Skocz do zawartości

Kiedy kobieta uderza faceta, nikt nie reaguje, kiedy facet uderzy kobietę...


Rekomendowane odpowiedzi

Równouprawnienie w praktyce (to odnośnie postów niektórych forumowiczów, którzy napisali, że w takiej sytuacji zachowaliby się podobnie, tutaj w praktyce widać jak to się kończy ;-) ):

 

Kobieta się awanturuje i szarpie, a następnie uderza mężczyznę z "bańki" (wszystko widzą ochroniarze), koleś krwawi i oddaje jej, nagle wszyscy ochroniarze rzucają się na Pana... równouprawnienie :P

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest przejaw "równouprawnienia" w stylu anglosaskim. Tam to już są takie zjeby, że jak facet zadzwoni na policję, informując, że kobita go tłucze, to policjanci nie zabierają baby na dołek tylko chłopa.

Czysta zlewiczona schizofrenia.

"

Druga rzecz - ochroniarze mogli nie widzieć jak laska wali chłopaka z głowy, a widzieli jak jej przyj....ł. I stąd taka reakcja.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan zachował się bardzo nowocześnie - jeżeli ktoś narusza nietykalność cielesną innej osoby to musi się liczyć z ryzykiem przyjęcia ciosu na twarz, w końcu równouprawnienie.

Gdyby jej nie oddał to wsparłby swoją postawą opresyjny patriarchat. Niestety ciemny lud go nie zrozumiał.

 

Jeżeli chodzi o mnie, na jego miejscu oddaliłbym się od agresywnej, pijanej lochy...gra nie warta świeczki.

 

 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, TPakal1 said:

Druga rzecz - ochroniarze mogli nie widzieć jak laska wali chłopaka z głowy, a widzieli jak jej przyj....ł. I stąd taka reakcja.

 

Ruszyli do niego już po tym jak ja odepchnął gdy na niego szarżowała po raz drugi. Dopiero po tym sprzedał jej liścia.

 

Zabawna rzeczą o której pewnie nie wiecie jest to ze znaczna część (jeśli nie polowa) ochroniarzy w większych miastach (np. Liverpool / Manchester) to Polacy ;) i tak - wszyscy ochroniarze tu to biali rycerze do pozygu a laski zachowują się tutaj tak ze na niejednej polskiej wsi dostały by po prostu po ryju za podobne zachowanie.

 

Co nie zmienia faktu ze Anglia jest popieprzona w każdym aspekcie. Włamywacz może cie skutecznie pozwać gdy pokaleczy się rozbitym szkłem podczas włamania - to nie żart. Jeśli go przytrzymasz, zrobi obdukcje i oskarży cie o inny uszczerbek na zdrowiu.

 

Noże tutaj są zakazane wiec notuje się ogromna ilość dźgnięć zaostrzonymi śrubokrętami itp itd. Zakazane są też np. gazy pieprzowe wiec przed gwałtami kobiety chronią się lakierami do włosów :) 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest nienormalne. Pokazywać jak największej rzeszy osób i edukować. Zasrańców powinni wykopać na zbity pysk, facet mógł ich i ją oskarżyć o napaść. 

 

Poza tym znacie ten filmik - ojciec przyjeźdza do dziecka, tłuką go jej bracia (czy coś w tym stylu) a policja nie reaguje?

 

Ja znam gościa "co on by nigdy kobiety nie uderzył". Pytam go: idziesz z dzieckiem, atakuje was naćpana kobieta (znieczulenie agresja adrenalina x10) z rozbitą butelką, z wózkiem nie uciekniesz więc co zrobisz?

Ta sama odpowiedź jak zdarta płyta - "ja nigdy kobiety nie uderzę". Mówię mu że ona wtedy zabije go lub dziecko! Jego odpowiedź wielce "yntelygyntno" - on by nie uderzył, no idiota po prostu.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, nieidealny świat napisał:

... Anglia jest popieprzona w każdym aspekcie. Włamywacz może cie skutecznie pozwać gdy pokaleczy się rozbitym szkłem podczas włamania - to nie żart. Jeśli go przytrzymasz, zrobi obdukcje i oskarży cie o inny uszczerbek na zdrowiu.

 

Noże tutaj są zakazane wiec notuje się ogromna ilość dźgnięć zaostrzonymi śrubokrętami itp itd. Zakazane są też np. gazy pieprzowe wiec przed gwałtami kobiety chronią się lakierami do włosów :) 

O w mordę! Nie wiedziałem, że aż tak!

W takich chwilach pojawia się radość, że nigdy tam nie wyjechałem, choć było blisko do podjęcia tej decyzji. Wybrałem studia i zostałem w Polsce.

 

To jest naprawdę jakaś paranoja! Przestępca ma większe prawa i możliwości niż zwykły człowiek.

Jak to mówią... Lepiej gnoja zabić niż zranić. Jeżeli go zranisz, to jeszcze Cię oskarży. Jak zabijesz, to już nic nie powie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest w wychowaniu i  kulturze narodu ,  w krajach bałkańskich (oglądałem kiedyś dokument ,nie kojarzę który kraj  może Serbia?) Kobiety matki maja surowy zakaz podnoszenia "ręki" na dziecko płci męskiej uderzyć skarcić może ojciec lub dziadek  ! Było to tam fajnie wytłumaczone przez chyba starszyznę , co dzieje się z chłopakiem  który jest poniżony przez kobietę.  

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dobi najnormalniejszy patrol policji nie ma przy sobie broni - osiedlowe cwaniaczki kpią sobie z policji, aż przykro patrzec jak pyskuja i olewaja policje.

Druga sprawa to ochrona w UK - tak murzyni i polaczki (specjalnie uzywam tego slowa) jak wchodze do klubu z kolezankami to od razu o ID prosza i zagadaja po polsku - a one i tak maja z nich beke.

Pewno sa Karyny co leca na to. No i wiadomo mase atrkcyjnych dup chodzi po klubach i ochrona zawsze sie kolo nich kreci a te dupy i tak celuja wyzej niz te typki w bialych koszulkach - a rycerze mysla ze moze jeszcze na nich poleca..... beka jest w tych klubach... 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, nieidealny świat napisał:

 

Co nie zmienia faktu ze Anglia jest popieprzona w każdym aspekcie. Włamywacz może cie skutecznie pozwać gdy pokaleczy się rozbitym szkłem podczas włamania - to nie żart. Jeśli go przytrzymasz, zrobi obdukcje i oskarży cie o inny uszczerbek na zdrowiu.

 

Noże tutaj są zakazane wiec notuje się ogromna ilość dźgnięć zaostrzonymi śrubokrętami itp itd. Zakazane są też np. gazy pieprzowe wiec przed gwałtami kobiety chronią się lakierami do włosów :) 

To już jest Panowie dowód na całkowity upadek moralności, brak jakichkolwiek zasad, braku rozpoznania co jest złe, a co dobre. Wynaturzone prawo, gdzie bandyta ma większe prawa jak pokrzywdzony. Upadek zachodniej kultury i cywilizacji. 

A tak w sumie, to ch.j z nimi. :)

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o samym uderzonym gościu ?

Dla mnie latanie za zjebaną, pod licho wie, czego wpływem karynką jest trochę dziwne.

Pozwoliłbym jej się rozkręcić i narozrabiać, aż cały klub miałby jej dosyć.

Ponadto, ten uderzony, zareagował z szybkością szachisty. Zaskoczyła go "dyńka" w wykonaniu anielskiej istoty.

Widać również spore nagięcie ze strony gorylków. Licencja takich "klubowych" kończy  się na progu klubu.  Na zewnątrz MUSZĄ dzwonić po pały. A należało w tym przypadku bo zajebistą reklame karynka robiła. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak żeby dopełnić jeszcze obrazu zidiocenia prawa to z pierwszej reki - złapany na "gorącym wejściu" w środku nocy i przyciśnięty do ziemi napastnik po odebraniu przez policje złożył pozew o uszkodzenie kręgosłupa :) Liczył na ugodę przed-sadowa bo w sadzie by przegrał gdyż miał przy sobie dwa noże - co na "dzień dobry" daje mu kumulacje ale i tak próbował wyłudzić kasę :)

 

Przypadki w których osoby broniące się w środku nocy przed włamywaczami dostawały wyroki można mnożyć, ale i były tez przypadki uniewinnień - (tylko wtedy gdy napastnik przeżył i był uzbrojony).

 

A teraz wisienka na torcie. Dwóch gówniarzy w wieku 10 lat przeciskało się rowerami przez wąski chodnik i jeden wyzwał żonę gościa od grubych krów. Gosc dogonił gówniarza i potrząsnął nim trochę pytając jak nazwał jego żonę a ten ze ma świadka i ze go pozwie i darł się do drugiego by dzwonił na policje bo go napadł :) Nie zobaczyłbym to bym nie uwierzył. Absolutne zero szacunku do kogokolwiek.

 

Poziom edukacji i wiedzy o świecie przeciętnych 20latkow jest taki ze nasi 6-to klasisci to są przy nich geniuszami :) Sa tez ludzie na poziomie ale nie oszukujmy się jest to może 5-10% społeczeństwa.

 

Zderzyłem się tez przypadkiem z typowa angielska rodzina na benefitach... Beton to mało powiedziane. Nigdy nie przepracowali dnia, 7 bachorów, wszyscy spasieni na macdonaldach, mieszkanie od miasta, dodatki na dzieci, dopłaty na rachunki i glosowali oczywiście za wyjściem z unii bo ja kradnę jej prace ;) Nie ważne ze jestem managerem wysokiego szczebla i odpowiadam głową za operacje warte setki tysięcy funtów dziennie :) ja kradnę JEJ prace mimo ze nigdy nie przepracowała dnia.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brytyjskie nastolatki nie kapią się bo boją się ze schudną...Pamiętam sytuacje kiedy mało się nie pobiłem z Anglikiem kiedy uświadomiłem mu ze Polska jest większym krajem niż  Wielka Brytania, nie umiał tego ogarnąć :) Młody Anglik pytał się mnie czy w Polsce mamy coca-cole??

Natomiast mój ''supervisor'' liczył pod kreską proste działania, jakie maja u nas dzieci w podstawówce, ale najlepsza była pewna para, szli sobie za rączkę, gościu miał słuchawki w uszach, słuchał dość głośno muzykę, jego kobieta miała to samo, i oboje w takim hałasie ze sobą     rozmawiali, właściwie to darli się :) to była kwintesencja tego co tam widziałem :)

Totalnie zdemoralizowane społeczeństwo, jestem pewny ze po prostu przeprowadzono na tym kraju jakiś test, eksperyment...

Islam jest wybawieniem dla Anglii i ostatnią deską ratunku...

Jeśli chodzi o facetów, nie maja tam żadnych praw :) lewactwo weszło zbyt mocno...Jestem pewny ze jeśli Polacy byli by tak zgrani jak Hindusi, byli byśmy tam ogromną siłą...nawet wtedy kiedy 70% to typowi Janusze...Tylko jak zwykle Polacy nie umieją wykorzystać swojego wielkiego potencjału...

A bym zapomniał, to fakt, ochrona w UK to prawie sami Polacy, byli kryminaliści, łyse pały bez kultury osobistej, pamiętam sytuacje dawno temu przed klubem, kiedy to Polak 'bronił' ,doskonale wiedział ze jesteśmy Polakami, ale mimo to gadał do nas po angielsku, żenada...

Polak bardzo czesto jest nieatrakcyjny dla kobiet w UK, w 99% z własnej winy...:) kiedyś wspominałem dlaczego tak jest, a nie powinno być..

Edytowane przez Assasyn
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Assasyn napisał:

Totalnie zdemoralizowane społeczeństwo, jestem pewny ze po prostu przeprowadzono na tym kraju jakiś test, eksperyment...

Ten eksperyment to wszechobecne lewactwo i zasady społeczne stworzone na bazie teorii głoszonych przez feministki, takie chociażby jak:

- bezstresowe wychowanie dzieci,

- zdewaluowanie roli ojców w rodzinie,

- wyzbycie się autorytetów,

- prowadząca do nadużyć i wynaturzenia pomoc społeczna państwa.

Oni mają za dobrze, nie musieli wkładać żadnego wysiłku w uzyskanie optymalnego poziomu życia. 

Takie społeczeństwo, które ma historię tak świetlaną jak bajka dla dzieci, które nie wie co to wojna, zabory, komunizm, obozy koncentracyjne jest tępe i bezwolne. 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O przemocy:

Psychiatra mi powiedział ostatnio, że pochodzę z patologicznej rodziny. Chociaż alko, ani nic nie było. Starzy oboje po studiach itp. Duży dom, stare herbowe nazwisko. Ale napierdalali mnie, aż nie skończyłem 16 lat. Ręką, pasem, po łbie, po mordzie, po dupie. W sumie, to chyba nie wiem za co. Podobno niegrzeczny byłem. Tłukli mnie oboje ?


W dzieciństwie byłem tłuczony przez rówieśników przez całą podstawówkę.


Pierwsza żona mnie parę razy skopała, jak spałem, bo byłem nawalony. Druga mnie nie tłukła.

Inna sprawa, że gdybym mojej pierwszej żonie tydzień po ślubie zajebał porządnie raz, to pewnie byłaby najlepszą żoną na świecie. Ale w ciąży była, a ja za grzeczny byłem po iluś-tam latach dostawania wpierdolu. I cały misterny plan w pizdu.


Babie czasem trzeba zajebać. Tym, które są za równouprawnieniem - szczególnie.

Edytowane przez Grzenio
przecinki
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, TPakal1 napisał:

Ten eksperyment to wszechobecne lewactwo i zasady społeczne stworzone na bazie teorii głoszonych przez feministki

Ten sam eksperyment jest przeprowadzany w Polsce.

"bezstresowe" wychowywanie dzieci przyszło do nas z zachodu na początku lat 90. Ludzie nie wiedzieli, co to jest i większość do tej pory nie ma pojęcia, o co w tym chodzi. Myślą, że trzeba pozwalać dziecku na wszystko, aby się nie stresowało.
Znam ludzi, którzy w taki sposób wychowywali dzieci. Wszystkie przed osiągnięciem pełnoletności odwiedziły szpital psychiatryczny.

Dewaluowanie roli ojca w rodzinie ma miejsce w Polsce od roku 1964, kiedy wprowadzono Kodeks Rodzinny i Opiekuńczy. W połączeniu z cipami w togach daje to mocną mieszankę, która doszczętnie niszczy instytucję rodziny.
Rolę ojca sprowadzono do funkcji płatnika alimentów, który raz na jakiś czas może zobaczyć własne dzieci, jeśli ich matka mu na to pozwoli.
Samice są utwierdzane w przekonaniu, że nie muszą robić kompletnie nic. Nie muszą dbać o rodzinę i małżeństwo. Mogą mieć wyjebane, bo i tak w przypadku rozwodu cała wina spadnie na mężczyznę, dzieci zostaną przy matce i dostanie ona za to jeszcze kupę hajsu. Będzie ustawiona na wiele lat. Po rozwodzie zacznie szukać nowego frajera, który będzie utrzymywał ją i jej dzieci, dlatego tyle wysiłku lewactwo poświęca na propagandę, że wychowywanie cudzych dzieci świadczy o dojrzałości i jest czymś wielkim.

Autorytetów nikt się nie wyzbywa. Są i działają. Zamiast tych, którzy powinni być autorytetami, wstawia się wybranych, którzy mają za zadanie ogłupiać dalej ludzi.
Kiedyś dla człowieka autorytetem byli ojciec i matka. Teraz często jest nim np.: Kuba Wojewódzki - gość starszy od rodziców niejednego gimbusa.

Pomoc społeczna tak naprawdę sprowadza się do coraz większej ingerencji państwa w życie obywateli. Państwo niby coś daje, ale jednocześnie rości sobie prawo do decydowania o tym, co można z tym prezentem zrobić. Ta pomoc coraz częściej staje się przekleństwem. Urzędnicy zamiast pomagać, niszczą rodziny pod byle pretekstem.
Jest kilka interesujących spraw dotyczących biznesu odbierania dzieci dla pieniędzy. Oczywiście dzieci zabiera się ludziom, którzy są biedni, ale dzieci są zdrowe, zadbane i dobrze wychowane. Nikt nie reaguje tam, gdzie pomoc jest naprawdę potrzebna - po co zawracać sobie dupę dzieciakami zdegenerowanymi przez środowisko? Niech tam zostaną. Biznes rodzinnych domów dziecka czy pogotowia opiekuńczego jest dobrze znany. Jeśli rodzina ma do tego układy z kuratorem, to może nieźle żyć na krzywdzie niewinnych dzieci.


Wielu ludziom wydaje się, że wszystko, co najgorsze, jest tylko na zachodzie. Niestety nie. Jeśli ktoś przyjrzy się dokładnie pewnym sprawom, to zauważy, że w Polsce w wielu dziedzinach jest znacznie gorzej niż w Europie Zachodniej.

W sprawach rodzinnych jestem na bieżąco i szczerze mówiąc, nie spodziewałem się, że jest aż tak źle. Film "Tato" sprzed niemal 20 lat pokazuje smutny obraz walki ojca o własne dziecko. Rzeczywistość jest znacznie gorsza. Warto zaznaczyć, że w film poruszał tematy znane wówczas od wielu lat.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Grzenio napisał:

Psychiatra mi powiedział ostatnio, że pochodzę z patologicznej rodziny. Chociaż alko, ani nic nie było. Starzy oboje po studiach itp. Duży dom, stare herbowe nazwisko. Ale napierdalali mnie, aż nie skończyłem 16 lat. Ręką, pasem, po łbie, po mordzie, po dupie. W sumie, to chyba nie wiem za co. Podobno niegrzeczny byłem. Tłukli mnie oboje ?

Grzenio, to raczej nie była patologiczna rodzina, tylko dysfunkcyjna. Jesteś przypuszczalnie typowym DDD. Poczytaj coś tym, w necie jest zajebista literatura na ten temat. Osoby te podobnie jak w przypadku DDA mają pewne wspólne cechy osobowości, pewne modele zachowań społecznych. Takich osób jest duża część populacji.

 

11 godzin temu, Grzenio napisał:

Inna sprawa, że gdybym mojej pierwszej żonie tydzień po ślubie zajebał porządnie raz, to pewnie byłaby najlepszą żoną na świecie. Ale w ciąży była, a ja za grzeczny byłem po iluś-tam latach dostawania wpierdolu. I cały misterny plan w pizdu.
Babie czasem trzeba zajebać. Tym, które są za równouprawnieniem - szczególnie.

Bicie kobiet może mieć dla Ciebie fatalne skutki. Baby teraz są cwane. Jebniesz jej, to pójdzie na Policję i założą Ci Niebieską Kartę. A Niebieska Karta jest, można powiedzieć Asem w rękawie na sprawie rozwodowej do ugotowania Ciebie przez Kobietę.

 

 

Edytowane przez TPakal1
dodanie wątku
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardem jest rozwód "na przemoc" nawet jeśli jej nie ma. Baby robią wszystko, aby udowodnić całemu światu, jakie to one są biedne i pokrzywdzone. Często przez wiele lat kreują wśród członków rodziny i znajomych obraz męża-agresora. Standardem jest wkurwianie męża w domu i w drodze do znajomych tylko po to, aby w odpowiedniej sytuacji wybuchł złością, gdy baba coś powie. Wtedy ona może pokazać wszystkim, że on naprawdę jest zły.

Takie zagrywki często są niezauważalne dla mężczyzny. Nie zdaje sobie sprawy, że jest rozgrywany. Nie jest świadomy tego, że w swoim otoczeniu ma już opinię agresywnego.

W momencie, gdy baba zaczyna w ogóle gadać o rozwodzie, najlepiej jest się od niej wyprowadzić i trzymać z daleka, choć należy to dokładnie przemyśleć, bo popierdolona suka w todze może uznać, że porzuciliście rodzinę i ponosicie całkowitą winę za rozpad małżeństwa.... a, że baba wniosła pozew rozwodowy przed waszą wyprowadzką - nie ma dla suki w todze najmniejszego znaczenia.

Z racji tego, że żyjemy w popierdolonym społeczeństwie, baba może bardzo łatwo założyć NK na swojego męża. Nie znam chyba żadnego przypadku, aby mężczyźnie udało się założyć NK na babę. Żadne dowody nie pomagają. Każdy ma to w dupie i wychodzi z założenia, że to niemożliwe, aby baba stosowała przemoc. Przecież przemoc stosują tylko i wyłącznie mężczyźni!

Gdybym dziś miał podejmować decyzję, to nie wiem, czy wyprowadziłbym się od ex. Suka w todze uznała, że jestem winny rozpadu małżeństwa, bo się wyprowadziłem... ale, że ex złożyła pozew rozwodowy znacznie wcześniej, że nigdy nie wskazywała na takie okoliczności, to już inna bajka. Trzeba coś wymyślić, aby pasowało do z góry  ustalonej tezy: "Samiec - twój wróg!". Trudno było do czegoś się przyczepić, więc sądowa kurwa coś sobie zmyśliła.
Zawsze jest ryzyko.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Dobi napisał:

Autorytetów nikt się nie wyzbywa. Są i działają. Zamiast tych, którzy powinni być autorytetami, wstawia się wybranych, którzy mają za zadanie ogłupiać dalej ludzi.
Kiedyś dla człowieka autorytetem byli ojciec i matka. Teraz często jest nim np.: Kuba Wojewódzki - gość starszy od rodziców niejednego gimbusa

Wielu ludziom wydaje się, że wszystko, co najgorsze, jest tylko na zachodzie. Niestety nie. Jeśli ktoś przyjrzy się dokładnie pewnym sprawom, to zauważy, że w Polsce w wielu dziedzinach jest znacznie gorzej niż w Europie Zachodniej.

W sprawach rodzinnych jestem na bieżąco i szczerze mówiąc, nie spodziewałem się, że jest aż tak źle. Film "Tato" sprzed niemal 20 lat pokazuje smutny obraz walki ojca o własne dziecko. Rzeczywistość jest znacznie gorsza. Warto zaznaczyć, że w film poruszał tematy znane wówczas od wielu lat.

Wiadomo, że społeczeństwo musi mieć autorytety, ale jakie społeczeństwo takie autorytety. Jeszcze Wojewódzki to pół biedy, bo jest facetem w miarę inteligentnym. Ale jak media serwują celebrytów, taką chociażby jak Natka Siwiec to już się q...a nóż w kieszeni otwiera. Kim ona jest i co sobą reprezentuje. Każdy wie, że poza urodą (też kwestia gustu) jest nikim. Ale o to chodzi. Pokazać co robi, jak się obnosi, aby była wzorem dla młodych lasek wchodzących w życie. Celem jest ogłupianie ludzi, aby za dużo nie myśleli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajoma nauczycielka opowiadała mi o sytuacji w jej szkole. Chyba w gimnazjum. Była jakaś rozmowa o autorytetach. Jakaś dziewczyna powiedziała, że dla niej autorytetem jest Kuba Wojewódzki. Znajoma zapytała wprost - "A dlaczego tata nie jest dla Ciebie autorytetem? Czy wiesz, że Kuba Wojewódzki jest starszy od Twojego taty?" - Dziewczyna się rozpłakała i nie powiedziała już nic więcej ;-)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.