Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem rozpocząć trening sportów walki. 

Pierwszym moim pomysłem był boks, odradzono mi to, ze względu na niską masę ciała i związany z tym problem z mięśniami karku.

Zastanawiam się, co by było dobre, dopóki nie zrobię masy mięśniowej ( i tak w przyszłości celuję w boks).

 

Myślałem nad jakąś sztuką walki, bądź czymś takim jak Combat Sambo, ewentualnie krav maga.

Ważne dla mnie jest, żeby na początku nie dostawać zbyt wielu ciosów na głowę i żeby techniki były proste i skuteczne.

 

Co polecacie?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam ćwiczę Krav Magę.

Na sali masz i takich gości jak ja - po 185cm i 90+ kg wagi jak i takich po 170cm i około 65 kg. Przy prostej konfrontacji - wiadomo, kto ma większe szanse, przy użyciu technik KM (szczególnie dźwigni) uwierz mi, że mój instruktor będący o 1/4 lżejszy i mniejszy ode mnie rzuca mną po parkiecie jak chce. Dźwignie, dźwignie i jeszcze raz dźwignie + naciski na słabe punkty w ciele. I pozamiatane.

 

Raz trafiła mi się w sparingu nieduża dziewczyna. Przyznam szczerze, że ją delikatnie zlekceważyłem. No i zaczęła od kopnięcia w krocze (spox, nosimy ochraniacze) i a potem walczyła ze mną jak równy z równym. Pokonać by mnie nie pokonała ale przyznaję uczciwie, że miałbym dość ciężki orzech do zgryzienia gdybyśmy walczyli tak na prawdę bo technicznie dziewczę było bardzo dobre.

 

Z mojej strony polecam. Co prawda obrona przez nożem i pistoletem to takie trochę hokus-pokus (udaje się w 1/3, w 2/3 przypadków - dziękuję, nie żyjesz...). Za to techniki blokowania, dźwigni i ataku - bardzo ciekawe. Gdyby zaszła konieczność obrony - kiedyś próbowałbym uderzać pięścią, teraz zdecydowanie zaczynałbym od siarczystych niskich kopnięć (low kick). Dobrze wykonane i trafione potrafi obalić na ziemię chłopa wielkości tura :)

 

Cokolwiek zaczniesz ćwiczyć - na dłuższą metę 'robi dobrze na głowę' i polepsza samopoczucie. Osobiście jestem zdania, że każdy mężczyzna powinien ćwiczyć wybraną sztukę walki bo to kształtuje charakter.

 

S.

Edytowane przez Subiektywny
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Zenek napisał:

Postanowiłem rozpocząć trening sportów walki. 

Pierwszym moim pomysłem był boks, odradzono mi to, ze względu na niską masę ciała i związany z tym problem z mięśniami karku.

Zastanawiam się, co by było dobre, dopóki nie zrobię masy mięśniowej ( i tak w przyszłości celuję w boks).

 

Myślałem nad jakąś sztuką walki, bądź czymś takim jak Combat Sambo, ewentualnie krav maga.

Ważne dla mnie jest, żeby na początku nie dostawać zbyt wielu ciosów na głowę i żeby techniki były proste i skuteczne.

 

Co polecacie?

Jak chcesz iść w przyszłości na boks to wal już teraz. Co ma do tego niska masa? Ile wogóle ważysz? Ja jak zaczynałem ważyłem 68 kg przy 182 wzrostu i też byłem chuchrem. Wzmocnisz sie tam. A druga sprawa piszesz że masz słabe mięśnie karku...tam sobie je wzmocnisz szybko. Przecież nikt Cię nie będzie brał na ring narazie. Zaczniesz od treningów na workach,tarczach,z lustrem,zadaniówkach w parach itd. Moim zdaniem śmiało już teraz mozesz iść na boks. A nawet kiedy pojawią sie pierwsze sparingi,bedziesz dobierany z kimś o podobnej wadze do Twojej

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie trenowałeś to próbuj rożnych form, po jakimś czasie powinieneś wiedzieć co Tobie odpowiada :) Osobiście trenowałem jakis czas boks, a dziś mam pierwszy trening MMA, wybrałem to ze względu na większą wszechstronność :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz boks i tak to po CHOLERĘ COŚ INNEGO!?

 

@Zenek - ja wiem dobrze, że ten temat nie jest po to, żebyś usłyszał od nas rady tylko żebyśmy Cię zmotywowali do tego, żebyś poszedł na boks.

Więc nie graj z nami w kobiece gierki - zapisuj się na ten jebany boks i za rok masz napisać tutaj, w tym temacie jaką satysfakcję z tego czujesz że trenujesz boks.

 

Jesteśmy facetami - bądź szczery z nami ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim wybierz dobry klub, bo jak się okazuje wcale nie tak łatwo taki znaleźć. Wielu trenerów powiela mity i ma pojęcie o biomechanice ciała co za tym idzie nauczają szkodliwych dla zdrowia technik. Osobiscie na twoim miejscu spróbowałbym wszystkiego po trochę i zobaczył w czym najlepiej się czuje.  

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 175/75-77 (waha się w zależności od aktualnego stylu życia) i przy niektórych kolegach z treningów (trenowałem 9 miesięcy, niedługo wracam i kontynuuję) wyglądam jak Pudzianowski. I szczerze, nie chciałbym, żeby to byli moi wrogowie. ;)

 

Masa w sportach walki konieczna nie jest. 

 

A w boksie liczy się szybkość, której często (nie zawsze!) brakuje, gdy pojawi się duża masa. Oczywiście wszystko zależy kto robi tą masę i w jaki sposób.

 

Ale ogólnie nie patrz na to. Idź na boks, nie pożałujesz. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że mam skłonność do kontuzji karku i boję się, że dostanę w głowę, coś mi przeskoczy w szyi  i będę kurował się kilka tygodni.

Ale skoro nie wygląda to tak, że od razu wskakuje się na ring, tylko jest okres przygotowawczy, to mogę w to wejść.

 

Jeszcze dobrze przemyślę sprawę, skonsultuje się z lekarzem, żeby upewnić się, że kontuzje są tylko

i wyłącznie za sprawą słabych mięśni- taką wersję usłyszałem od dwóch lekarzy, ale myślę, że dobrze by było to prześwietlić.

 

Co do klubu, to mam jeden z polecenia, podobno trener jest świetny, tylko, że daleko jak cholera.

We Wrocławiu jest jeszcze Gwardia (w miarę blisko mam). Trenował ktoś z Was tam?

Krav maga, jak się okazało, mam bardzo blisko siebie, co mnie kusi.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku nikt Cię nie puści na sparing, bo do tego trzeba mieć pewne obycie z techniką, żeby ją doskonalić w ten sposób w praktyce, a nie wystawiać się na ostrzał.

 

Nawet jakbyś nie chciał, to nie musisz w ogóle na sparingi uczęszczać, tylko trenować rekreacyjnie dla dobrego samopoczucia. Co prawda nie będzie wtedy takiego efektu, ale też będzie dobrze. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.