Skocz do zawartości

Stres


Brzygot

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż od dłuższego czasu rozwala mnie stres towarzyszy mi prawie ciągle nawet nie trzeba sytuacji stresowej.Poza tym czuje praktycznie ciągle napięcie w brzuchu i sczczeki mi się same zaciskaja. Czuje się tym rozwalony i nie wiem jak się tego pozbyć . Zmagał się ktoś z podobnymi rzeczami i wie jak sobie z tym można radzić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można odczuwać stres nie wiedząc skąd się bierze?
Chodzi o kasę? Bezpieczeństwo? Nadmiar obowiązków? Brak relaksu? Ciśnienie w kroczu? Pragnienie kontroli wszystkiego wokół? Przejmujesz się, że ojciec chleje? Że z matką niezbyt się układa relacja?
Usiądź wygodnie w fotelu, okryj się kocem i się obserwuj. Zadawaj sobie pytania, rozmawiaj ze sobą. Wbrew pozorom, taka rozmowa (niekoniecznie na głos) to jeden z najlepszych środków leczniczych.
Zdystansuj się od całego gówna jakie w tobie siedzi i skonkretyzuj genezę swojego stresu.

Nam możesz wciskać kit, że nie wiesz skąd to, ojca oszukasz, matkę też oszukasz, siebie natomiast nie oszukasz.
Jeśli ci to pomoże - długopis w dłoń, kartka papieru i piszesz wszystkie swoje myśli związane ze stresem.
Umiejętność analitycznego rozwiązywania swoich problemów to moim zdaniem jedna z najcenniejszych umiejętności jakie można posiąść.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.09.2016 o 23:37, Brzygot napisał:

Otóż od dłuższego czasu rozwala mnie stres towarzyszy mi prawie ciągle nawet nie trzeba sytuacji stresowej.Poza tym czuje praktycznie ciągle napięcie w brzuchu i sczczeki mi się same zaciskaja. Czuje się tym rozwalony i nie wiem jak się tego pozbyć . Zmagał się ktoś z podobnymi rzeczami i wie jak sobie z tym można radzić?

 

albo beta blokery albo otrzaskaj sie z sytuacją.wtedy przekrecasz tylko ucho i zapominasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.