Skocz do zawartości

Restart Windowsa podczas działania antywirusa


AdrianoPeruggio

Rekomendowane odpowiedzi

Zainstalowałem niedawno AVG darmowego antywirusa, jednak podczas skanowania pojawia się komunikat, że system Windows za około minutę ponownie się uruchomi, bo napotkał błąd, i tak za każdym razem po restarcie i przy skanowaniu, nie mogę zeskanować a program antywirusowy wskazuje zagrożenia, co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, AdrianoPeruggio napisał:

Zainstalowałem niedawno AVG darmowego antywirusa, jednak podczas skanowania pojawia się komunikat, że system Windows za około minutę ponownie się uruchomi, bo napotkał błąd, i tak za każdym razem po restarcie i przy skanowaniu, nie mogę zeskanować a program antywirusowy wskazuje zagrożenia, co robić?

 

 

1 Odinstaluj AVG z czymś sobie nie radzi (wirus/ trojan) lub ma konflikt z innym oprogramowaniem.

2 Użyj tego: http://www.dobreprogramy.pl/AdwCleaner,Program,Windows,38865.html

3 Potem tego: http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebytes-AntiMalware,Program,Windows,13117.html

4 Następnie wyczyść wszytko CC cleanerem oraz napraw błędy rejestru (opcja cleaner i opcja rejestr).

5 Na sam koniec zainstaluj avasta i zrób gruntowny skan, jeśli będzie się domagał ustaw skan podczas startu systemu.

6 Następie dla pewności powtórz punkty 2 i 3.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po zainstalowaniu AdwCleanera i wykonaniu czyszczenia mam usunąć ten program z kompa, potem zrestartować i dopiero wtedy zainstalować drugi program i tak samo, czy też mogą one bezkolizyjnie funkcjonować cały czas na kompie, nawet razem z avastem?

 

I czy po usunięciu niechcianych plików przez programy mam po automatycznym resecie jeszcze raz resetować?

Edytowane przez AdrianoPeruggio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, AdrianoPeruggio napisał:

Czy po zainstalowaniu AdwCleanera i wykonaniu czyszczenia mam usunąć ten program z kompa, potem zrestartować i dopiero wtedy zainstalować drugi program i tak samo, czy też mogą one bezkolizyjnie funkcjonować cały czas na kompie, nawet razem z avastem?

 

Te programy zostaw adw cleaner i mbam to podstawa i w niczym nie przeszkadzają, skanuje się nimi regularnie.

 

Ponadto adw się nie instaluje to pojedynczy plik, jak jest nowa wersja to informuje przy starcie pobiera nowy i zastępuje stary, waży raptem 3-4 mega.

 

Czyli jedyne co wywalasz to AVG, wszystko co poleciłem zostawiasz i regularnie używasz, nie kolidują one z avastem. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, AdrianoPeruggio napisał:

Czyli nie kłócą się z antywirusami?

Czy po usunięciu plików trzeba jeszcze raz restartować i czy zakończywszy podaną przez Ciebie procedurę mam usunąć avasta i wstawić AVG?

 

Nie kłócą, adw działa tylko po manualnym odpaleniu, mbam w wersji free tak samo.

 

Nie kasować, zostawić avasta jako systemowy antyvir. AVG to gniot pod względem konfliktowości z innym oprogramowaniem i obciążenia jakie daje na system.

 

Co 2 - 3 dni robisz skan adv i mbam to raptem kilkanaście minut i masz względny spokój z problemami.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, AdrianoPeruggio napisał:

Bo tak pomyślałem że dla pewności może-skoro AVG wykazywał obecność wirusów-przeskanować też nim, bo może wychwyci to, czego nie wychwyci avast i na odwrót? No i w recenzji w necie jest spośród darmowych chyba najwyżej?

 

I znów będziesz miał zacinkę? Przecież ewidentnie AVG nie jest w stanie poradzić sobie z problemem.

 

Kombinacja adv + mbam + avast jest jedną z najlepszych możliwych, a przy okazji najszybszą w działaniu.

 

Na koniec możesz sobie jeszcze zainstalować spy bot search & destroy, dobry i super dokładny program tyle, że trzeba ręcznie klikać przycisk aktualizacji i sama aktualizacja potrafi się długo pobierać. Sam program długo skanuje 45 minut do nawet 2 h, ale to jest cena dokładności. Ja go używam doraźnie jak inne sobie nie radzą ;)  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, AdrianoPeruggio napisał:

A gdzie mogę wyłączyć Windows Defender? Bo podczas skanowania antimalware pokazała się wiadomość, że WD usunął jakiś podejrzany plik. Rozumiem, że brak wyłączenia ma wpływ na miarodajność antimalware?

 

panel sterowania> windows defender

 

Po skanowaniu włącz go ponownie.

 

Tu masz jak się to robi pod win 10:

 

http://soisk.pl/wlaczanie-lub-wylaczanie-uslugi-windows-defender-w-windows-10/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia sprawa-czy jeśli podczas ściągania tych programów miałem włączonego Defendera to czy nie było to ze szkodą dla instalacji, czy też wyłączać go tylko w trakcie skanowania, oraz czy jak zainstaluję avasta to wyłączyć Defendera przed instalacją, czy po instalacji na zawsze, czy też tylko na czas skanowania? Czy kłóci się z antywirusem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, AdrianoPeruggio napisał:

Ostatnia sprawa-czy jeśli podczas ściągania tych programów miałem włączonego Defendera to czy nie było to ze szkodą dla instalacji, czy też wyłączać go tylko w trakcie skanowania, oraz czy jak zainstaluję avasta to wyłączyć Defendera przed instalacją, czy po instalacji na zawsze, czy też tylko na czas skanowania? Czy kłóci się z antywirusem.

 

Jak się pobrała instalka i się instaluje to znaczy, że wszystko jest ok z programem.

 

Defendera na czas pobierania i instalacji programów (jeśli przeszkadza), podczas ich pracy nie powinien sprawiać problemów.

 

Z avastem zainstalowanym nie ma konfliktów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, myślałem, że na komputerze nie mogą być aktywne żadne 2 programy antywirusowe, ex definitione.

Po drugie uważasz, że avast jest lepszy od AVG? Bo oparłem się na rankingu z neta, no ale wiadomo, jak to z rankingami.

 

A ten Spybot Destroy nadaje się do Windows 10? Bo wersja jest podobno na ostatniej aktualizacji z 2014, i nie podają W10. Chyba, że na stronie producenta jest inna wersja.

Poza tym ściągam i pojawia się info, że niby zawiera wirusa-ściągać dalej?

Edytowane przez AdrianoPeruggio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, AdrianoPeruggio napisał:

Po drugie uważasz, że avast jest lepszy od AVG?

 

Ja ze swojej strony polecam nową Pandę lub Comodo cały pakiet. Z avastem różnie bywa. Polecam Adwcleaner, Malwarebytes i Emsisoft Emergency Kit jako skanery na życzenie a co do antyvira to polecam lekką Pandę, która lepiej wykrywa trojany zagnieżdżone w rejestrze ale to u mnie tak jest. Zresztą nie miałem żadnego antyvira ostatnio przez jakieś pół roku i jakoś nie odczułem żadnej różnicy w porównaniu z posiadaniem avasta.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, AdrianoPeruggio napisał:

Po drugie uważasz, że avast jest lepszy od AVG? Bo oparłem się na rankingu z neta, no ale wiadomo, jak to z rankingami.

 

Mniej obciąża system i jest szybszy.

 

13 minut temu, AdrianoPeruggio napisał:

A ten Spybot Destroy nadaje się do Windows 10? Bo wersja jest podobno na ostatniej aktualizacji z 2014

 

Program jest z 2014, a baza danych i definicje są aktualizowane co kilka dni więc wszystko aktualne ;)  Działa pod 10.

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, AdrianoPeruggio napisał:

OK, już zeskanowałem SpyBotem-pytanie, jak usuwać te pliki? Wybrałem ''napraw zaznaczone'', ale dalej je widzę.

 

To tylko lista, jak kliknąłeś napraw to już załatwione.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, AdrianoPeruggio napisał:

Wcisnąłem niechcący kwarantannę i jest opcja ''przywróć albo skasuj''-to znaczy, że wciskając kwarantannę przywróciłem do życia te zainfekowane pliki?

 

Nie, nie przywróciłeś wciskająć samą kwarantannę.

Zeby przywrócić te pliki to w kwarantannie musisz kliknąć przywróc i zrestartować kompa.

 

Kwarantanna jest po to, aby odzyskać wpisy rejestru kiedy po skanowaniu windows zacznie źle pracować - znaczy się, ZA DUŻO usunąłem:).

@AdrianoPeruggio przyglądam się wątkowi i już ze śmiechu nie daję rady:lol:.

 

Spybota używaj rzadko, bo to mocny doping dla rejestru, max raz w miesiącu.

Resztę używaj "normalnie" co kilka dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.