ma się staż, o jakiej porze dnia jest trening, jaki układ diety, jak z wrażliwością insulinową, jakie są cele, jaka kaloryka - czy to masa czy redukcja.

 

Dodam, że obecnie studiuję jak na kobietę wpływa okres i czy można coś z tym zrobić - w sensie wykorzystać pod cele.

 

W zależności od uprawianego sportu zapotrzebowanie na białko różni się znacząco

 

Naukowcy proponują przedział 1,2-3,5g/kg czystej masy mięśniowej.

Dla osób trenujących wytrzymałościowo - będzie to 1,2-1,4g / kg.

Dalej idąc, gdzie obciążenie mięśni i uszkodzenia się większe - 1,4-1,8g / kg - tutaj ludzie trenujący crossfit, podnoszenie ciężarów, plyometria, kalistenika).

1,8-2,5g / kg typowo pod sporty sylwetkowe, kulturystyka.

 

Powyżej 2,5g/kg musi być już doping - ponieważ naturalnie jesteśmy w stanie zużyć tyle azotu na cele anaboliczne.

 

 

Przy deficycie kalorycznym ma się natomiast mieści się w przedziale 1,8-2,7g na kg całkowity masy ciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.05.2017 o 23:31, GluX napisał:

W sensie że nie masz apetyty?

 

Ogólnie to rozumiem Twoje zamiłowanie do sportu - ale trzeba wybrać w czym się chce być bardzo dobrym - Ty zapewne jesteś dobry w tym co piszesz, że ćwiczysz, ale w żadnym z ćwiczeń nie jesteś najlepszy. Twoje wyniki i tak są spore, więc musiałbyś zadecydować, żeby ćwiczyć już specjalistycznie + odpowiednia dieta + odpowiedni trening (dietetyk, trener). Ogólnie czytałem sprawozdania nt. 5/3/1 i słabo wypada przy innych planach. Poczytaj o Texas Method.

 

 

Kolejna sprawa to zapewne kortyzol masz wyjebany w kosmos przez tak mocne użytkowanie organizmu. Postaw na dobre jedzenie, dobre suplementy (witaminy i minerały) + odpowiednie zioła + AAKG + Kreatyna.

 

W tym co robisz, pozostają dwie drogi - albo wejść na doping, aby sprostać objętości treningu albo przyznać się że jest się człowiekiem i ma się limity genetyczne

Dokładnie, masz rację. Wypracowałem sobie tak silny nawyk potrzeby ćwiczeń, że nie jestem sobie teraz w stanie wyobrazić życia bez tego. Nawet będąc w cholernym dołku, na obczyźnie, bez pracy, z kończącym się jedzeniem (tylko dwa tyg ale zawsze) musiałem albo pobiegać, albo porobić jakąś kalistenikę, bo bym zwariował. Zacząłem już nawet temu nadawać wymiar duchowy :D

Na chwilę obecną nie jestem w stanie się zdecydować, bo po prostu uwielbiam i ciężki trening siłowy (relatywnie ciężki oczywiście), za parę dni mnie najdzie na dłuższy bieg na łonie natury a coraz częściej mam myśli by wrócić jeszcze na sporty walki chociaż 2 razy w tygodniu.

Metodę Texas wypróbowywałem przez pare miesięcy po zakończeniu przygody ze Starting Strength i nie mam dobrych wspomnień. Owszem ciężar szedł do przodu ale zaczął mi się robić spory T-Rex, który nawet zaczęło widzieć otoczenie. Sam zresztą z powodu rozrostu ud i zakwasów zacząłem poruszać się jak cowboy jeżeli wiesz o co mi chodzi :D

 

Dzięki za rady. Wiem, że muszę przyłożyć się do diety. Zresztą planuje kolejny wypad za granicę więc tak czy siak z pracą po kilkanaście godzin będę musiał jakoś dopracować trening maks 2-3 dni w tyg, jedzenie i może jakieś suplementy. Jakie zioła konkretnie polecasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@AdamPogadam

 

1. Tak się utarło wszędzie: 30-45s przy trenowaniu wytrzymałości; 45-90s - masowo; 90+ typowo pod siłę

2. Ujemny bilans kaloryczny tylko pomoże Ci spalić tłuszcz. Jeśli masz boczki to znak, że masz problem z insuliną - tak samo jak zwisający tłuszczyk pod pępkiem jest oznaką zazwyczaj problemu z kortyzolem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AdamPogadam to zależy, jak ktoś ma niski testosteron właśnie przez fapanie, to może to pomóc bardzo dobrze, ale jeżeli ktoś ma niski testosteron przez złą dietę, małą podaż witamin itp to nofap może niewiele pomóc. Tak od testosteronu zmienia się głos.

 

@GluX zarzuć przepisem na zupę mocy :D

Edytowane przez seven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.