Skocz do zawartości

Żylaki powrózka nasiennego i odbytu


Panzer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

 

Z racji tego że nie znalazłem na forum informacji na ten temat a niestety są to dolegliwości które nas wg badań dotykają bardzo często. Mało kto lubi się tym chwalić.

Chciałem się zapytać w szczególności o żylaki powrózka. Czy macie takie problemy, jakie są opinie i czy warto udać się na zabieg oraz jak długo trwa rekonwalescencja.

 

Ja jakieś pół roku temu dostałem diagnozę ale nic z tym nie zrobiłem - porostu stchórzyłem ;)
Uruchomił się mechanizm racjonalizacji. Problem był od dawna do tego to ponoć obniża płodność a ja chce umrzeć bezpotomnie :)  W tym czasie byłem w dwóch związkach, w pierwszym libido + wyuczona kontrola doprowadzało do tego że panna która to lubiła kazała mi spierdalać do czasu kiedy nie wyleczy ciągłych zakwasów. Był to też okres mojej totalnej nieświadomości, tylko jedno w głowie a ona na tableteczkach.
   

Problemów prokreacyjnych uniknąłem, ale czy zdrowotnych tego do końca nie wiem. Co przemawia za nie ingerowaniem: nie boli, działa, rekonwalescencja - jestem bardzo aktywny zawodowo, bonu antykoncepcyjny.

Cały czas delikatnie łysiałem, co dziwne panią to nie przeszkadzało, a moje ego było łechtane stwierdzeniami "to od za wysokiego testosteronu, to normalne..."
Związki się pokończyły a ja zacząłem łysieć strasznie, więc wybrałem się do trychologa <drogo i nieskutecznie> ale w śród maaaaasy zapisanych badań z krwi był testosteron ...

Niski strasznie 381,13 potem przeczytałem "Uznaje się, że poziom testosteronu już poniżej 450 ng/dl może skutkować problemami z erekcją." ??! I zupełnie zbaraniałem. Trycholog wspominała też że to może być przyczyna łysienia i spadku atrakcyjności.
Mnie dodatkowo zainteresowało czy żylaki umiejscowione na jądrze mogły się "rozprzestrzenić" na odbyt? Nie mogę znaleźć informacji czy mogą być takie zależności.

Podsumowując ten elaborat, czy jest szansa że po zabiegu mogę spodziewać się wyższego poziomu testosteronu i bujnej czupryny ?
Z racji tego że libido wysokie a płodność obniżona to cały czas nie wiem czy rezygnować z tego "bonusu" na rzecz niepewnych rezultatów i wszystkich konsekwencji.
Może ktoś przechodził taki zabieg lub ma podobny problem i może się podzielić swoimi doświadczeniami.

 

Z góry dzięki :) 

Edytowane przez Panzer
tagi i literówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zdiagnozowane zylaki powrozka, ale lekarz powiedzial dokladnie: "hmm... Ja jestem przeciwnikiem krojenia, ale jesli pan chce - moge pana skierowac na zabieg. Uwazam jednak, ze zabieg nie jest konieczny. Jesli bedzie pan czul mocny dyskomfort, wtedy skierujemy na zabieg".

 

Wyszly na USG po raz pierwszy kiedy poszedlem kontrolnie 2 lata temu. Pozniej to olalem, az do momentu gdy zaczelo mnie rwac jadro, czulem bole przy poruszaniu oraz uczucie klucia. Do tego zgrubienia i nieregularna struktura. Przestraszylem sie i popedzilem do lekarza na USG. Kurwa dawno sie tak nie denerwowalem, bo rak jadra dopada najczesciej w moim przedziale wiekowym a i kumepl zmarl niedawno na raka z przerzutami. 30lat facet. Na szczescie (jesli mozna tak powiedziec) byly to zylaki wlasnie.

Coz moge powiedziec - dyskomfort czasami, zwlaszcza przy duzym zmeczeniu albo po stosunku/dwoch/dlugim stosunku. Czy wplywa na tescia? Nie sadze. Medycznie przeciez to poszerzenie i zgrubienia na zylach otaczajacych kanaly wychodzace z jader w gore. Czy zylaki z nasieniowodow przenosza sie na dupe? A zylaki z lewej nogi przenosza sie na prawa reke?
 
W tym miejscu apeluje oczywiscie o regularne badania panowie! Swoja droga smiech na sali. Ile trzeba czekac do urologa na NFZ a prywatnie 130zl z USG. Przeciez to kurwa jakis zart. Tak wiec panowie - raz na pol roku 130zl to nie sa pieniadze jesli chodzi o sprawdzenie podwozia. Zagadacie lekarza to wam sprawdzi jeszcze nerki i jame brzuszna.

Edytowane przez greturt
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby cala skladka zdrowotna omijala ten caly pierdolony rak czyli NFZ tylko szla nawet w 80% na konta szpitali to mozna by szkolic wiecej lekarzy, miec wiecej placowek a w szpitalach na sniadanie i obiad bys jadl szato z borowikow z jagniecina. Niestety naszych obywateli moze uratowac tylko jakis twardy reset w stylu nastepna katastrofa samolotu, bomba czy uzbrojony psychopata-bohater strzelajacy do tego barachla w limuzynach. Ale nie odbiegajmy od tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czy zylaki z nasieniowodow przenosza sie na dupe? A zylaki z lewej nogi przenosza sie na prawa reke?

To nie do końca tak działa ;) 
Żylaki tworzą się dlatego że my faceci mamy najdłuższą tętnicę, jest to ta która właśnie zasila jądra po lewej stronie <i własnie po lewej stronie się one robią w 98% przypadków>. Problem polega na tym że z prawa paskala wiemy co się dzieje jak jest wysoki słup cieczy i słabe zawory/zastawki. Krew nie odpływa bo nie ma określonego ukierunkowanego obiegu.

 

Konsekwencje są takie że napuchnięte żyły z dużą ilością krwi która stoi mają wysoką temperaturę tj taką jak w reszcie organizmu a to jądrom nie służy. I o ile obniżona płodność to dla mnie nie problem <nawet zaleta> to spadek teścia i to że ta krew która sobie tam stoi zaczyna szukać drogi ujścia to już co innego. To zwykle nie boli i potrzebuje duuuużo czasu. 
Po przeczytaniu jakiś badać na po zabiegu poziom testosteronu rósł średnio o 90 jednostek zacząłem poważnie rozważać wszystkie za i przeciw.
Najbardziej brakuje mi opinii kogoś kto doświadczył tego empirycznie ;)   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, greturt napisał:

 Kurwa dawno sie tak nie denerwowalem, bo rak jadra dopada najczesciej w moim przedziale wiekowym a i kumepl zmarl niedawno na raka z przerzutami. 30lat facet. Na szczescie (jesli mozna tak powiedziec) byly to zylaki wlasnie.

 
W tym miejscu apeluje oczywiscie o regularne badania panowie! Swoja droga smiech na sali. Ile trzeba czekac do urologa na NFZ a prywatnie 130zl z USG. Przeciez to kurwa jakis zart. Tak wiec panowie - raz na pol roku 130zl to nie sa pieniadze jesli chodzi o sprawdzenie podwozia. Zagadacie lekarza to wam sprawdzi jeszcze nerki i jame brzuszna.

 

Jaki to jest przedział wiekowy, masz źródło? Jaki jest procent zapadalności, ile osób rocznie itd?

Ostatnio kolega - sąsiad ze szkolnej ławki - 28 lat, rozmawiamy o wszystkim i o niczym, nagle wypalił z tekstem, że dopadł go rak jądra. Usunęli mu jedno jądro, przed usunięciem złożył nasienie. Potem chemia i jakoś teraz sobie radzi, normalnie funkcjonuje pół roku po zabiegu. Najważniejsze o czy wspomniał to zmiana diety, stylu życia. On palił fajki, jadł śmieciowe żarcie. Czy to ma wpływ? Chyba pewien wpływ ma, skoro przesiadł się na zielone warzywka, owoce itd. Nie ma co siać paniki, ale jak mówisz, chyba sam zatroszczę się o siebie i zrobię te badanie.

Edytowane przez Kamil0s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://pl.wikipedia.org/wiki/Rak_jądra
 

20-35lat. Na pewno biorac pod uwage ten syf co dodaja do zarcia dzisiaj i w ogole ma wplyw. Nie wiem, nie czytalem dokladnie co na to wplywa. Jednak warto sie zbadac bo bardzo czesto od jader sie wlasnie zaczyna i daje przerzuty. Jak mowilem - badanie z USG ja zaplacilem 130zl. Nie jest to duza kwota jak na spokoj swiety. Moje jadra maja strukture w dotyku jak tatry, stad poszedlem do lekarza, bo samobadanie chuja mi dalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.