Skocz do zawartości

Bracia, kupować ten zegarek czy nie?


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, Subiektywny napisał:

 

Ani Patek ani VC mnie nie kręcą, ale zgadza się - na nadgarstku lewej ręki cyka sobie szwajcarski chronograf. I gdyby ktoś mnie zapytał czy rzeczywiście jest wart kwoty, którą trzeba na niego wysupłać to odpowiem krótko i treściwie.

 

Nie.

 

S.

 

Fakt, trochę głupio tak płacić za kopertę, przecież nie za mechanizm.

Chociaż ładne są niektóre, ale -_-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Subiektywny napisał:

I gdyby ktoś mnie zapytał czy rzeczywiście jest wart kwoty, którą trzeba na niego wysupłać to odpowiem krótko i treściwie. Nie.

 

Osobiście mam do swiss-zegarków "analogowych" dużo większą słabość aniżeli do kobiet ;) 

Niby fakt, oba byty nie wyglądają na warte swojej ceny. Tylko co z tego? Nadgarstek to w sumie nie jest miejsce do zimnej kalkulacji :D

 

p.s. i tak z całej kolekcji lubię najbardziej "Omeszkę" Geneve, elegancką, klasyczną, w dodatku jest starsza ode mnie a stan jak z wystawy (taki MILF-watch). Bez wątpienia, swej (niskiej) ceny była naprawdę warta! A w dodatku jak się ją rozbierze... mmmmmrrrr.

Reszta "tarczownic" przepłacona. I co? I nic. W końcu nie było mnie na tej planecie tyle tysięcy lat... 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,5 roku temu kupilem sobie   timexa trochę tańszego  https://www.crazytime.pl/product-pol-877-TIMEX-T49905.html. Czy jestem zadowolony? Jak za tą cenę tak,  lecz miałem na początku z nim mały  problem,  bo po dwóch tygodniach odpadło pokrętło od ustawiania wszystkiego. Na szczęście uwzględniła  to gwarancja i zegarek naprawili mi bez dodatkowych kosztów. Ogólnie nie polecam skórzanych i innych materiałowych pasków które wchłaniają pot, bo trzeba je czyścić. Często uderzam zegarkiem to o ścianę to o metalowe przedmioty z ktorymi mam kontakt w pracy i zegarek ciagle wyglada świeżo. Timex jest dla średnio wymagajacych. (NAJLEPIEJ SKWITOWAŁA TO KOLEŻANKA.

ONA: O LORUS?

JA: NIE,  TIMEX.

ONA: (JUZ BEZ ENTUZJAZMU) AHA ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, melanger napisał:

Dobry zegarek to jakiś tam plus w oczach dziewoj na pewno ;).

 

Wiesz jaki procent kobiet jest w stanie określić wartość zegarka jaki nosisz? Może z jeden procent. Reszta nie odróżnia błyszczącego 'modowego' Gino Rossi od IWC. A nawet ten 1% to raczej koncentruje się na fakcie, że masz środki na zakup takiego cykadełka.

 

S.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Subiektywny napisał:

A nawet ten 1% to raczej koncentruje się na fakcie, że masz środki na zakup takiego cykadełka.

 

I dotarliśmy do sedna całej zabawy z posiadaniem jakichkolwiek dóbr luksusowych.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dziękuję bardzo za wszelkie rady, kupiłem ten który mi się od początku podobał. Ale miałem godzinę temu chwilę załamania - DB czy jakoś tak był piękny za pół koła, ale nawet sekundnika nie miał i za bardzo elegancki, a ja chciałem taki do tańca, różańca i na basen. Ujął mnie, dam znać jak przyjdzie o nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Silny napisał:

Panowie, dziękuję bardzo za wszelkie rady, kupiłem ten który mi się od początku podobał. Ale miałem godzinę temu chwilę załamania - DB czy jakoś tak był piękny za pół koła, ale nawet sekundnika nie miał i za bardzo elegancki, a ja chciałem taki do tańca, różańca i na basen. Ujął mnie, dam znać jak przyjdzie o nim.

Znam to uczucie. Dlatego od pewnego czasu robię tak, że jak już coś zamówie to choćby nie wiem co, nie przeglądam więcej ofert i nie czytam na ten temat, żebym przypadkiem nie znalazł czegoś lepszego i się nie rozczarował. A wiadomo jak jest, zawsze można znaleźć lepsze rozwiązanie albo naglą nadejdą wątpliwości. Dlatego lepiej nie oglądać, niech zostanie przekonanie, że wybrałeś najlepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Drodzy Bracia, pozwolę sobie na malutkie odkopanie tematu.
Robimy zrzutę na prezent dla Taty i ma być to zegarek, który najlepiej pasuje do czarnego i szarego garnituru(ale czarny też może być).
Budżet wynosi do 1-1,3k PLN, co możecie doradzić? Najważniejsze by był elegancki, stonowany, poważny (żadne bling bling) oraz jak najlepszej jakości.
Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey chciałbym kupić ten zegarek. Poleciłby ktoś? Podoba mi się styl tego. Nie wiem czy wart tej kwoty. doradźcie osoby znające się w temacie

 

http://www.ebay.de/itm/Timex-Uhr-T2N346-ORIGINALS-Oversize-Herrenuhr-Leder-Schwarz-Grau-Watch-NEU-OVP-/222314859853?hash=item33c2ff8d4d:g:uVIAAOSwux5YKgMQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

To ja odkopię wątek ? 

Zegarek w cenie +- 400zł -> w miarę elegancki, pod koszule.

Ktoś coś poleci? 

https://www.timetrend.pl/meskie-jacques-lemans/18029-jacques-lemans-sydney-jl-1-1540b-4040662098324.html 

Ten wygląda dosyć ciekawie ale się nie znam, stąd pytam mądrzejszych zakupem i doświadczeniem ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kniaź z Bajki Ten Orient ostatni jest całkiem całkiem ? Dziękuję.

Czy takie coś to jeszcze jest ładne, czy już tandetne? ? 

https://www.timetrend.pl/meskie-bulova/12527-bulova-classic-chronograph-96a163.html
Albo to:

https://www.timetrend.pl/meskie-seiko/5145-seiko-5-automatic-snx801k1.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie żadne Bossy, Armani i inne Adidasy.

Za 400 zł można już pójść w coś z "bajerem" (nie ma baterii - ładuje się światłem) a wciąż klasyczne i z dobrym wizerunkiem marki - https://www.otozegarki.pl/zegarki/citizen/eco-drive/citizen-aw1231-07a-zegarek-meski-na-pasku-citizen-eco-drive-citizen-classic

Znalezione obrazy dla zapytania CITIZEN AW1231-07A
Edytowane przez Normalny
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Quo Vadis? napisał:

technologia "eko" mnie niepokoi

Bez obaw. Daję głowę!!! I wiem co mówię.

Potwierdzenia musisz szukać na jakimś forum zegarkowym.

 

Np. inne Japończyki Seiko mają technologię Kinetic zasilania wskazówkami - czyli ruch (jak sama nazwa wskazuje) ręki. Ale będą droższe i cięższe lekko.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz się denerwować ilością tarcz, które tylko wyglądają. Nie będziesz na nich przecież włączał stopera. Osobom ze słabszym wzrokiem te tarcze się zlewają a główne wskazówki gdzieś tam wizualnie gubią.

Ale wygląd OK.

Edytowane przez Normalny
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.