Skocz do zawartości

Gwałt czy próba usprawiedliwienia?


Rekomendowane odpowiedzi

1. Beata Pawlikowska w swojej książce W dżungli podświadomości (konkurencja dla Pana Marka ;) ) napisała, że została zgwałcona.  Cytuję:

Cytat
Nie krępuje się Pani publicznie przyznawać do tego, że jako młoda dziewczyna została zgwałcona w Londynie? I że za ten gwałt obwinia Pani siebie, nazywając swoje zachowanie lekkomyślnością.
 
-A nie było tak? Oczywiście, że człowiek, którego poznałam w pubie i który to zrobił, jest równie winny, dlatego że użył przemocy. Podobnie jak ja był pod wpływem marihuany i alkoholu. Mówił mi, że jest pisarzem. Nawet nie wiem, czy to była prawda. Ja mu pierwsza powiedziałam, że piszę książki, a on natychmiast to podchwycił, mówiąc: "Chodź do mnie, pokażę ci moje opowiadania". Zachowałam się jak ćma, która leci w ogień, z nadzieją, że się przy tym ogniu ogrzeje. A w konsekwencji - co zresztą było łatwe do przewidzenia - osmaliłam sobie skrzydła. Na szczęście odrosły. Byłam naiwna i potrzebowałam przyjaźni. Dlatego zgodziłam się pójść z obcym facetem w nocy do jego mieszkania.
...
Poznałam tam chłopaka. Rozmawialiśmy, powiedziałam mu, że piszę opowiadania - wspomina Pawlikowska. On powiedział, że też i że chętnie pokaże mi swoje. Myślałam, że rzeczywiście pokaże mi swoje opowiadania. On pokazał mi coś innego... Zamknął drzwi na klucz, zgwałcił mnie, a potem zasnął kamiennym snem.
Postanowiłam skończyć ze sobą. Nałykałam się tabletek nasennych, napisałam jakiś liścik pożegnalny i położyłam się na podłodze. Traf chciał, że moja mama wróciła tego dnia wcześniej z pracy - wspomina.

"Gwałt, który zdarzył się, gdy mieszkałam w Londynie, to chyba nie był kres. To był tylko bolesny przykład na to, że w poszukiwaniu czyjejś akceptacji i ciepła, jestem gotowa jak ćma polecieć prosto w ogień. Poszłam do mieszkania obcego faceta, bo chciałam dostać potwierdzenie tego, że jestem wartościową osobą" - wyznaje w "Gali". 



http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/338693,juz-mam-spokoj-w-duszy-rozmowa-z-beata-pawlikowska,3,id,t,sa.html



2. Przykład z forum prawnego:

 

Cytat
Ponad rok temu umowilam sie z facetem na sex przez internet... Mialam wtedy 16 lat a on 25.
Poniewaz jestem bisexualna i on to wiedzial (wiedzial tez ile mam lat) zaproponowal ze spotkamy sie w hotelu z inna para i zobacze jak to jest z dziewczyna... bylam mloda i ciekawa wiec sie zgodzilam.
 
Pojechalam na umowione spotkanie z nim a potem razem pojechalismy do hotelu.Byla tam juz ta 2 para w wieku on 24 i ona 22 lata. Oczywiscie zgodzilam sie na sex z tym facetem i zeby dotykala mnie tamta dziewczyna lecz na nic wiecej. Zreszta on nawet o nic sie nie pytal.
 
Na miejscu podano mi alkohol (niby na rozluznienie) Poniewaz bylam mloda ta ilosc na mnie zadzialala i teraz widze wszystko jak na zdjeciach a nie jako ciag zdazen... Najpierw robilam to z facetem z ktorym przyszlam jednak potem bez zadnego pytania zaczal robic to ze mna ten 2 facet ktory przyszedl ze swoja dziewczyna... ja nie wiedzialam co sie dzieje... nie ustalalam tego wczesnej a poniewaz bylam pijana nie umialam zdecydowanie zaprotestowac... On robil to bez prezerwatywy i nie zapytal sie mnie o zgode...
 
Wtedy myslalam ze to moja wina lecz poznalam chlopaka ktory uswiadomil mi pewne rzeczy. Nie bylam wtedy pelnoletnia (mialam 16 lat) a oni najpierw podali mi alkohol zebym potem nie protestowala... Nie zgodzilam sie na sex z tym 2 facetem a on wykorzystal moj stan i zrobil to bez pytania. Jak powiedzialam temu facetowi z ktorym przyszlam ile mam lat powiedzial ze "lubi takie" Kobieta ktora byla ze swoim chlopakiem takze robila wszystko zebym sie nie bala i czula sie ze niby wszystko jest ok i patrzyla jak jej chlopak uprawia sex ze mna...
 
Teraz okropnie wstydze sie ze umowilam sie z tym gosciem... bylam mloda i chcialam sprobowac czegos nowego ale czuje ze oni (wszyscy ponad 20 lat) wykorzystali moja mlodosc i niedoswiadczenie, specjalnie podali mi alkohol a co do tego zeby robili to ze mna obydwaj umowili sie juz wczesniej tylko ze ja o niczym nie wiedzialam... Pytanie moje wiec brzmi czy poniewaz oni wykorzystali moja bezradnosc i brak zdolności do rozpoznania znaczenia czynu i pokierowania swoim postępowaniem sytuacja ta wyczerpuje znamiona gwałtu i moge ja zgłosic na policje?? Prosze o jak najszybsza odp bo jezeli moge chcialabym to zrobic jak najpredzej.Pozdrawiam
 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ma swoje konsekwencje, to tak jakby dobrowolnie wziąć kredyt i dziwić się że naliczają odsetki.

Pawlikowska poszła dobrowolnie, konsekwencją był seks.

Młoda pinda chciała eksperymentów, dobrowolnie weszła do mieszkania, w konsekwencji poleciała na dwa baty.

Prosta logika.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawlikowska (fajnie pisze) została zgwałcona - nie chciała stosunku, a facet to zrobił. To jest GWAŁT i nie usprawiedliwiajmy bandyty. Nie to nie, normalny człowiek to rozumie i akceptuje. Co do panny którą wyruchali na dwa baty, było jej fajnie ale pewnie liczyła na więcej spotkań i ją zlali - albo co bardziej możliwe, liczyła na jakieś fanty, a jedyne co dostała to ejakulat.

 

 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwałt jest wtedy gdy laska mówi NIE lub gdy jest NIEPRZYTOMNA a koleś mimo to ją zapina.

 

W drugiej sytuacji laska była pijana ale świadoma. Mogła powiedzieć nie ale nie zrobiła tego. Po półtora roku stwierdza ze to jednak nie było do końca fajne i robi z siebie ofiarę gwałtu. 

 

Irytuje mnie tu najbardziej próba ukarania niewinnej osoby za swoje decyzje, których się żałuje. Czyli w mysl lewackiego spierdolenia 'robta co chceta a odpowiedzialny za was bedzie ktoś inny'. 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, toreador napisał:

Gwałt jest wtedy gdy laska mówi NIE lub gdy jest NIEPRZYTOMNA a koleś mimo to ją zapina.

 

W drugiej sytuacji laska była pijana ale świadoma. Mogła powiedzieć nie ale nie zrobiła tego. Po półtora roku stwierdza ze to jednak nie było do końca fajne i robi z siebie ofiarę gwałtu.

 

Dlatego, jeśli kobieta upija się na umór nie może być brana pod uwagę jako partnerka, a i seks z nią należy przemyśleć. To samo tyczy się narkotyków.

Pijąca (ostro) baba = ban na związki / poważne traktowanie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.09.2016 o 14:53, DeMasta napisał:

Wszystko ma swoje konsekwencje, to tak jakby dobrowolnie wziąć kredyt i dziwić się że naliczają odsetki.

Pawlikowska poszła dobrowolnie, konsekwencją był seks.

 

 

 

Częsta sytuacja.

Przykład: Laska w klubie ubrana jak dziwka, swoim zachowaniem prowokuje faceta. Ma dłuższe wary sromowe niż spódniczkę. Szpila, pazury itd. A to łapie faceta za rozporek, a to go mizia po tyłku. Przymila się i tuli. Godzi się na pójście do jego domu. A potem odmawia seksu. To znaczy co ona q...a myśli, że będą grać w szachy albo w monopol. A potem tępe cipsko zgłasza na Policję zgwałcenie i przeżywa traumę. To świadczy tylko i wyłącznie o głupocie i braku instynktu samozachowawczego. 

Jedna z drugą zamiast stać przed lustrem i malować pazury poczytałaby o wiktymologii, która opiera się na analizie zwykłych zachowań i reakcji ludzkich.  

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że babom coraz bardziej wali na dekiel. Pójdzie z facetem dobrowolnie do łóżka, a potem mając jakieś wyrzuty sumienia, czy coś w tym stylu zgłasza zgwałcenie. Poza tym kobiety mają prawo karne za sobą. 

Przykład: kobieta może zgłosić zgwałcenie po kilku latach. Poważnie może np. zgłosić, że 7 lat Zenek ją zgwałcił, i Zenek ma problem, bo teraz Zenka mogą zgwałcić w pudle. 

A czy przyjmą ode mnie zgłoszenie, że ktoś mi się włamał do chaty 7 lat temu?

No nie, bo zapytają, czemu teraz dopiero o tym teraz informuję organa ścigania. 

Ale już kobiety o coś takiego nie zapytają. A bo może się bała, była w szoku, czy inne takie bzdety. Chore zlewicowane i zfeminizowane prawo. 

 

 

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.